Dodany: 31.01.2013 12:12|Autor: Sylwia_

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

5 osób poleca ten tekst.

KONKURS ALE CIEKAWY TEN STYCZEŃ!

ALE CIEKAWY TEN STYCZEŃ!

Czy wiecie, co działo się w styczniu na polskim rynku książki? Zapraszamy do konkursu!

Nagroda: zestaw dwóch kryminałów, jeden autorstwa Charlaine Harris i drugi autorstwa Reginalda Hilla.

PYTANIA KONKURSOWE:

Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

1. Pierwszą książką powstałego niedawno Wydawnictwa Akurat jest thriller erotyczny modelki Ilony Felicjańskiej pod tytułem:

A Tęczowy seks
B Wszystkie odcienie szarości
C Wszystkie odcienie czerni
D Moda na miłość

2. Jaki tytuł nosi książka duetu Terry Pratchett i Stephen Baxter, opublikowana przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka

A Długa Ziemia
B Druga Ziemia
C Ziemskie długi
D Dania z ziemniaka

3. Paszport Polityki 2012 w kategorii Literatura zdobył Szczepan Twardoch. Autora nagrodzono za powieść:

A Amfetamina
B Kofeina
C Cukier
D Morfina

4. Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym to książka napisana przez żonę:

A Wojciecha Jagielskiego
B Chrisa Hondrosa
C Tima Hetheringtona
D Jacka Czarneckiego

5. Seria Archiwum polskiej fantastyki, mająca przypominać największe skarby polskiej literatury SF, powieści, które nie ukazały się drukiem od ponad 20 lat, to pomysł wydawnictwa:

A Solarium
B Solaris
C Papierowy Księżyc
D Promic

6. W styczniu ogłoszono powstanie nowej Grupy Wydawniczej Foksal. Utworzyły ją wydawnictwa należące do firmy Empik Media & Fashion:

A Wilga, Buchmann, W.A.B.
B Czyżyk, BuchMag, W.A.M.
C Fox, SuperNova, Alvin
D Czyżyk, Bertelsmann, W.A.M.

7. Dwutysięcznym utworem opublikowanym w serwisie Wolne Lektury jest ostatnia część słynnej Trylogii Księżycowej pod tytułem:

A Ci z dziesiątego tysiąca
B Miasto na Górze
C Świat Zero
D Stara ziemia

Odpowiedzi wraz adresem należy wysyłać na: konkursy@literadar.pl

Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi wylosujemy dwoje zwycięzców.

Zwycięzców ogłosimy na forum BiblioNETki i dodatkowo wyślemy e-mail z potwierdzeniem wygranej.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do północy 3 lutego (niedziela).

Powodzenia!

Sylwia
Użytkownik: Sylwia_ 04.02.2013 13:56 napisał(a):
Odpowiedź na: ALE CIEKAWY TEN STYCZEŃ... | Sylwia_

Pytania nie sprawiły Wam zbytnich kłopotów ;) No, może poza pytaniem numer jeden. Odcienie czarnego, zmieniały się czasem w szare.

Książkowe nagrody, dwa kryminały, otrzymują:

ANNA PITALA

ANNA SULSKA

Gratulujemy :)

Poniżej ściągawka z prawidłowymi odpowiedziami

A Tęczowy seks

A Solarium
B Solaris
C Papierowy Księżyc
D Promic

A Wilga, Buchmann, W.A.B.
B Czyżyk, BuchMag, W.A.M.
C Fox, SuperNova, Alvin
D Czyżyk, Bertelsmann, W.A.M.

A Ci z dziesiątego tysiąca
B Miasto na Górze