Dodany: 2013-02-19 09:58|Autor:

Książka: Dzidek
Wroński Stefan
Notę wprowadził(a): agnesines

1 osoba poleca ten tekst.

nota wydawcy


Niezwykła historia Dzidka − chłopaka z warszawskiego Śródmieścia, który dorastał w barwnych latach trzydziestych.

Dzidek prowadzi łobuzerski tryb życia, zadziera z kim popadnie, ma paczkę kumpli – też niezłych andrusów. Wkrótce wpakuje się w naprawdę poważną aferę. Jego rodzina jest bowiem w posiadaniu niezwykle cennej ikony, a ta staje się przedmiotem zainteresowania szemranych postaci z bandyckich zakamarków Woli...

"Dzidek" to opowieść o Warszawie, o mieście kamieniczników, kupców, Żydów, muzyków, awanturników, doliniarzy i pijaków... Historia o dorastaniu, rodzinie, miłości – słowem, o czasach beztroski, nad którymi nieuchronnie zbierają się czarne chmury, by w końcu zmienić się w hitlerowską nawałnicę.


Stefan Wroński – dziennikarz, od 8 lat związany z prasą i telewizją. Współpracował m.in. z tygodnikiem "Wprost", "Rzeczpospolitą" i TVP Olsztyn. Aktualnie reporter Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Podróżnik: ostatnie lata spędził na włóczędze pomiędzy Francją, Stanami Zjednoczonymi i Indiami. Żeglarz: pomagał organizować "Szkołę pod żaglami", pracował na Karaibach na żaglowcu "Fryderyk Chopin".

[Prószyński i S-ka, 2013]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 413
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: