Dodany: 01.03.2013 22:29|Autor: pawelw

Audioksiążki w Spotify

Zapewne wiele osób zauważyło, że niedawno Spotify wszedł do Polski. Serwisy Spotify, Deezer, WiMP, rara i Muzo wywołują właśnie małą rewolucję na rynku muzycznym. Okazuje sie, że niejako przy okazji dokonuje się też rewolucja na rynku czytelniczym. W Spotify znalazłem wiele audioksiążek, można z nich korzystać w pełni legalnie i to nawet za darmo! Reklamy pomiędzy rozdziałami z pewnością będą denerwować, ale za małe pieniądze można się ich pozbyć.

Nie wiem czy pozostałe z obecnych na polskim rynku serwisów też mają podobną ofertę, nie mam tam kont. Jak ktoś ma, to mógłby sprawdzić i się podzielić.

Moim zdaniem to początek końca piractwa. Naprawdę nie widzę powodu by piracić muzykę i audioksiążki kiedy można mieć dostęp legalnie.

Poniżej zamieszczam listę znalezionych w Spotify audioksiążek. Może się komuś przyda. :)

(Aktualizacja - 7.03.2013 - 527 pozycji)

Złap mnie, jeśli potrafisz: Niewiarygodna, ale prawdziwa historia najgenialniejszego kanciarza w dziejach (Abagnale Frank William, Redding Stan) lektor: Adrian Perdjon - http://open.spotify.com/album/3OVN8hWqJNEvD6Dz0AsT​zp
Granica sokoła (Abramow-Newerly Jarosław) lektor: Ksawery Jasieński - http://open.spotify.com/album/3BDbdmBiCS9223qJQHiD​C5
Młyn w piekarni (Abramow-Newerly Jarosław) lektor: Ksawery Jasieński - http://open.spotify.com/album/3yDcShVm9Qir1yTFM1uw​cH
Nawiało nam burzę (Abramow-Newerly Jarosław) lektor: Ksawery Jasieński - http://open.spotify.com/album/6PHM7FOSgrxDowaH9FDp​JK
Pan Zdzich w Kanadzie (Abramow-Newerly Jarosław) lektor: Jacek Kiss - http://open.spotify.com/album/5o67cvAb6FFJpfkRqhhR​Xx
Mądre szczęśliwe życie(Adamczyk Piotr) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/4nSYVeVFu32UXsrnW0Cq​5u
Azazel (Czchartiszwili Grigorij (pseud. Akunin Boris (Akunin Borys), Borisowa Anna, Brusnikin Anatolij)) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/0q2M0kQJvnhNGKtt4jGD​za
Gambit turecki (Czchartiszwili Grigorij (pseud. Akunin Boris (Akunin Borys), Borisowa Anna, Brusnikin Anatolij)) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/2VS4zF2hrUlSPGd4tie7​yN
Wojna nie ma w sobie nic z kobiety (Aleksijewicz Swietłana) lektor: Krystyna Czubówna - http://open.spotify.com/album/7MFqzVUqlwD0rC7LTnj5​oI
Cicha jak ostatnie tchnienie (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Tomasz Bielawiec - http://open.spotify.com/album/6LYadNKsboyKX6GD30dA​h2
Cichym ścigałam go lotem (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Włodzimierz Press - http://open.spotify.com/album/68uE6q5Q4pYWGYulMLTn​ui
Gdzie przykazań brak dziesięciu (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Tomasz Bielawiec - http://open.spotify.com/album/3M0vIlcSYSIaKxlCXYCn​MN
Jesteś tylko diabłem (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Jacek Rozenek - http://open.spotify.com/album/2C9JUaSR1fBrFRlX8iGb​Np
Piekło jest we mnie (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Zbigniew Moskal - http://open.spotify.com/album/5ioHFFm3GYd5wOIG3lZY​ws
Powiem wam, jak zginął (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Leszek Filipowicz - http://open.spotify.com/album/15kXRv5FM7PiTB88zss1​xE
Śmierć mówi w moim imieniu (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Arkadiusz Bazak - http://open.spotify.com/album/3bknNcqYSAiCcOzSOQn9​X6
Zmącony spokój Pani Labiryntu (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/1wUqjK9rKvtORShf6Mha​BC
Serce (Amicis Edmund de (Amicis Edmondo de)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/25fbgHAG3EukEVwkVX3V​jk
Smak miodu (An-Nu’ajmi Salwa (Al Neimi Salwa)) lektor: Kamila Baar - http://open.spotify.com/album/123riwXVDOle2tsd6Wgn​1i
Baśnie 1 (Andersen Hans Christian) lektor: Żebrowski Michał - http://open.spotify.com/album/4WspAIuGn974jIpLZYoV​ed
Baśnie 2 (Andersen Hans Christian) lektor: Żebrowski Michał - http://open.spotify.com/album/4wMRJiLyqbDKITzs17ry​Ea
Baśnie 3 (Andersen Hans Christian) lektor: Żebrowski Michał - http://open.spotify.com/album/2K782YtJsQsfuXvBnfp9​Ep
Kwiaty na poddaszu (Andrews V. C. (właśc. Andrews Virginia C.)) lektor: Kamila Baar - http://open.spotify.com/album/0bqG4XcflxSJaaPvdqMW​IY
Płatki na wietrze (Andrews V. C. (właśc. Andrews Virginia C.)) lektor: Kamila Baar - http://open.spotify.com/album/71brSJmC4O5VHNylzupD​Kk
Cena życia (Arct Bohdan) lektor: Mirosław Utta - http://open.spotify.com/album/7zTwCcxtXkdi7vhQggYP​z4
Kamikadze - boski wiatr (Arct Bohdan) lektor: Tomasz Marzecki - http://open.spotify.com/album/5B8JvXIHuF2GJ2IYoeXR​sr
Niebo w ogniu (Arct Bohdan) lektor: Włodzimierz Press - http://open.spotify.com/album/4cY3Q8KJLGFSXOH8Hsu0​x6
Pamiętnik pilota (Arct Bohdan) lektor: Mirosław Utta - http://open.spotify.com/album/4CsPsSzqg0AYEK8AxxoP​5i
Arda Wiraz namag: Księga o pobożnym Wirazie (< autor nieznany / anonimowy >) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/5ieFBRShCgO2GlUAYy6i​sI
Idiotka: Miłość w Nowym Jorku (Bakuła Hanna) lektor: Joanna Jędryka - http://open.spotify.com/album/5pdYn9Kpn76vBsdHFkXt​t1
Seks na kredyt (Bakuła Hanna) lektor: Joanna Jędryka - http://open.spotify.com/album/3lvZigJ8aUP75Z13mqPZ​2L
Ojciec Goriot (Balzac Honoré de (Balzak Honoriusz)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/0iA1jqboGEDgmywyy3q0​sW
Biały Murzyn (Bałucki Michał (pseud. Elpidon)) lektor: Nadrowski Ryszard - http://open.spotify.com/album/6eGDs4FMwxSz7aIPoJWc​gw
Drugi raz dookoła świata (Baranowski Krzysztof (ur. 1938)) lektor: Henryk Pijanowski - http://open.spotify.com/album/0TrRXH92LK0pqudbt3Ba​y7
Za blisko domu (Barclay Linwood) lektor: Sławomir Pacek - http://open.spotify.com/album/7qdbbZkE2cgmwq3krSXG​rd
Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich (Barrie James Matthew) lektor: Leszek Filipowicz - http://open.spotify.com/album/6lWYyjVtMZ595QS2Jvpt​fW
Piotruś Pan: Piotruś i Wendy (Barrie James Matthew) lektor: Leszek Filipowicz - http://open.spotify.com/album/1TrnTSNKEeMD24S1rjBx​Od
Rewers: Nowela filmowa (Bart Andrzej (Bart-Sołtysiak Andrzej) (pseud. Scarron Paul Junior)) lektor: Jacek Kałucki - http://open.spotify.com/album/6o2CWFvwcDK1scplShcN​Ue
Opowieść mojego życia(Bartoszewski Władysław, Komar Michał) lektor: Wojciech Pszoniak - http://open.spotify.com/album/0GQ91hS5mi4ZiFAjvJi6​tR
Haker umysłów (Batko Andrzej) lektor: Andrzej Batko - http://open.spotify.com/album/1a2iuc1MQEpNMzhl9plM​jf
Sztuka perswazji czyli Język wpływu i manipulacji (Batko Andrzej) lektor: Andrzej Batko - http://open.spotify.com/album/7MYCBnT7zu5BAM82NkOE​yr
Żyj i bogać się(Bednarski Arkadiusz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/0ryjgoSh46mQtEjRjwze​P4
Ludzka maszyna(Bennett Arnold) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/7K1kEbAS9VjPTqfPybxh​eL
Niedoręczony list (Blake Sarah) lektor: Danuta Stenka - http://open.spotify.com/album/3KF8qrLfn8oewfjX8E31​iT
Amandine (Blasi Marlena de) lektor: Marta Klubowicz - http://open.spotify.com/album/7kpyzA7GMSvkPpfHjdxu​I2
Kolebka nawigatorów (Borchardt Karol Olgierd) lektor: Adam Szyszkowski - http://open.spotify.com/album/3x85Z0rFBhi7BqggK82V​nu
Szaman Morski (Borchardt Karol Olgierd) lektor: Adam Szyszkowski - http://open.spotify.com/album/0pmXK6MSuMuzgIUsX5Ye​9r
Znaczy Kapitan (Borchardt Karol Olgierd) lektor: Adam Szyszkowski - http://open.spotify.com/album/1pca5CA2MdowZZry5KIV​tt
Zaginiony symbol (Brown Dan) lektor: Jacek Rozenek - http://open.spotify.com/album/7bDiaW97zl9eSq0T0Lyt​k5
Najwyższa Góra (Buczkówna Mieczysława) lektor: Gładyszewska Zofia - http://open.spotify.com/album/5uJwG2BpLv7JoAnS2eA9​41
Słoneczniki (Bundrick Sheramy) lektor: Ewa Gorzelak - http://open.spotify.com/album/2ttEewt6BttYTUX6vyaL​kd
Mała księżniczka (Hodgson-Burnett Frances) lektor: Agnieszka Łopacka - http://open.spotify.com/album/7mVVsOrqMBegLT4Aq2Qn​0Z
Figa (Buyno-Arctowa Maria (Buyno Maria) (pseud. Jagmin lub Brzostek J. lub Ciocia Mania)) lektor: Gładyszewska Zofia - http://open.spotify.com/album/33sEpIYWyoS2ifHvc7nH​ls
Kocia mama i jej przygody (Buyno-Arctowa Maria (Buyno Maria) (pseud. Jagmin lub Brzostek J. lub Ciocia Mania)) lektor: Bożena Dragun - http://open.spotify.com/album/6RdEhgJsPaj5p2YiaNs1​Fk
Słoneczko: Powiastka o złotowłosej Marysieńce (Buyno-Arctowa Maria (Buyno Maria) (pseud. Jagmin lub Brzostek J. lub Ciocia Mania)) lektor: Hanna Kinder Kiss - http://open.spotify.com/album/5GABMvNLdyeiHBppp1Ll​ez
Dżuma (Camus Albert) lektor: Adam Ferency - http://open.spotify.com/album/4m7TmbbFZCKDykFWfVSU​jx
O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra (Carroll Lewis (właśc. Dodgson Charles Lutwidge)) lektor: Jacek Kiss - http://open.spotify.com/album/0ZlUxrpBUcdJQ3UHtuP7​2z
Alicja w Krainie Czarów (Carroll Lewis (właśc. Dodgson Charles Lutwidge)) lektor: Jacek Kiss - http://open.spotify.com/album/25j9wqydvTEnL7FscxuT​xO
Efekt motyla: Jak jedna decyzja może wpłynąć na całe Twoje życie i zaważyć nad biedą lub bogactwem? (Cebulski Kamil) lektor: Tomasz Kućma - http://open.spotify.com/album/3pk54u9JIHESqZOCSRlP​UQ
Myśleć jak milionerzy czyli Odpowiedź na pytanie dlaczego biedni biednieją, a bogaci się bogacą: na podstawie autentycznych doświadczeń autora (Cebulski Kamil) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/1n2ZoyVzZeXAth3nEQVj​Ex
Człowiek, który był Czwartkiem (Chesterton Gilbert Keith) lektor: Zbigniew Wróbel - http://open.spotify.com/album/3KJ8V2NUieU5ZTtcUbaW​Wo
61 godzin (Child Lee (właśc. Grant Jim)) lektor: Krzysztof Globisz - http://open.spotify.com/album/0SlQP3zLpL0eFQD3p5nZ​a8
Jednym strzałem (Child Lee (właśc. Grant Jim)) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/15EUk5GrO8R6QtxuX9de​hN
Jutro możesz zniknąć (Child Lee (właśc. Grant Jim)) lektor: Jan Peszek - http://open.spotify.com/album/3i0DySNGltxUN8LRvpe5​b9
Siła perswazji (Child Lee (właśc. Grant Jim)) lektor: Marian Opania - http://open.spotify.com/album/3pPjEVaeQcWK5BYMREBm​BA
My, dzieci z dworca Zoo (Christiane F. (właśc. Felscherinow Christiane Vera), Hermann Kai) lektor: Aleksandra Tomaś - http://open.spotify.com/album/79e4eXGaBM2Ryybxce4b​Mu
Bez pożegnania (Coben Harlan) lektor: Jacek Rozenek - http://open.spotify.com/album/0PnBcDnYwwIhZPEtcLX9​FP
Błękitna krew (Coben Harlan) lektor: Marian Opania - http://open.spotify.com/album/1DW3aJgpDTdtK5zQK310​rO
Jedyna szansa (Coben Harlan) lektor: Jacek Rozenek - http://open.spotify.com/album/6gng5Ne9UOkaatytxKCu​OU
Najczarniejszy strach (Coben Harlan) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/61XWVqmRElAXLptFkolM​0y
Niewinny (Coben Harlan) lektor: Jacek Rozenek - http://open.spotify.com/album/3p3JYdfMtYvNiHHVxlka​tR
Obiecaj mi (Coben Harlan) lektor: Krzysztof Globisz - http://open.spotify.com/album/16oEUR46hqiWEawQkxDd​Mw
Tylko jedno spojrzenie (Coben Harlan) lektor: Jacek Rozenek - http://open.spotify.com/album/21I1D6SUFaf9zlOtxBH2​DZ
W głębi lasu (Coben Harlan) lektor: Krzysztof Globisz - http://open.spotify.com/album/6R8WBlBCT2ZAj0mw5F08​9v
Wszyscy mamy tajemnice (Coben Harlan) lektor: Marcin Kwaśny - http://open.spotify.com/album/1wonJ1w8c4F6TlOLN68z​GD
Jak zostać królem (Conradi Peter, Logue Mark) lektor: Krzysztof Wakuliński - http://open.spotify.com/album/0XLIAwKQdOnwNW4z1VRy​X0
Jurassic Park (Crichton Michael (pseud. Lange John lub Hudson Jeffrey)) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/023zA4w8u9vpnLJKXimj​cZ
Bari, syn Szarej Wilczycy (Curwood James Oliver) lektor: Mieczysław Morański - http://open.spotify.com/album/07vn670W0ptoKet9Nty5​Lz
Łowcy wilków (Curwood James Oliver) lektor: Adam Szyszkowski - http://open.spotify.com/album/78CsDxwD0Ca8w51Didq7​1u
Łowcy złota (Curwood James Oliver) lektor: Krzysztof Strużycki - http://open.spotify.com/album/3kMlBd9SFgKFhkJhPDVV​ou
Władca skalnej doliny (Curwood James Oliver) lektor: Zbigniew Moskal - http://open.spotify.com/album/5Xst1dfJ2EDXtIXAMCDT​vI
Włóczęgi Północy (Curwood James Oliver) lektor: Zbigniew Moskal - http://open.spotify.com/album/65i9dBEj1Pf2xm7X8CDU​Jw
Zanim znowu zabiję (Czubaj Mariusz) lektor: Leszek Filipowicz - http://open.spotify.com/album/3Ar7Ts3F6f1JiBSHork8​rV
Dom na Wyrębach (Darda Stefan) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/5Pb8ZCKaXW2xzsbdW92s​Qo
Słoneczna Dolina (Darda Stefan) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/3VQlnUtPmuyZEH3Dwxoy​kk
Starzyzna (Darda Stefan) lektor: Zbigniew Moskal - http://open.spotify.com/album/6b0OQORSgIHS7WSlZ6Oo​sR
Ryzykowny pomysł (Dąbała Jacek (pseud. Oakley Jack)) lektor: Adam Ferency - http://open.spotify.com/album/7HyscacJfs1IxbttJuoF​2Y
Złodziej twarzy (Dąbała Jacek (pseud. Oakley Jack)) lektor: Włodzimierz Press - http://open.spotify.com/album/3U87s7gjGL6SlNeYbJxK​3z
Egzekutor (Dąmbski Stefan) lektor: Andrzej Warcaba, Piotr Warszawski - http://open.spotify.com/album/4MhE8fUBsU6yo2YzSNDP​Sa
Przypadki Robinsona Kruzoe (Defoe Daniel (Foe Daniel de)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/3izC6dU79WZh50lZhctq​kp
Przypadki Robinsona Kruzoe (Defoe Daniel (Foe Daniel de)) lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/49LvUDWukUNtpfQLrTcZ​Ut
Saturn: Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya (Dehnel Jacek) lektor: Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski, Janusz Zadura - http://open.spotify.com/album/4zEnzFrkThrlTzR7Qt6M​Qo
Przygody Oliwera Twista (Dickens Charles (Dickens Karol)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/4O1hJvu9POJtrmrUVJZK​6b
Opowieść wigilijna (Dickens Charles (Dickens Karol)) lektor: Michał Kula - http://open.spotify.com/album/0RkhVn7imKPYAVm74yDn​rL
Sekretny język kwiatów (Diffenbaugh Vanessa) lektor: Katarzyna Zielińska - http://open.spotify.com/album/4pm8hM4fQw0gh1ihNona​TP
Kwiat pustyni: Z namiotu nomadów do Nowego Jorku (Dirie Waris, Miller Cathleen) lektor: Agnieszka Judycka - http://open.spotify.com/album/7ehl5uCAWqcdgXOxHA43​JO
Bracia Dalcz i spółka (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Mariusz Bonaszewski - http://open.spotify.com/album/1tgoTFwBlWVzIRmS9avp​aa
Czeki bez pokrycia (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Nadrowski Ryszard - http://open.spotify.com/album/4TNSBh0BQuBMAtdcRJnr​hr
Ostatnia brygada (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Nadrowski Ryszard - http://open.spotify.com/album/0RT0Ig5lmejz2lMtmIyb​hI
Profesor Wilczur (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/4T00tSQXtXrqIcmfhCMZ​qS
Prokurator Alicja Horn (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Włodzimierz Press - http://open.spotify.com/album/3dPaTviV0rm35vBqhnKX​kc
Znachor (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/5ws3WjTROWAqEHAT2OUB​rf
Historia żółtej ciżemki (Domańska Antonina) lektor: Agata Hutyra - http://open.spotify.com/album/48wia5fXwYnZJPiC8UAM​4b
Kapuściński non-fiction (Domosławski Artur) lektor: Jerzy Radziwiłłowicz - http://open.spotify.com/album/0ykHQOzkObV406qDcwIK​BO
Zbuduj swój wizerunek(Dorobek Rafał) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/5AOePfJu4BXZthsDkb0x​al
Pies Baskerville'ów (Doyle Arthur Conan (Doyle Conan)) lektor: Michał Kula - http://open.spotify.com/album/1RWFUfBnrwkYXcM6GkkT​X4
Studium w szkarłacie (Doyle Arthur Conan (Doyle Conan)) lektor: Janusz Zadura - http://open.spotify.com/album/3w1SRb3KDY2NT4FfuCKz​zP
Pies Baskerville'ów (Doyle Arthur Conan (Doyle Conan)) lektor: Jakub Sender - http://open.spotify.com/album/6fL4mbwWp1a41DVy6CLp​eQ
Letarg (Enger Thomas) lektor: Andrzej Mastalerz - http://open.spotify.com/album/6D1lkcWLQSvhCyWDQMx9​In
Zmień swoje myśli by zmienić siebie(Falcone Adam) lektor: Tomasz Kućma - http://open.spotify.com/album/7KMzSrzAbnBTmj5qUzEz​JH
Ja, jako wykopalisko (Fedorowicz Jacek) lektor: Jacek Fedorowicz - http://open.spotify.com/album/2ZDqv5HFt9hcDnHPpexH​sn
4-godzinny tydzień pracy(Ferriss Timothy) lektor: Robert Michalak - http://open.spotify.com/album/7C7dF93shpNH6EhXpGry​ng
Rio de Oro (Fiedler Arkady) lektor: Nadrowski Ryszard - http://open.spotify.com/album/5ZdNx3oDbOaax6TWkDlf​UJ
Ryby śpiewają w Ukajali (Fiedler Arkady) lektor: Nadrowski Ryszard - http://open.spotify.com/album/5ZdNx3oDbOaax6TWkDlf​UJ
Orinoko (Fiedler Arkady) lektor: Roch Siemianowski - http://open.spotify.com/album/6oHwVA2O4sFJgvSg7J2G​g6
Wielki Gatsby (Fitzgerald Francis Scott (Fitzgerald F. Scott)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/7B4M4tZFRBvTKqckMLgt​gx
Afgańczyk (Forsyth Frederick) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - http://open.spotify.com/album/3osB3XqkxhlpvyhKn3Pn​Ey
Kobra (Forsyth Frederick) lektor: Jan Peszek - http://open.spotify.com/album/3w4JzYW6qNbZOltcCYWS​Ug
Mściciel (Forsyth Frederick) lektor: Jan Peszek - http://open.spotify.com/album/3MktTF9KMiHx0Eqewvke​0J
Julia (Fortier Anne) lektor: Agata Kulesza - http://open.spotify.com/album/5ywlKS5nept91KKlf9u8​7i
Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych (Fox Marta) lektor: Marta Fox - http://open.spotify.com/album/3EScdtRowyS51jxeOgrP​v0
Zemsta (Fredro Aleksander) lektor: Antoni Rot, Marian Florek, Andrzej Iwiński, Michał Kula - http://open.spotify.com/album/11o5iipIDJfny1qhir8b​qa
Władca słowa(Fuentes J.D.) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/3i4497pNZ22tAKobV661​4L
Zielony Konstanty czyli Opowieść o życiu i poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (Gałczyńska Kira (pseud. Janowa Konstancja)) lektor: Elżbieta Kijowska - http://open.spotify.com/album/5tFg8mLqUQugXaI22lYx​Z0
Drugiej Rzeczypospolitej początki (Garlicki Andrzej) lektor: Drygalski Henryk - http://open.spotify.com/album/0zh1qjajITg6Dx9H2J9g​9c
Autopsja (Gerritsen Tess) lektor: Maria Maj - http://open.spotify.com/album/17bEjY3bY4K829H4cwvC​8x
Ciało (Gerritsen Tess) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/1eCInF0BpMLiftzJBnq0​dG
Klub Mefista (Gerritsen Tess) lektor: Marian Opania - http://open.spotify.com/album/30KcBhTIxpGIGG0RYH7M​0n
Prorok (Gibran Khalil (Gibran Kahlil)) lektor: Mirosław Neinert - http://open.spotify.com/album/6J8T1W6Zpl7Fw9UldDfr​1M
Siedem lat później (Giffin Emily) lektor: Anna Gajewska - http://open.spotify.com/album/4mEr5MF8agMsCJZBwx9d​H7
Good night, Dżerzi (Głowacki Janusz) lektor: Krzysztof Globisz - http://open.spotify.com/album/7kGUw1csXMOhZ4K8HGgW​qw
Z głowy (Głowacki Janusz) lektor: Piotr Fronczewski - http://open.spotify.com/album/1T3cmlkEOTEsiwMyzhWU​yI
Sonia, która za dużo chciała: Wybór opowiadań (Głowacki Janusz) lektor: Andrzej Zieliński - http://open.spotify.com/album/31aCnCPGe0LfLQmJ7bUR​p7
Cierpienia młodego Wertera (Goethe Johann Wolfgang von (Goethe J. W.)) lektor: Jacek Król, Bartosz Mazur, Katarzyna Skoniecka - http://open.spotify.com/album/0Htdq8wev07CfUUprfXz​0u
Autobus energii(Gordon Jon) lektor: Tomasz Kućma - http://open.spotify.com/album/2krwM2rA0DV6BJbAJBZ4​c5
Pudełko ze szpilkami (Plebanek Grażyna (pseud.)) lektor: Izabela Dąbrowska - http://open.spotify.com/album/26UTdAiGJwEyDsWU1OOp​X8
Agent (Gretkowska Manuela) lektor: Kondrat Marek - http://open.spotify.com/album/09xXo7y6Q53zANRJ9PuD​9q
Miłość po polsku (Gretkowska Manuela) lektor: Jacek Rozenek - http://open.spotify.com/album/4uF8SyW95nQZd3m8Kcyp​NM
Trans (Gretkowska Manuela) lektor: Maria Seweryn - http://open.spotify.com/album/2gK0VEAtuKrWoxOWlaKz​pB
Firma (Grisham John) lektor: Krzysztof Globisz - http://open.spotify.com/album/1oyzh5THn41QcMjgYGZO​6S
Kancelaria (Grisham John) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/3NQejSQrj1OYDAfFkird​Kl
Boso, ale w ostrogach (Grzesiuk Stanisław) lektor: Arkadiusz Bazak - http://open.spotify.com/album/5KZuMKDPwY6W5BO0gZWL​Xm
Na marginesie życia (Grzesiuk Stanisław) lektor: Arkadiusz Bazak - http://open.spotify.com/album/4b1J0Ynx7UVx8GKP680X​8Z
Pięć lat kacetu (Grzesiuk Stanisław) lektor: Arkadiusz Bazak - http://open.spotify.com/album/3mpAJoV9L6Xt3nhLUFSM​F7
Mariola, moje krople... (Gutowska-Adamczyk Małgorzata) lektor: Wojciech Adamczyk - http://open.spotify.com/album/71a0lhbEUhOH5JH41lTb​W1
Napisane na moim czole (Haji Nafisa) lektor: Maria Peszek - http://open.spotify.com/album/1cEuiQBx75futqggsFn2​fE
Błazen - wielki mąż: Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Ksawery Jasieński - http://open.spotify.com/album/64HdtOxHwojfmQydKS0Z​vP
Bruliony profesora T. (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Ksawery Jasieński - http://open.spotify.com/album/1h0a4YsWIm7BG55aR9tF​b5
Crimen: Opowieść jarmarczna (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Henryk Pijanowski - http://open.spotify.com/album/6yo5kGIT93yNv5KacEtX​0X
Najpiękniejsze lata (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Józef Hen - http://open.spotify.com/album/1kUYLUxqGEIEBddJAbAg​en
Nowolipie (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Józef Hen - http://open.spotify.com/album/04xklPgKQPoDKIHvG889​4m
Lewa ręka Boga (Hoffman Paul) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/3gN5nIo2SIL9EF6IksRs​3n
Historia o Dziadku do Orzechów i o Królu Myszy (Hoffmann Ernst Theodor Amadeus) lektor: Elżbieta Kijowska - http://open.spotify.com/album/5htKkY6Y5vaVXFGlAeHg​ZL
Odyseja (Homer (Homerus)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/4zuPBhJtl3Pc3guSI1PM​ri
Business English dla każdego(Horochowik Anna) lektor: Tomasz Kućma - http://open.spotify.com/album/7BEub6jHITt1nYPv5Toj​qz
Tysiąc wspaniałych słońc (Hosseini Khaled) lektor: Maria Peszek - http://open.spotify.com/album/6QJ6403CoXj0XElFs1k5​3p
Nędznicy (Hugo Victor (Hugo Wiktor)) Część 1 lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/5GusMJqWH19qY0JpVRyg​jk
Nędznicy (Hugo Victor (Hugo Wiktor)) Część 3 lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/4hDqJHsFXMuNH9197091​Js
Nędznicy (Hugo Victor (Hugo Wiktor)) Część 4 lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/5kd4ouNHft3dEhIzTNaX​ri
Biała gorączka (Hugo-Bader Jacek) lektor: Jacek Hugo-Bader - http://open.spotify.com/album/2tEA958AfceyMvGzgiSQ​AP
Okruchy dnia (Ishiguro Kazuo) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/7aBLZkTlqwxCFGsiqZ7U​SB
Handlarze czasem (Jachimek Tomasz) lektor: Tomasz Jachimek - http://open.spotify.com/album/0a5ILRvxKtUrjLadpXOG​a4
Egzorcyzmy (Jakimowicz-Klein Barbara) lektor: Jacek Wanszewicz - http://open.spotify.com/album/3sMNc4BtnaMAijXoYdnY​gm
Zaczarowane koło Misia Uszatka (Janczarski Czesław) lektor: Michał Piela - http://open.spotify.com/album/6ItzH6AiqqNudl4SS92I​Hc
Pułapki small businesu(Jankowski Marek) lektor: Hubert Chłopicki - http://open.spotify.com/album/1hU6xCKqrqHseuWrdvdA​t2
Gorący lód: 29 poważnych i niepoważnych opowiadań o miłości niemiłości (Jastrun Tomasz (pseud. Te Jot)) lektor: Mariusz Bonaszewski - http://open.spotify.com/album/6IujzZj1LlHjyUiZpxHL​ZL
Rzeka podziemna (Jastrun Tomasz (pseud. Te Jot)) lektor: Włodzimierz Press - http://open.spotify.com/album/2GETxI5eH92tuv1YJNE4​mr
Trzech panów w łódce, nie licząc psa (Jerome Jerome K. (Jerome Jerome Klapka)) lektor: Michał Kula - http://open.spotify.com/album/7yY0Wy8ojLBxg7eWLyxo​aR
Zwalcz stres(Jędrzejczyk Janusz Konrad) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/6iIEpqdmQbBx9MwtmOPm​1N
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (Jonasson Jonas) lektor: Artur Barciś - http://open.spotify.com/album/5VSpq3n7bB4CLMyTrEdC​y2
Cienka czerwona linia (Jones James) lektor: Adrian Perdjon - http://open.spotify.com/album/4CsZOOU5A5z15TYiZ3sa​jf
Paragraf 22 (Heller Joseph) lektor: Krzysztof Globisz - http://open.spotify.com/album/3dP99JwnvQo7W6eTBVHp​Ad
Kamienie na szaniec (Kamiński Aleksander (pseud. Górecki Juliusz)) lektor: Jerzy Zelnik - http://open.spotify.com/album/0ElHUCnyKPjd9VI057Z5​Es
Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? (Kaplow Robert) lektor: Adam Ferency - http://open.spotify.com/album/23kmRZX87dpPDmQ5JsBk​QI
Sztuka przyciągania ludzi(Karbowski Miłosz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/0nbulVOykksOqGOeDcVV​EE
Hipnotyzer (Kepler Lars (właśc. Ahndoril Alexander, Coelho Ahndoril Alexandra)) lektor: Andrzej Mastalerz - http://open.spotify.com/album/1DtfBjFhTIJ4Mvbsrpei​OQ
Ścigany (Kernick Simon) lektor: Marian Opania - http://open.spotify.com/album/1ZL91K3CEwFRC9L8saFn​Vl
Sekretne życie pszczół (Kidd Sue Monk) lektor: Teresa Budzisz-Krzyżanowska - http://open.spotify.com/album/4O8Mh4sf64pEDIAtgtIL​Re
Jak w 80 dni pokonałem raka(Kidziński Marek) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/1aGHWGl8UsFSD4aYRBfQ​VM
Ciało(King Stephen) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - http://open.spotify.com/album/01faHaMvn3mfSNgE8Qrx​RY
Dolores Claiborne (King Stephen (pseud. Bachman Richard, Evans Beryl)) lektor: Teresa Budzisz-Krzyżanowska - http://open.spotify.com/album/0BDa9KGiYjFbKbKhJpVz​k8
Komórka (King Stephen (pseud. Bachman Richard, Evans Beryl)) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - http://open.spotify.com/album/0Uf3NQaDX48ONQoGwDIS​D5
Metoda oddychania(King Stephen) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - http://open.spotify.com/album/2ljKTTr18dk8vdCElKnj​Ag
Skazani na Shawshank(King Stephen) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - http://open.spotify.com/album/5V6K3GX2cjcUOOrGIBZe​pa
Zdolny uczeń(King Stephen) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - http://open.spotify.com/album/2qPu32g5IrD6uzDM3bEe​HO
Zielona Mila (King Stephen (pseud. Bachman Richard, Evans Beryl)) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - http://open.spotify.com/album/5z7gsjUGbBZREba7D2tX​e2
Miłość w stylu retro (Kinsella Sophie (właśc. Wickham Madeleine)) lektor: Joanna Jabłczyńska - http://open.spotify.com/album/1lXqsNzSDEWOxYwTZZm2​Fq
Świat marzeń zakupoholiczki (Kinsella Sophie (właśc. Wickham Madeleine)) lektor: Edyta Jungowska - http://open.spotify.com/album/4YirtfCArNzPoE5sYFQS​l0
Druga księga dżungli (Kipling Rudyard) lektor: Adam Hutyra, Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/761wCnB4KN0ngi7WYaXB​7T
Księga dżungli (Kipling Rudyard) lektor: Adam Hutyra, Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/761wCnB4KN0ngi7WYaXB​7T
Techniki manipulacji(Kizińcziuk Sergiusz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/7oIl8EkdJ4dBAiDmggUa​I4
Jak pracując mniej zarabiać więcej(Kluz Wiesław) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/4cJ7wK2ENE7nEGFqnfJ4​cg
Treny (Kochanowski Jan) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/0EVCPv1zWwKBqww9GUYJ​Ye
No stress(Kołodziej Rafał) lektor: Hubert Chłopicki - http://open.spotify.com/album/6cqF7JOkaz6BK1Nm3LOs​Gd
Uwolnij pewność siebie(Kołodziej Rafał) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/5XWGCeAlretpT0QHZOgJ​9K
Życie i historia: Ku wolności (Meller Stefan, Komar Michał) lektor: Jan Englert - http://open.spotify.com/album/3n1TTINJHa2DvgfWTTNw​sI
Dobry zabójca (Koontz Dean R.) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/3ZHKRYRMIw8LNnmaaw1g​YQ
Mąż (Koontz Dean R.) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/4exwLXjjbB34ucugDZTM​Ca
Przepowiednia (Koontz Dean R.) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/5qG90aD04vYIq5CzhyYz​jc
Nowa Gigantomachia: Pamiętnik oblężenia Częstochowy roku 1655 (Kordecki Augustyn) lektor: Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/2byoWpaJtdzuJBwGm1mQ​T7
Łabędź i złodzieje (Kostova Elizabeth) lektor: Anna Dereszowska, Jacek Rozenek - http://open.spotify.com/album/5FKqtrvbkuq7sQkxcnr6​0Z
Plastusiowy pamiętnik (Kownacka Maria) lektor: Irena Kwiatkowska, Maciej Damięcki, Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/3RfRKUwfNKM4ih2OKa5I​zf
Plastusiowy pamiętnik (Kownacka Maria) lektor: Joanna Pach - http://open.spotify.com/album/6pc9YIQWFgVXMjnFPMjo​bu
Hamulce sukcesu(Kozioł Janusz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/1Hayc5qByaM8zueRj8oL​gB
Róże cmentarne (Krajewski Marek (ur. 1966), Czubaj Mariusz) lektor: Jarosław Rabenda - http://open.spotify.com/album/6JVMmeVIo6iUOAv4Ff4n​Ga
Biała Maria (Krall Hanna) lektor: Zofia Kucówna - http://open.spotify.com/album/42Odzyy6Gw9NyLO2PeWY​aX
Król kier znów na wylocie (Krall Hanna) lektor: Zofia Kucówna - http://open.spotify.com/album/2S2IbOfEoq1CGksvryMp​V5
Milion posagu: Powieść (Kraszewski Józef Ignacy (pseud. Bolesławita Bogdan, Bolesławita B.)) lektor: Nadrowski Ryszard - http://open.spotify.com/album/2kPY6ysVStwnlOoTYPo9​vn
Stara baśń: Powieść z IX wieku (Kraszewski Józef Ignacy (pseud. Bolesławita Bogdan, Bolesławita B.)) lektor: Drygalski Henryk - http://open.spotify.com/album/2uL92przScmWKEkggiNn​73
Syn marnotrawny: Opowiadanie z końca XVIII wieku (Kraszewski Józef Ignacy (pseud. Bolesławita Bogdan, Bolesławita B.)) lektor: Nadrowski Ryszard - http://open.spotify.com/album/4U1zHeKLJi7gaD3SVHp5​h8
Wielki dom (Krauss Nicole) lektor: Magdalena Cielecka, Roch Siemianowski - http://open.spotify.com/album/7MrscsT1KPHXqqpyHc94​kf
Moje Indie (Kret Jarosław) lektor: Jarosław Kret - http://open.spotify.com/album/0NexUoTQr8Ms4DrjSl2P​jM
Mój Egipt (Kret Jarosław) lektor: Jarosław Kret - http://open.spotify.com/album/3IloRZsyLykQ3BnzzhTG​Af
Callisto (Krol Torsten) lektor: Krzysztof Globisz - http://open.spotify.com/album/3gCbEB6QqbsjJySC66EO​Rd
Senność (Kuczok Wojciech) lektor: Marcin Popczyński - http://open.spotify.com/album/0XYBetIfAEyfyFy1C8fZ​9W
Słoń i przyjaciele. Bajki dla dzieci(Kuczyńska Magdalena) lektor: Marian Florek, Marcin Nowakowski, Antoni Rot, Małgorzara Marciniak - http://open.spotify.com/album/6BHFQ0vdiqRYiYrMaTPb​Sk
Klara (Kuna Izabela) lektor: Izabela Kuna - http://open.spotify.com/album/2qrwkyfu4b6QnB8zD8lI​dP
Nie ogarniam(Kuna-Broniowska Agnieszka) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/4O63hJjs3mLhGohIr9ZQ​PD
Co się przydarzyło tej małej dziewczynce? (Lantz Åsa) lektor: Andrzej Mastalerz - http://open.spotify.com/album/2AjR0HAClWwFcAWIjW6B​V5
Dziewczyna, która igrała z ogniem (Larsson Stieg) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/4K2k0JAMBxFCFG6CFMfT​hz
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (Larsson Stieg) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/0qu8E0PIGU95arTGacC0​8b
Zamek z piasku, który runął (Larsson Stieg) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/0NJrio9dbAOTvFUwIMYO​pO
Kiedy ulegnę (Lee Chang-Rae) lektor: Katarzyna Herman - http://open.spotify.com/album/2NuLzFhYB4VsKIIh5F1X​T0
Matnia (Zagórski Leonard (pseud. Leonard)) lektor: Mariusz Bonaszewski - http://open.spotify.com/album/4a1dRwPPkZvOg0j1rDmX​Gi
Inkarnacja (Zagórski Leonard (pseud. Leonard)) lektor: Zbigniew Moskal - http://open.spotify.com/album/2G1a86Cg2LOcnqw1RJ6t​2j
Dama w złotym brokacie(Leroux Gaston) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/7LY6bJOjIdf4Du0TtiBO​gC
Opowieści afrykańskie (Lessing Doris) lektor: Jan Peszek - http://open.spotify.com/album/6syW1vCvEUD1ss1hvWXZ​ma
Ali Baba i czterdziestu zbójców (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Hanna Kinder Kiss - http://open.spotify.com/album/1Y0mMkgQMfPD2DCzmesA​HB
Ali Baba i czterdziestu zbójców (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/2CE6Er5esQvqPlnO4Zyk​7q
Klechdy sezamowe (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Hanna Kinder Kiss - http://open.spotify.com/album/2icPb9NxbfG8fjhJ586M​rH
Baśń o Aladynie i o lampie cudownej (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Hanna Kinder Kiss - http://open.spotify.com/album/1Y0mMkgQMfPD2DCzmesA​HB
Przygody Sindbada Żeglarza (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Jacek Kiss - http://open.spotify.com/album/4vfzWoaCnHbEMoSg6M54​7a
Gorzka czekolada (Lokko Lesley (Lokko Lesley Naa Norle)) lektor: Maria Seweryn - http://open.spotify.com/album/3l3wu2AivgNfjfZr3wkF​Yn
Martin Eden (London Jack (właśc. Chaney John Griffith)) lektor: Mieczysław Morański - http://open.spotify.com/album/2COr8rA3K76Vev2Gu2NK​OP
Śmiech iguany (Luft Monika) lektor: Rafał Królikowski - http://open.spotify.com/album/3fXMIkDS1u4ZVPDR2e8D​kf
Nic się nie stało (Łapicki Andrzej) lektor: Andrzej Łapicki - http://open.spotify.com/album/59eEmng0la9k6VpRQ5yi​m8
Dama w złotym brokacie (Leroux Gaston) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/0gakxCWhmNRFeSVBXSlH​pG
Tysiąc szklanek herbaty: Spotkania na Jedwabnym Szlaku (Maciąg Robb (właśc. Maciąg Robert)) lektor: Robert Maciąg - http://open.spotify.com/album/6h6L7jjpw6FpdXUqHrv8​vB
W piekle lepiej być nikim (Maciejewski Maciej) lektor: Robert Więckiewicz - http://open.spotify.com/album/2XHzY4sff9tNWHSp5SwM​ro
Sen Mistrza: Sekrety twórczego snu Leonarda Da Vinci (Maj Michał) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/00C2DlxgK2SlCBmBpqK3​R9
Café Museum (Makłowicz Robert) lektor: Robert Makłowicz - http://open.spotify.com/album/5MaIoeXenfRoznXdh4vq​cu
Awantura o Basię (Makuszyński Kornel) lektor: Krystyna Janda - http://open.spotify.com/album/75zBDfzIJIZFQWKdlZxt​xr
Panna z mokrą głową (Makuszyński Kornel) lektor: Anita Sajnóg - http://open.spotify.com/album/0d3U2FXyjjDoobpnpMma​wp
Tygrysie Wzgórza (Mandanna Sarita) lektor: Janusz Zadura - http://open.spotify.com/album/60uNQyAPGb6IkF39yjFu​C9
Japońska parasolka (Manicka Rani) lektor: Maria Peszek - http://open.spotify.com/album/7o76lhrr2mHYs4GCahvi​68
Jak o pieniędzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd myśląc inaczej(Manka Andrzej) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/3NHWDdUyy9tNyN01KPUG​l3
Piramida (Mankell Henning) lektor: Leszek Filipowicz - http://open.spotify.com/album/4gB15dGCb5UVfhzzu1NR​c0
Piramida (Mankell Henning) lektor: Leszek Filipowicz - http://open.spotify.com/album/6VL6uWXVVrHJFmJLdEyH​gH
Powrót nauczyciela tańca (Mankell Henning) lektor: Leszek Filipowicz - http://open.spotify.com/album/7bV8G3frGGZZ4ombATVg​pa
Psy z Rygi (Mankell Henning) lektor: Jarosław Rabenda - http://open.spotify.com/album/4pnc0rfi96JRHJFHEFki​GO
Za wszystko trzeba płacić (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) lektor: Roch Siemianowski - http://open.spotify.com/album/5dZoQSPkKgzUiKMWJ2I8​7e
W kanałach Lwowa (Marshall Robert) lektor: Andrzej Ferenc - http://open.spotify.com/album/2W9jFkcc7wGMnNyI5Eq9​oz
Motywacja bez granic (Marszałek Nikodem) lektor: Tomasz Kućma - http://open.spotify.com/album/0gdyH8IudNDlQY5xILLO​01
Odrodzenie Feniksa: Poznaj sekrety zwykłych ludzi, którzy osiągają niezwykłe rezultaty i uwolnij śpiącego w Tobie olbrzyma (Marszałek Nikodem) lektor: Tomasz Kućma - http://open.spotify.com/album/0ZSQxVeUGHAE3NJAWor5​6a
Mężczyzna od A do Z (Mart Piotr) lektor: Hubert Chłopicki - http://open.spotify.com/album/2CAIerG5YU9mOsX7acXR​LM
Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną (Masłowska Dorota) lektor: Grzegorz Przybył - http://open.spotify.com/album/5uD5Leh2JJtvcXc7EisK​7K
Bóg jest moim kumplem (Massarotto Cyril) lektor: Chyra Andrzej - http://open.spotify.com/album/2Ddw8ViWnPaUvGl73iud​pr
Odwieczna prawa życia(Maszke Elżbieta ) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/06NRAGrXmQzW2qT1AKm6​3K
Horla: Nowela (Maupassant Guy de) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/3YoOpuFRcmjnDFzmLOHc​9B
Old Surehand (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 1 lektor: Piotr Balazs - http://open.spotify.com/album/0C63UUAYiKzhKAkmhb4j​ja
Old Surehand (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 2 lektor: Piotr Balazs - http://open.spotify.com/album/32SLN0ElvErRwfXT54CE​DB
Old Surehand (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 3 lektor: Piotr Balazs - http://open.spotify.com/album/5tI12A2YOlskwsOJ8os4​iD
Skarb w Srebrnym Jeziorze (May Karol (May Karl Friedrich)) lektor: Wojciech Dąbrowski - http://open.spotify.com/album/0vKzr96fhXSmgZmx3ECp​er
Winnetou (May Karol (May Karl Friedrich)), tom 1 lektor: Piotr Balazs - http://open.spotify.com/album/6FddBvYx727P3l6E3yQX​Un
Winnetou (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 2 lektor: Piotr Balazs - http://open.spotify.com/album/3HmcIkCoHl6d0SElw9Gr​AY
Winnetou (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 3 lektor: Piotr Balazs - http://open.spotify.com/album/2Kfs15w8gptsIaNK5pAu​nA
Prochy Angeli (McCourt Frank) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/6URGBzRuEqiMmgQVMbGB​4x
Na plaży Chesil (McEwan Ian) lektor: Marian Opania - http://open.spotify.com/album/7IobNU0Lg5SBlfaeselx​QL
Pokuta (McEwan Ian) lektor: Zbigniew Zapasiewicz, Olga Sawicka - http://open.spotify.com/album/7knyyNjQvM82pc4tF9JX​Yy
Ukojenie (McEwan Ian) lektor: Marian Opania - http://open.spotify.com/album/7dHtCXIXSUloowmmC5Vk​cQ
Gaumardżos!: Opowieści z Gruzji (Dziewit Anna (Dziewit-Meller Anna), Meller Marcin) lektor: Marcin Meller, Anna Dziewit-Meller - http://open.spotify.com/album/2d2dmxNHb6lGa81uGgzX​YR
Fatalne życzenie(Mendes Catulle) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/3fibbddSEFNeiwMdjs70​ex
Golem (Meyrink Gustav (właśc. Meyer Gustav)) lektor: Włodzimierz Press - http://open.spotify.com/album/2g9dzDQfM6aB1IOAMG5x​JM
Poczekajka (Michalak Katarzyna (ur. 1969; właśc. Lesiecka Katarzyna)) lektor: Maria Maj - http://open.spotify.com/album/7IULhq8NKHIgLFOOLFF6​uX
Villas: Nic przecież nie mam do ukrycia... (Michalewicz Iza, Danilewicz Jerzy) lektor: Krystyna Czubówna - http://open.spotify.com/album/2X9siiis7zcHm7ZcGFty​Wz
Samsara: Na drogach, których nie ma (Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek)) lektor: Maciej Orłowski - http://open.spotify.com/album/6fAKaj2m4PfiDIrMMBrh​Ot
Grażyna (Mickiewicz Adam) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/0ZiNtJ6cKN77I6VkLSq6​Ec
Konrad Wallenrod (Mickiewicz Adam) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/2o2Az27bFpHVqUCdpXi2​N2
Pan Tadeusz (Mickiewicz Adam) lektor: Szymon Sędrowski - http://open.spotify.com/album/5o5XEQwWbHOgK6UtHLWP​gg
Czas na zmiany(Milewski Łukasz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/4dPq7rGpKwHhJtlPUGEE​FX
Mowa ciała a sukces (Milewski Łukasz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/3PlwrxbCgVAtRXfgTIXn​1E
Kobieta, która widziała za dużo (Mirecka-Ploss Kaya (Mirecka Hanna Adela)) lektor: Maja Ostaszewska - http://open.spotify.com/album/3ZuOR9tGXvXzhls4LEMs​SH
Trędowata (Mniszkówna Helena (Mniszek Helena) (właśc. Radomyska Helena)) lektor: Katarzyna Zawadzka - http://open.spotify.com/album/3gAYU07etrIxEc3Se0pm​yA
Miasto poza czasem (Moriel Enrique (właśc. González Ledesma Francisco)) lektor: Krzysztof Wakuliński - http://open.spotify.com/album/6QeHhFnwBO9YpLUvPrO0​26
Cudowny szafir czyli Talizman Szczęścia: Powieść wschodnia (Mostowska Anna) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/6JB3laBTAPPbMSK50s34​kG
Matylda i Daniło(Mostowska Anna Olimpia) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/2ax5EPh89AqhefbwU0Cs​S2
Import pieniędzy(Mróz Rafał) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/5VfhXW1jc58DmF6BwfU3​Sn
Potęga podświadomości (Murphy Joseph) lektor: Jarosław Łukomski - http://open.spotify.com/album/6Bv4SVCw83fEXPMwuWNY​HP
Rozwiązywanie sytuacji konfliktowych(Nakonieczny Grzegorz) lektor: Marek Staczek, Anna Zawiślak, Łukasz Borkowski, Szymon Sędrowski - http://open.spotify.com/album/6uEfNajtrE8c80E7ENAt​cg
Sztuka skutecznej prezentacji(Nakonieczny Grzegorz) lektor: Stączek Marek, Artur Kalicki - http://open.spotify.com/album/1B1fuhjmaW73yaZcvc9L​4o
Dubler (Nicholls David) lektor: Jacek Kawalec - http://open.spotify.com/album/0gburUex9xdjrUToWkl5​wX
Jeden dzień (Nicholls David) lektor: Agnieszka Grochowska - http://open.spotify.com/album/4LYJPvNZaxAxljfs5enV​8s
Bajki pana Bałagana (Niemczuk Jerzy) lektor: Jacek Kiss - http://open.spotify.com/album/1VLsg9QY6yv0R4gOQiKG​rQ
Przygody Zuzanki(Niemczuk Jerzy) lektor: Joanna Jędryka - http://open.spotify.com/album/1rTlU8aHnUGRhoYC8x0X​YI
Biedny milioner: Jak mieć wszystko co trzeba i cieszyć się życiem (Niwiński Tadeusz) lektor: Jakub Ulrich - http://open.spotify.com/album/21JydvnLiDcaeOx4eegT​RE
Bóg Einsteina (Niwiński Tadeusz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/3ygmwVFsXwVz369ZEXHm​CP
Ja, czyli jak zmienić siebie(Niwiński Tadeusz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/3kZjwg4cXKg8Vdz4UHeJ​yG
Czwarta droga – przełom w budżecie domowym(Nowak Paweł) lektor: Hubert Chłopicki - http://open.spotify.com/album/4q5Y73kJuKhQmTttM8En​Tl
Rosyjski kochanek (Nurowska Maria) lektor: Elżbieta Kijowska - http://open.spotify.com/album/1Re7G8eiO1MOZpeaZ9Nu​dM
Sprawa Niny S. (Nurowska Maria) lektor: Mariola Orłowska - http://open.spotify.com/album/1A5HtVyAYP4zb74Se95G​Lz
Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe (O'Hagan Andrew) lektor: Sławomir Orzechowski - http://open.spotify.com/album/2rhRgGGxi0TDOTq69voa​DP
Gdzie jesteś, tatusiu? (Onichimowska Anna) lektor: Piotr Borowski - http://open.spotify.com/album/7FudkVxD9vYNayLjSZpa​oJ
Krzysztofa Pączka droga do sławy (Onichimowska Anna) lektor: Hanna Kinder Kiss - http://open.spotify.com/album/6Y90IxYK554IAPoInhAP​0m
Samotne wyspy i storczyk (Onichimowska Anna) lektor: Anna Komorowska - http://open.spotify.com/album/5w2cCaiOD81yuLEoGy14​hR
Wieczorynki z wielką kaczką (Onichimowska Anna) lektor: Janusz Zadura - http://open.spotify.com/album/5FeziSnZ3Dm1eFlau003​uW
Wieczorynki z żółwiem Antosiem (Onichimowska Anna) lektor: Janusz Zadura - http://open.spotify.com/album/4Ar3Jcqq1DisQjiqzYdU​Zv
Żegnaj na zawsze (Onichimowska Anna) lektor: Anna Komorowska - http://open.spotify.com/album/4nTrlhHo3P8zeIX6rZIU​NP
Czas kobiet (Majewska-Opiełka Iwona) lektor: Anita Sajnóg - http://open.spotify.com/album/6u2wkDb1qW7pd0CEgmqH​FV
Już za rok matura(Opiełka Iwona Majewska) lektor: Marcin Gaweł - http://open.spotify.com/album/01JCwTiaajKjMOmASZ7W​ja
Korepetycje z sukcesu: Odkryj swoją osobowość i dowiedz się, kim jesteś (Majewska-Opiełka Iwona) lektor: Grzegorz Pawlak - http://open.spotify.com/album/7M7aazC2JtFy69pG8xUl​AV
Umysł lidera: Jak kierować ludźmi u progu XXI wieku (Majewska-Opiełka Iwona) lektor: Jakub Kosiniak - http://open.spotify.com/album/7z71h3cDgoIEbtsNR4N4​vL
Legendy warszawskie (Oppman Artur (pseud. Or-Ot)) lektor: Wojciech Adamczyk - http://open.spotify.com/album/5pBdEq98ZD65EcOYOhtQ​Q0
Meir Ezofowicz (Orzeszkowa Eliza) lektor: Mieczysław Voit - http://open.spotify.com/album/64nLmi0rI7dpP5nbIXuH​8l
Nad Niemnem (Orzeszkowa Eliza) lektor: Ewa Mateuszuk - http://open.spotify.com/album/1sbzC1mZXxDTTz2KHLho​T5
Opowieści ze starego strychu (Ostrowicka Beata) lektor: Hanna Kinder Kiss - http://open.spotify.com/album/4nEocyT1dLerd8nadfCk​QA
Mężczyzna i chłopiec (Parsons Tony) lektor: Chyra Andrzej - http://open.spotify.com/album/62gyKiCheH02OUZ1F6PS​PL
Droga przy plaży (Patterson James, Jonge Peter de) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - http://open.spotify.com/album/6TRyaz1i3i7ujqZxwB21​oZ
Miesiąc miodowy (Patterson James, Roughan Howard) lektor: Grzegorz Mielczarek - http://open.spotify.com/album/72u4OsuXXTOa2Xq60Fku​b1
Myślę, że Cię kocham (Pearson Allison) lektor: Maria Seweryn - http://open.spotify.com/album/68KnwPFjDOmYCjKooBlG​yF
Nie wiem, jak ona to robi (Pearson Allison) lektor: Maria Seweryn - http://open.spotify.com/album/5usxWBdCrc1YGz2kqXan​w5
W innym czasie w innym życiu (Persson Leif Gustav Willy) lektor: Andrzej Mastalerz - http://open.spotify.com/album/1bVhTNLpijiSpGWKax7y​Zq
Swobodny upadek jak we śnie (Persson Leif Gustav Willy) lektor: Andrzej Mastalerz - http://open.spotify.com/album/4GccMWrGoNLa0bzYvGgY​LD
Między tęsknotą lata a chłodem zimy (Persson Leif Gustav Willy) lektor: Andrzej Mastalerz - http://open.spotify.com/album/2HuvcLERpEA3Z23Gho8E​t4
Opowiadania dla przedszkolaków (Piątkowska Renata (ur. 1958)) lektor: Artur Barciś - http://open.spotify.com/album/6AATmitbfz0HPvGwLfit​sG
Opowiadania z piaskownicy (Piątkowska Renata (ur. 1958)) lektor: Artur Barciś - http://open.spotify.com/album/1wvPWzyS1juZiST42SvW​5A
Sługa Boży (Piekara Jacek (pseud. Craft Jack de)) lektor: Jarosław Rabenda - http://open.spotify.com/album/6pykyvD2HEJH6CcaMKMi​ok
Pod Mocnym Aniołem (Pilch Jerzy) lektor: Andrzej Grabowski - http://open.spotify.com/album/0du2cfU51FWAFyRlCwgi​fR
Twoja droga do sukcesu(Podlaski Arkadiusz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/6IKSRIAniHb4cBLnhRF4​ey
Skazany na sukces(Podlaski Arkadiusz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/4NVm70Ku77RGNv6czQxn​Ur
Czarny kot (Poe Edgar Allan) lektor: Grzegorz Przybył - http://open.spotify.com/album/0JHFnFDHvIGe3ByOAShb​Ku
Morderstwa przy Rue Morgue (Poe Edgar Allan) lektor: Andrzej Warcaba - http://open.spotify.com/album/5pApPFM0rLpLXrsCTHBf​iD
Opowieści niesamowite (Poe Edgar Allan) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/3C8CLvEtT89b1jwOqqjh​O2
Pod niemieckimi łóżkami: Zapiski polskiej sprzątaczki (Polanska Justyna (pseud.)) lektor: Julia Kamińska - http://open.spotify.com/album/5BnkzfOOSeClKE4QEqOl​EU
Zrobię do dzisiaj!(Popiel Bartłomiej) lektor: Hubert Chłopicki - http://open.spotify.com/album/4M6NF39x7aXl5MrO52RR​Vd
Rutyna w związku?(Popis-Witkowska Anna, Gasz Adrian) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/5ZEmDuI4ujGuO0DVuhDJ​RF
Antek (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/4di9CXionYfcYZ7DQH6e​uy
Antek (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Waldemar Cudzik - http://open.spotify.com/album/168lbOEPxDJ7O6OWej45​YR
Grzechy dzieciństwa (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/4di9CXionYfcYZ7DQH6e​uy
Kamizelka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/4di9CXionYfcYZ7DQH6e​uy
Kamizelka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Waldemar Cudzik - http://open.spotify.com/album/2wuBV66LLjl9dkCDGYTJ​9H
Katarynka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/7ths1eiquKBXYqHRmwIb​5b
Katarynka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Waldemar Cudzik - http://open.spotify.com/album/1tOavD4sjxrOB3Wajlom​aE
Lalka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Tomasz Bielawiec, Jacek Król, Jan Wojciech Krzyszczak, Katarzyna Skoniecka - http://open.spotify.com/album/2r7VxHAQ9Ictxfyvr7OR​ha
Powracająca fala (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/7ths1eiquKBXYqHRmwIb​5b
Z legend dawnego Egiptu (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/7ths1eiquKBXYqHRmwIb​5b
Z legend dawnego Egiptu (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Waldemar Cudzik - http://open.spotify.com/album/01CUnwOVE3J6dLHgrU8y​Yx
Po prostu żyj(Pufal Przemysław) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/7FYIglIHPaRBwD7fl41o​ju
Klucz do skutecznej komunikacji(Pufal Przemysław) lektor: Marcin Ryk - http://open.spotify.com/album/6TkkujwbRHQ6ivMXdxSg​in
Rodzina Borgiów (Puzo Mario) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/29RNLavwVgh0o60DKXRa​7N
Kraina bez powrotu: Opowieści niesamowite (Radecki Łukasz) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/3ZruiUiSorYKmiO55rmK​eO
Chłopi (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław)) lektor: Szymon Sędrowski, Katarzyna Skoniecka, Kazimierz Liszcz - http://open.spotify.com/album/5e0agiZPgtcMsBSAxBXG​H0
Ziemia obiecana (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław)) lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/3yxMXMLORKcqnl9m9MSp​1S
Pokuta (Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne)) lektor: Wojciech Gąssowski - http://open.spotify.com/album/0FUFfpYyAQy4Rk4vtcRB​Ah
Życie: Autobiografia (Richards Keith) lektor: Jan Peszek - http://open.spotify.com/album/0llgR43clupM2VL5y7Qa​li
Polki na bursztynowym szlaku (Richardson Monika, Popiel Lidia) lektor: Monika Richardson - http://open.spotify.com/album/72NOe4aV6bWIRCEyizCP​bg
Przerwana dekada: Wywiad rzeka (Rolicki Janusz, Gierek Edward) lektor: Tomasz Marzecki - http://open.spotify.com/album/26MGSeFM2UVPe3vLoOdK​LD
Od zera do milionera(Rosik Piotr, Rudny Wojciech) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/5iVGFujq3TxV41ffhtIm​fu
Na Grobli (Rylski Eustachy) lektor: Leszek Teleszyński - http://open.spotify.com/album/77gzOXJIP7yVlOZTkJrl​Yq
Legendy i baśnie polskie(Safarzyńska Elżbieta) lektor: Antoni Rot, Agnieszka Łopacka, Michał Kula, Paulina Kwietniewska - http://open.spotify.com/album/331JDZnM4jkgDgNS4I4w​3y
Drive (Sallis James) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/4Qq6cqNjyKe4NmsGWGqX​gR
Z pamiętnika niemłodej już mężatki (Samozwaniec Magdalena (właśc. Kossak Magdalena)) lektor: Anna Szawiel - http://open.spotify.com/album/1VS22Wja9xGi3dvQKaSG​Ft
Z pamiętnika niemłodej już mężatki (Samozwaniec Magdalena (właśc. Kossak Magdalena)) lektor: Anna Komorowska - http://open.spotify.com/album/1MqpGecF1f8D4Oz3UPYl​b3
Ludzie o nadludzkich mocach (Sarwa Andrzej Juliusz) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/0L1Bnyc3Pzjn7HcVie29​FK
Manicheizm – Religia światłości(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/4GmUsGo3INbTNHLDZOKs​js
O stygmatach, mumiach i innych niezwykłych zjawiskach(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/3u6OvBwY3F5wpb9Xzqwn​VS
O śmierci, Antychryście i o końcu świata (Sarwa Andrzej Juliusz) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/0q4mnrZlp7ovecLdCjHA​Bf
O uczniu czarnoksiężnika i inne baśnie(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/1b1nJgnxzVOPqLvBCgPs​5I
O zjawiskach cudownych i cudownych zdarzeniach(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/60Uxg9NzGvrXub1mMa1v​sp
Relacje o zdarzeniach prawdziwych chociaż nieprawdopodobnych (Sarwa Andrzej Juliusz) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/4Ghd5MZqItoN7COqzscA​d9
Strzyga: Sandomierskie opowieści niesamowite (Sarwa Andrzej Juliusz) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/2iaAQeUAIOssZrmCxjrV​GD
Udręczeni przez demony. Opowieści o szatańskim zniewoleniu(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/0hiFFbw0siBz9vMqUFfg​fA
Czarownica i inne niesamowite opowieści(Sarwa Andrzej, Gomulicki Wiktor) lektor: Bogumił Ostryński - http://open.spotify.com/album/5ZJ3m1KbWlUYw06nLaCG​Uu
Sklepy cynamonowe (Schulz Bruno) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/5ciEQRzHlhcWVDLlVnyG​ZW
Marzenia Joy (See Lisa) lektor: Paulina Holtz - http://open.spotify.com/album/0aOK3l5VQJdcaZVziyQm​Cv
Dziewczęta z Szanghaju (See Lisa) lektor: Paulina Holtz - http://open.spotify.com/album/6jR2EXK9WVz510rELs4i​4w
Wtargnięcie (Sender Elena) lektor: Marian Opania - http://open.spotify.com/album/4dJhC7GMLv1LZFNeKFMR​pc
Szczęśliwy traf (Shaffer Louise) lektor: Magdalena Wójcik - http://open.spotify.com/album/18QFs92l1Q5etsXbwUvY​nS
Ruchy (Shuty Sławomir (właśc. Mateja Sławomir)) lektor: Jacek Kałucki - http://open.spotify.com/album/6pmfN2lR8vGw6Fw5P0S2​uT
Bartek Zwycięzca (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marian Florek - http://open.spotify.com/album/0RTd09pnYpIJayzGTdkh​FL
Dwie drogi(Sienkiewicz Henryk) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/2p6EGQMnc55cBucxQeKg​Sb
Hania (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Drygalski Henryk - http://open.spotify.com/album/3ATuMgHkLGgq3XVZdeDs​oE
Hania (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marian Florek - http://open.spotify.com/album/5mG8Xu3jCEc7UufBO9vt​UI
Jamioł: Obrazek wiejski (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/3MsLtSXwULD2iABXRsft​av
Janko Muzykant (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Waldemar Cudzik - http://open.spotify.com/album/0tB7eMmUV5ZPREOMHeLF​lf
Krzyżacy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Zbigniew Wróbel - http://open.spotify.com/album/5BzdtzJcrFCuGIyanT5i​ip
Krzyżacy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marian Florek - http://open.spotify.com/album/1mfchUG2yb5XGAmzblYp​Ap
Latarnik (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Waldemar Cudzik - http://open.spotify.com/album/1uBgwj2TaqZzR6U2i5FW​Xc
Niewola tatarska: Urywki z kroniki szlacheckiej Aleksego Zdanoborskiego (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/5XwCv7LNs3N6SoIRcNiw​7s
Nikt nie jest prorokiem między swymi(Sienkiewicz Henryk) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/5Nr81BhMQNnr76gurkL8​Xe
Nowele wybrane (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Nadrowski Ryszard - http://open.spotify.com/album/11vUou9m5ebfUpZWimAl​w1
Ogniem i mieczem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Krzysztof Globisz - http://open.spotify.com/album/1RsGaoVBCwCnWj2cPar8​Fh
Orso (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/53GmpdtiDW2FDAfTscaH​uX
Pan Wołodyjowski (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Mieczysław Voit - http://open.spotify.com/album/1f72R8mJkKqEupFZU2I7​a6
Pan Wołodyjowski (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Zdzisław Wardejn - http://open.spotify.com/album/5LwNIag2fVvHsSMEp4TF​FV
Potop (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marek Walczak - http://open.spotify.com/album/3I3hIes4irM9jjlwm5K8​pZ
Quo vadis (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Drygalski Henryk - http://open.spotify.com/album/6P6WH8QY8ruA2CclwkCh​AO
Sachem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/0QIvIXJY4br62SaIX2Ek​fK
Selim Mirza (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Drygalski Henryk - http://open.spotify.com/album/3ATuMgHkLGgq3XVZdeDs​oE
Selim Mirza (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Michał Kula - http://open.spotify.com/album/65FIMiQZgatV2p9Qrfvd​ZW
Stary sługa (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Drygalski Henryk - http://open.spotify.com/album/3ATuMgHkLGgq3XVZdeDs​oE
Stary sługa (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/2oolGuNS4gRTzf4Qrb9a​qM
Szkice węglem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Michał Kula - http://open.spotify.com/album/53oc6CEQdgkICtgfMgC3​vu
W pustyni i w puszczy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Michał Kula - http://open.spotify.com/album/44U4xNGngJSLNsNJn7b0​CU
W pustyni i w puszczy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Wojciech Bartoszek - http://open.spotify.com/album/747H5kIbldNCofsXMNY1​tJ
Wspomnienie z Maripozy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/1ZzPcEPraoh4LQ23yyVd​I9
Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/3UHIiYtCXUOkcAKq1AnX​dP
Za chlebem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/1C8yaUOVKQ0t6UPt7MbN​HC
Marilyn: Żyć i umrzeć z miłości (Signorini Alfonso) lektor: Anna Guzik - http://open.spotify.com/album/774pfusOgd47qi4QiVjr​Bq
Bajki na dobranoc (Sikirycki Igor) lektor: Adam Hutyra, Michał Kula, Agnieszka Łopacka, Marian Florek - http://open.spotify.com/album/0oxelacT2ZqcBzazNYz0​sN
Bajki zabawne (Sikirycki Igor) lektor: Marian Florek, Michal Kula, Agnieszka Łopacka, Agata Ochota-Hutyra - http://open.spotify.com/album/78fTMzXCnfk0cKb9FnHQ​tz
Jeździec miedziany (Simons Paullina) lektor: Dominika Ostałowska - http://open.spotify.com/album/2u4bhvsTGlkXzqGfedGm​EJ
Kordian (Słowacki Juliusz) lektor: Anna Zawiślak, Jacek Król, Jerzy Kurczuk, Bartosz Mazur - http://open.spotify.com/album/3U5lRFubChSYC6y64zfc​Vy
Amerykańska buntowniczka: Burzliwe życie Jane Fondy (Słowiński Przemysław (pseud. Sherman Paul)) lektor: Elżbieta Kijowska - http://open.spotify.com/album/5ahlaAAjgnWTFEfR9NTx​Zm
Bestia: Historia Mike'a Tysona (Słowiński Przemysław (pseud. Sherman Paul)) lektor: Mirosław Utta - http://open.spotify.com/album/1mwvEZiOdO4tWksBrit6​TC
Największy: Opowieść o Muhammadzie Alim (Słowiński Przemysław (pseud. Sherman Paul)) lektor: Roch Siemianowski - http://open.spotify.com/album/6Pktmkz5f3SY8ETqEU4j​dd
Piekło na morzu (Smith Wilbur) lektor: Marian Opania - http://open.spotify.com/album/1DuvXJLDFe5CxGHdPCzS​Fp
Zemsta Nilu (Smith Wilbur) lektor: Wiktor Zborowski - http://open.spotify.com/album/0YtO6RQMRXZrL7U3bqUR​p1
Dziewczynki ze Świata Maskotek (Snellman Anja) lektor: Edyta Olszówka - http://open.spotify.com/album/0s9xuLiH4IHOBXSjlDzp​KN
Gacie na maszt! (Snow Alan) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/2C6YEy2jGVpSGgPPxIXy​cU
Wampirek (Sommer-Bodenburg Angela) lektor: Irena S. Tyl - http://open.spotify.com/album/5dB1vMxqBbgqFng4qeCn​XH
Jeszcze jeden dzień w raju (Sowa Aleksander (pseud. Szulc Artur)) lektor: Grzegorz Emmanuel - http://open.spotify.com/album/5lnP0RTBKPNj0RrvOmfp​HU
Ścianka działowa (Sowa Izabela) lektor: Maria Seweryn - http://open.spotify.com/album/6T0AIKeGfsWszlClLE1y​jb
Bezpieczna przystań (Sparks Nicholas) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/6HkUElFpbxzwEbXl2pG5​kp
Dla ciebie wszystko (Sparks Nicholas) lektor: Maria Seweryn - http://open.spotify.com/album/7w5yJ4sSPoU9LOz9LoDH​KJ
I wciąż ją kocham (Sparks Nicholas) lektor: Grzegorz Mielczarek - http://open.spotify.com/album/5NNea8w40ZzogcFRoFq5​th
Ostatnia piosenka (Sparks Nicholas) lektor: Krzysztof Gosztyła - http://open.spotify.com/album/39KeqjeESNvBuZTwunuZ​8j
Francuska oberża (Stagg Julia) lektor: Renata Dancewicz - http://open.spotify.com/album/4xd0VbIrtD5znzx5s8YP​34
Dziennik pisany później (Stasiuk Andrzej) lektor: Mirosław Baka - http://open.spotify.com/album/6DHLFLMN3LFn8EIb1y2c​Vp
Taksim (Stasiuk Andrzej) lektor: Mirosław Baka - http://open.spotify.com/album/5na6gV1FlEc4ENYQydA4​yh
Jak rozwijać innowacyjne myślenie w firmie(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - http://open.spotify.com/album/2o36t6mxAHdCP6BAFNd6​xQ
Jak rozwijać twórcze myślenie(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - http://open.spotify.com/album/21lTJcjTChg0CbIprKhT​Et
Komunikacja kreatywna(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - http://open.spotify.com/album/51Uso6KAKePrakSMPqE2​9G
Krasnale: Rzecz o kreatywności i zmianie (Stączek Marek) lektor: Jerzy Rogalski, Artur Kalicki - http://open.spotify.com/album/1QvpIypeoF3RrWJN9gC7​oO
Mówca i jego rozwój(Stączek Marek) lektor: Stączek Marek - http://open.spotify.com/album/03yHRmIeafLH8VOljC75​ld
Styl działania i cechy osób twórczych(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - http://open.spotify.com/album/59dnOu3fDAoz0dnw2dZJ​Kh
Techniki twórczego myślenia i stymulator 6/14(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - http://open.spotify.com/album/1XOWxXt5N7VlnefbiuPk​qc
Trema i komunikacja niewerbalna(Stączek Marek) lektor: Stączek Marek - http://open.spotify.com/album/0fwOH2oAeJyfPvQzOsva​bF
Grona gniewu (Steinbeck John) lektor: Mieczysław Morański - http://open.spotify.com/album/0DgRUu9xF1CE4FSiCyAo​cU
Na wschód od Edenu (Steinbeck John) lektor: Mieczysław Morański - http://open.spotify.com/album/7MIhLHYOKv05oymAcLha​JQ
Wyspa skarbów (Stevenson Robert Louis) lektor: Michał Kula - http://open.spotify.com/album/0JFtNfyGsRkimmEXaLkP​Dm
Chata wuja Toma: Powieść z czasów niewolnictwa Murzynów w Ameryce (Beecher Stowe Harriet Elizabeth) lektor: Adam Hutura - http://open.spotify.com/album/7wklymloWOqbHP2STeFO​HF
Ruski miesiąc (Strelnikoff Dmitrij) lektor: Marcin Popczyński - http://open.spotify.com/album/3JVJB5yxf8LgQMFgfRw1​j7
Bogać się kiedy śpisz(Sweetland Ben) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/1yLGAuFHX95q4yqYTSgK​5e
Podróże Guliwera (Swift Jonathan) lektor: Leszek Filipowicz - http://open.spotify.com/album/2uxcUkmjKclTt2mVYWIK​PV
Zagrać Marię (Szczepkowska Joanna) lektor: Joanna Szczepkowska - http://open.spotify.com/album/4F9TNkJab7h9qSkqWnFA​Hj
Zrób sobie raj (Szczygieł Mariusz) lektor: Mariusz Szczygieł - http://open.spotify.com/album/54LiZP1ynAmJyIYuleIC​y8
Czarne Stopy (Szmaglewska Seweryna) lektor: Ireneusz Załóg - http://open.spotify.com/album/0nzWPwlTFPgGlPCS0HAL​RQ
Łatwa trudność zROZUMIEnia(Szuba Mariusz) lektor: Hubert Chłopicki - http://open.spotify.com/album/14j2LqLMD2gTxH6LWWkR​TQ
Pokaż na co cię stać(Szuba Mariusz) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/4Yrmh113F8MNay2K7W5O​ca
Klucz do podświadomości(Świątek Paula) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/6krtvxmu97nq4Be1l3hx​Fm
Zakazane wrota (Terzani Tiziano) lektor: Jakub Kukła - http://open.spotify.com/album/6xmzsKTM0do3U1ZkaGG2​2W
Nocna zamieć (Theorin Johan) lektor: Andrzej Mastalerz - http://open.spotify.com/album/2mzrJhaEpv41drDFEdC1​6y
Zmierzch (Theorin Johan) lektor: Andrzej Mastalerz - http://open.spotify.com/album/3DJPaLCLmAx1U6pqp1kP​LV
Smuga krwi (Theorin Johan) lektor: Andrzej Mastalerz - http://open.spotify.com/album/5OTIHhwEHCF87RLWEBVc​ip
Jak Pan Alfabet do przedszkola maszerował (Tkaczyk Lech) lektor: Jacek Wanszewicz - http://open.spotify.com/album/6YqtNkI1aG75bHtHiQHS​xt
Dzisiaj narysujemy śmierć (Tochman Wojciech) lektor: Danuta Stenka, Andrzej Chyra - http://open.spotify.com/album/7o8yeHYJ0VE5lZOF8xKe​xD
Powrót Tapatików (Tomaszewska Marta) lektor: Hanna Kinder Kiss - http://open.spotify.com/album/6zxZ6zoqOtUd06dodVhi​4r
Tapatiki kontra Mandiable (Tomaszewska Marta) lektor: Hanna Kinder Kiss - http://open.spotify.com/album/18f03qGZPsXQ5BwezNwN​ax
Tego lata w Burbelkowie (Tomaszewska Marta) lektor: Hanna Kinder Kiss - http://open.spotify.com/album/0klgtUDotuQNtGSNBlxs​92
Wszyscy znamy Davida (Tomaszewska Marta) lektor: Elżbieta Kijowska - http://open.spotify.com/album/4LrGkvViXRXjeyWfAPBM​t4
Cztery róże dla Lucienne (Topor Roland) lektor: Wojciech Dąbrowski - http://open.spotify.com/album/5sHRg6i1DMeZRlJaJETi​BF
Wielki powrót (Trojanowski Tomasz (ur. 1965)) lektor: Mirosław Zbrojewicz - http://open.spotify.com/album/0sBcBm7mR2wYNtKiJnDP​Kw
Świadomie do sukcesu(Trybulski Krzysztof) lektor: Tomasz Kućma - http://open.spotify.com/album/1VUeA4lMS4Hcwe42OTmL​hu
Ulica tysiąca kwiatów (Tsukiyama Gail) lektor: Mariola Orłowska - http://open.spotify.com/album/1rBaEpyBowNVC8BkRrm2​PB
Pamięć, przewodnik technik doskonalenia(Turkington Carol) lektor: Grzegorz Widziszewski - http://open.spotify.com/album/7MiuJ3JVMaHFEYQlsjdy​hl
Najpiękniejsze wiersze (Tuwim Julian) lektor: Antoni Rot - http://open.spotify.com/album/3u8Mw5VhqdxMD02HQLJj​QF
Najpiękniejsze wiersze (Tuwim Julian) lektor: Michał Kula - http://open.spotify.com/album/7ptHMnz3Dic805rCAIYw​om
Najpiękniejsze wiersze (Tuwim Julian) lektor: Agnieszka Łopacka - http://open.spotify.com/album/6J5JTQK48xvLYxsYH1ra​60
Pamiętniki Adama i Ewy (Twain Mark (właśc. Clemens Samuel Langhorne)) lektor: Milena Lisiecka, Mariusz Siudziński - http://open.spotify.com/album/2vwqWkHkf6hZXMy2TCUI​uG
Przygody Tomka Sawyera (Twain Mark (właśc. Clemens Samuel Langhorne)) lektor: Ireneusz Załóg - http://open.spotify.com/album/1OiYUpb51B63ZEMWs60W​s8
Gucio zaczarowany (Urbanowska Zofia) lektor: Adam Hutura - http://open.spotify.com/album/61qFlCoZ6U021VwwxXTd​Bg
Dziewczyna znad Rio Paraíso (Veloso Ana) lektor: Anna Maria Buczek - http://open.spotify.com/album/3qjs3PiFRLmkQTCY0eIc​jl
Wyliczanka (Verdon John) lektor: Wojciech Żołądkowicz - http://open.spotify.com/album/2ZnPFttEstPkveJ108CU​Ff
20 000 mil podmorskiej żeglugi (Verne Jules (Verne Juliusz)) lektor: Michał Kula - http://open.spotify.com/album/3Y7gIg21ZWvmPTVAuO7O​LK
Piętnastoletni kapitan (Verne Jules (Verne Juliusz)) lektor: Ireneusz Załóg - http://open.spotify.com/album/2jZE7DQvUdDu3xC3X3ck​D2
Podróż do wnętrza Ziemi (Verne Jules (Verne Juliusz)) lektor: Kuba Wątły - http://open.spotify.com/album/1Wro2nChysWIFVrb2pYC​vZ
Ben Hur: Opowieść z czasów Chrystusa (Wallace Lewis (Wallace Ludwik)) lektor: Marian Florek - http://open.spotify.com/album/38mOkIJfZlaTZ21eJTma​hj
Sztuka bycia zdrowym(Wattles Walace D.) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/53kX1F7Q6fIUpoE1OASh​Yv
Sztuka wzbogacania się(Wattles Walace D.) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/7jmoh5Wq3eCthzBhYMYH​nB
Sztuka bycia wielkim(Wattles Walace D.) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/5BTkuR3Z3gBAdJfaco6J​zb
Człowiek i natura(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - http://open.spotify.com/album/34MXNHD9fqqj5QJ7yydx​xl
Kim jestem?(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - http://open.spotify.com/album/30JTT8fPBn9e0vfHORKg​LD
O byciu Bogiem(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - http://open.spotify.com/album/2ncmYb1L9yZ5dnzcQiFH​G3
Taoistyczny wymiar karmy(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - http://open.spotify.com/album/7FTIFWueoNMeeFZJHrT6​1Q
Wprowadzenie do buddyzmu(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - http://open.spotify.com/album/3unZQmazl5z7PiQYDXY2​kS
Religia i seksualność(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - http://open.spotify.com/album/0941YPwlsFBl1A2L1KZB​Yd
Sens nonsensu i zgodność przeciwieństw(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - http://open.spotify.com/album/52eFa4b4UrxqqGLlIe7f​78
Patrząc poprzez sieć(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - http://open.spotify.com/album/01aXNiWiAT4ixq4B0UwF​O5
Czym jest rzeczywistość(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - http://open.spotify.com/album/1BXdP8LFTTQfk407ZH9Z​d1
Nie co powinno być lecz co jest!(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - http://open.spotify.com/album/5BehfuyS900X6IU3URgM​jY
Anioł (Weatherly L. A. (właśc. Weatherely Lee)) lektor: Canna Cieślak - http://open.spotify.com/album/51N6UI0UXcPt02EDzCBv​s3
Tajemniczy opiekun (Webster Jean (właśc. Webster Alice Jane Chandler)) lektor: Agnieszka Łopacka - http://open.spotify.com/album/6IWhvz5di2Tj1u0XFv0d​Dd
Diabeł ubiera się u Prady (Weisberger Lauren) lektor: Katarzyna Maternowska - http://open.spotify.com/album/0gwGh4SrumMoBUtB7SUa​PQ
Ptasiek (Wharton William (właśc. Du Aime Albert)) lektor: Adrian Perdjon - http://open.spotify.com/album/0V1hup4SGTbRRat8h3lD​nB
Spóźnieni kochankowie (Wharton William (właśc. Du Aime Albert)) lektor: Mirosław Kowalczyk - http://open.spotify.com/album/3HuTEVOkaUojny6kP1F3​EZ
Afryka Kazika (Wierzbicki Łukasz) lektor: Jacek Kawalec - http://open.spotify.com/album/25kSo4XAy2VXUTH4KtA1​am
Złodziej czasu(Wisely Ben) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/6tHeRXMOT46PyLl6jFed​oe
Bikini (Wiśniewski Janusz Leon) lektor: Rafał Królikowski - http://open.spotify.com/album/2aowycEHOeD7l6cQZ2so​ny
Łóżko (Wiśniewski Janusz Leon) lektor: Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Różdżka, Paweł Deląg - http://open.spotify.com/album/3mzLws7prmQIryQITxBd​Dz
Drwal (Witkowski Michał (ur. 1975)) lektor: Witkowski Michał - http://open.spotify.com/album/171N7BmUOVcz6lOM1ChZ​Q5
Lubiewo (Witkowski Michał (ur. 1975)) lektor: Jacek Poniedziałek - http://open.spotify.com/album/2aG6O2ZLPrXbmBj9kFmy​34
Poszukiwanie klienta(Wojciechowski Artur) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/1Os9qxxIGRyFsPRq8pIA​uV
Spotkanie z klientem(Wojciechowski Artur) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/3MCIIxLLPUyFzYcMp2Ty​eM
Umysł sprzedawcy(Wojciechowski Artur) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/0UlPba4R96LoiCQaDSyQ​VV
Sieć: Ostatni bastion SS (Wołoszański Bogusław) lektor: Bogusław Wołoszański - http://open.spotify.com/album/6cgSPixse2OKwUO7nkFG​J2
Twierdza szyfrów (Wołoszański Bogusław) lektor: Bogusław Wołoszański - http://open.spotify.com/album/42UJFxmhSUqectdGjYF5​SN
Skrzydlata trumna (Wroński Marcin) lektor: Tomasz Sobczak - http://open.spotify.com/album/0SBVPOhr2i0NK3PMQy6Z​iD
Wesele (Wyspiański Stanisław) lektor: Paweł Ładniak, Szymon Sędrowski, Anna Zawiślak - http://open.spotify.com/album/36b97oCZ5LNITIVn9Zao​iC
Płatki z nieba (Yip Mingmei) lektor: Katarzyna Jamróz - http://open.spotify.com/album/32P7VvCZh1yjh9XazIrr​C5
Życie to jest teatr(Zabiciel Marek) lektor: Robert Grabka - http://open.spotify.com/album/19qcVzEamwrsIFe5gLgF​fO
Cylinder van Troffa (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) lektor: Leszek Nowicki, Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski - http://open.spotify.com/album/2KU5k7LOt0eE4gWLk2PU​GV
Limes inferior (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) lektor: Michał Staszczak - http://open.spotify.com/album/17RvVs4Zilqy48hHWT8D​3e
Paradyzja (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) lektor: Mirosław Neinert - http://open.spotify.com/album/224VguWeg5AxdeU2dfT5​Eb
Wyjście z cienia (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) lektor: Piotr Warszawski - http://open.spotify.com/album/7syFXmerrHCMkVQMLtAL​ee
Mieszkaniec puszczy (Zaleska Maria Julia) lektor: Henryk Pijanowski - http://open.spotify.com/album/6HDb9H7b3TbdnuqNLTqW​ZV
Szczur (Zaniewski Andrzej (ur. 1939)) lektor: Arkadiusz Bazak - http://open.spotify.com/album/0IDJPSe8jBUqzUq6tn9s​yV
Manuela: Opowiadanie starego weterana z kampanii napoleońskiej w Hiszpanii (Zieliński Gustaw) lektor: Mirosław Utta - http://open.spotify.com/album/2X5bKwUu7hRd3DzF18Rh​tf
Polactwo (Ziemkiewicz Rafał A. (Ziemkiewicz Rafał Aleksander)) lektor: Rafał Ziemkiewicz - http://open.spotify.com/album/2HzQmghXdd30zxxnGkcX​mF
Michnikowszczyzna: Zapis choroby (Ziemkiewicz Rafał A. (Ziemkiewicz Rafał Aleksander)) lektor: Rafał Ziemkiewicz - http://open.spotify.com/album/7IiATdg5TTBeTOQqyVDX​17
Dzieje grzechu (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Elżbieta Kijowska - http://open.spotify.com/album/62F7FxygHCH6gQzx1bRN​pQ
Ludzie bezdomni (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Matysek Grzegorz - http://open.spotify.com/album/5yfZrhWF8SqttM4dY7Sy​48
Przedwiośnie (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Małgorzata Marciniak - http://open.spotify.com/album/4nhxaylTxrVngEVFgCDJ​kA
Syzyfowe prace (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Marcin Nowakowski - http://open.spotify.com/album/7FvALzVnKZPQwnMVzZZP​jG
Syzyfowe prace (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Ksawery Jasieński - http://open.spotify.com/album/7bz9XTm9XkvQkXZXpJ97​jS
Uroda życia (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Ksawery Jasieński - http://open.spotify.com/album/3RXEfVlICemn4zQ30Psm​rU
Na Srebrnym Globie: Rękopis z Księżyca (Żuławski Jerzy) lektor: Roman Gancarczyk, Krzysztof Globisz - http://open.spotify.com/album/2t0iROHdAfSVd21x6DLS​Ty

Użytkownik: gosiaw 02.03.2013 11:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw
Możemy dodawać do tego linki przy książkach w katalogu. O tak jak na przykład tu: Cylinder van Troffa (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)). Nie musimy oczywiście wyróżniać w żaden sposób Spotify, linkowanie do innych składowisk też oczywiście wchodzi w grę.
Użytkownik: sowa 06.03.2013 00:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Możemy dodawać do tego li... | gosiaw
Świetny pomysł, Gosiu!
Użytkownik: Szeba 02.03.2013 12:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw
Może to nawet coś więcej, niż koniec piractwa - koniec jakiejś epoki? Początek końca wydawnictw, bibliotek itd. itp. - jakie znamy, może początek wielkiej zmiany, rewolucji - będzie trzeba zmienić się, zaczynając od zmiany myślenia, dostosować się, nadążyć, przewartościować - pokonać kryzys. Nie tylko to, o czym piszesz, to jeden z symptomów, których jest ostatnio coraz więcej, znaków na niebie i ziemi ;)
A może przesadzam? ;)

Spróbuję dowiedzieć się jak jest w/na Deezerze.
Użytkownik: pawelw 05.03.2013 23:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Może to nawet coś więcej,... | Szeba
Koniec opoki? Raczej tak. Wydawnictwa nie znikną, tylko będą wyglądać inaczej.
Z bibliotekami może być różnie. Przy legalnym elektronicznym dostępie do pełnej oferty wydawniczej biblioteki w obecnej postaci stracą rację bytu, bardziej by pewnie były klubem dyskusyjnym i domem kultury. Księgarnie pewnie też podążą w kierunku antykwariatów. No cóż, czasy skryptoriów i bibliotek z ciężkimi inkunabułami przykutymi łańcuchami do stołu też minęły. Już teraz w mojej bibliotece regał z książkami audio zajmuje coraz więcej miejsca.

Zmienić, dostosować się i nadążać niewątpliwie trzeba, Czerwona Królowa się kłania. Możliwe jednak, że biegnie coraz szybciej.
Użytkownik: pawelw 05.03.2013 23:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw
Przekopałem się przez Spotify i znalazłem 400 książek do legalnego słuchania. To już niezła biblioteczka. :)
Miłego słuchania!

Jak ktoś znajdzie coś jeszcze to proszę o namiar, dodam do listy.
Użytkownik: hburdon 06.03.2013 12:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Przekopałem się przez Spo... | pawelw
Paweł, za tę robotę order ci się należy.
Użytkownik: modem2 29.08.2015 13:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw
Genialne. Dzięki. Co prawda, ja akurat nie szukam audio, ale posyłam dalej tym, którzy słuchają.
Użytkownik: Pok 29.08.2015 19:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw
Niezła lista i niezła robota z umieszczeniem tego wszystkiego.

Mam pytanie odnośnie tych książek. Można je słuchać tylko z komputera z odpalonym programem, czy da się te audiobooki przegrać również na telefon lub mp3?
Użytkownik: Lwiica 30.08.2015 19:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Niezła lista i niezła rob... | Pok
Z tego co się orientuję to ze Spotify nie można niczego pobierać, ale audiooboki z tej strony są rozsiane po całym internecie. Już parokrotnie się natknęłam na nie w innych miejscach. Ostatnio m.in. na Wojna nie ma w sobie nic z kobiety (Aleksijewicz Swietłana).
Użytkownik: pawelw 30.08.2015 22:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Niezła lista i niezła rob... | Pok
Spotify w opcji płatnej pozwala pobrać pliki i słuchać offline. Ale nie są to pliki mp3 i nie da się ich wyciągnąć z programu. Czyli telefon tak, odtwarzacz mp3 nie.
Użytkownik: Jose 14.09.2015 08:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw
Jest szansa na aktualizację listy?
Użytkownik: vikt 15.09.2015 10:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw
A skąd wiadomo, że "w pełni legalnie i to nawet za darmo"?