Dodany: 2013-01-11 05:56|Autor:

Książka: Shantaram
Roberts Gregory David
Notę wprowadził(a): goosik007

z okładki


Majstersztyk powieści awanturniczej - inteligentny, sensacyjny, romantyczny, filozoficzny, zabawny, trzymający w napięciu. Trudno uwierzyć, że to zdarzyło się naprawdę!

Był najbardziej poszukiwanym zbiegiem Australii. A teraz napisał powieść o swoim życiu.
Shantaram to "boży pokój". To imię zagubionego człowieka cywilizacji zachodniej, który odnalazł prawdę o sobie w krajach Wschodu.


Lim, uzależniony od heroiny Australijczyk, ucieka ze znakomicie strzeżonego więzienia i wyjeżdża do Indii, gdzie może zniknąć w slumsach Bombaju. Wstępuje do mafii, której przywódca Khader Khan staje się jego mentorem i opiekunem. Poznaje również piękną i niebezpieczną Karlę, dręczoną przez mroczne sekrety przeszłości. Nielegalne interesy, fałszerstwa, przemyt i handel bronią prowadzą go do Afganistanu, gdzie razem z mafijnym bossem walczy przeciw Rosjanom.

Płonące slumsy i ekskluzywne hotele, romantyczna miłość i więzienne tortury, gangsterskie porachunki i bollywoodzkie filmy, duchowi przywódcy i brutalni guerillas, a przede wszystkim namiętna miłość do Indii - to życie człowieka, który właśnie tutaj odnalazł swoje przeznaczenie.


Gregory David Roberts - jego biografia mogłaby się stać inspiracją dla niejednego twórcy. Utalentowany pisarz, uzależniony od heroiny, popełnił serię napadów rabunkowych z imitacją pistoletu w dłoni. Skazany na 19 lat więzienia, zdecydował się na ucieczkę, która poprowadziła go przez Azję, Afrykę i Europę. Był fałszerzem, przemytnikiem, handlarzem bronią i najemnikiem na usługach mafii. Po odsiedzeniu reszty wyroku, opublikował powieść "Shantaram", która przyniosła mu światowy rozgłos.

[Świat Książki, 2011]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 533
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: