Dodany: 09.02.2013 10:59|Autor: Auriga

Gwiezdny pył

Gwiezdny pył (Gaiman Neil) to baśniowa opowieść autorstwa Neila Gaimana. Pełna jest przygód, miłości, dzielnego młodzieńca i niebanalnych dziewcząt.

Za Murem koło małej wioski, znajduje się świat równoległy o naszego. Kraina czarów i magii. Tristran obiecuje ukochanej dziewczynie, przynieść wszystko czego zapragnie. Włączając w to gwiazdkę z nieba. Jakby na potrzebę chwili, jasny punkt na nocnym niebie miga i spada. Chłopak rusza w jego poszukiwaniu za drugą stronę Muru. Nie spodziewa się, ze podróż odmieni całe jego życie.
Jednak nie tylko on szuka gwiazdy.

Tym co wyróżnia "Gwiezdny Pył" o innych fantasy, jest zakończenie. Na pierwszy rzut oka banalne, z drugiej strony pełne wdzięku i niespotykane. Nie takiego się spodziewałam, tym bardziej że wcześniej oglądałam film (co najmniej 3 razy). I książka i film, mają odmienny urok. Film jest zdecydowanie bardziej dynamiczny, sporo w nim zmieniono i wyolbrzymiono. Z kolei książka idzie wolnym rytmem. Niektóre momenty, ku mojej rozpaczy zostały zbyte pojedynczymi zdaniami np.Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu