Dodany: 21.10.2004 13:18|Autor: dorsz

Festiwal Opowiadania we Wrocławiu

Już dziś we Wrocławiu rozpoczyna się I Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Olga Tokarczuk, której zdaniem impreza ma stać się „ludzkim i przyjaznym świętem literatury”.

Podczas festiwalu odbędą się godne polecenia imprezy. Niektóre z nich to: maraton opowiadań, podczas którego kilkunastu autorów z różnych krajów przeczyta publiczności swe utwory; otwarte dyskusje na tematy „Opowiadanie dzisiaj”, „Fenomen opowiadania”; spotkania z pisarzami takimi jak:
Claire Keegan, Kate Griffin, Colette Nys-Mazure, Zoran Ferić, Roman Simić, Georgi Gospodinow, Jurij Wynnyczuk, Rashid Novaire.

[nadesłała Koralia]
Użytkownik: k_ret 23.10.2004 12:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Już dziś we Wrocławiu roz... | dorsz
Dzięki za tego newsa! Wybrałem się na wczorajsze spotkanie (maraton opowiadań) - warto było. Swoje nowe opowiadania przedstawiła m.in. Olga Tokarczuk i Zbigniew Kruszyński - teksty były nie tylko czytane publicznie po raz pierwszy, ale też w autorskiej interpretacji - bardzo ciekawe jest słuchać, jak autor czyta swoje własne teksty. Zainteresowałem się też przy okazji prozą Romana Simica i Georgi Gospodinowa - teraz tylko trzeba znaleźć czas na czytanie :-). Żałuję, że nie mogłem być na innych spotkaniach. Mam nadzieję, że ten festiwal, zgodnie z nazwą, będzie pierwszym i w przyszłym roku zostanie zorganizowany drugi, jeszcze ciekawszy :-).