Dodany: 30.10.2007 20:08|Autor: mafiaOpiekun BiblioNETki

Kultura i sztuka> Film, teatr, telewizja

Przyznano Złote Kaczki 50-lecia

Artykuł ze strony www.filmpolski.pl:

W tym roku miesięcznik Film postanowił przyznać Złote Kaczki filmom polskim z ostatniego półwiecza. Oto pełna lista nagrodzonych:

Najlepszy film: Ziemia obiecana w reżyserii Andrzeja Wajdy

Najlepsza aktorka: Krystyna Janda

Najlepszy aktor: Jerzy Stuhr

Najlepsza muzyka: kompozycja Waldemara Kazaneckiego do filmu Noce i dnie w reżyserii Jerzego Antczaka

Najlepsza piosenka: Dumka na dwa serca (Muzyka: Krzesimir Dębski, Słowa: Jacek Cygan, Wykonanie: Edyta Górniak i Mieczysław Szcześniak) z filmu Ogniem i mieczem w reżyserii Jerzego Hoffmana

Najlepsza scena erotyczna: Jacek Chmielnik i Katarzyna Figura w filmie Kingsajz w reżyserii Juliusza Machulskiego

Najlepszy taniec: Polonez w Panu Tadeuszu w reżyserii Andrzeja Wajdy

Najlepszy pojedynek: Daniel Olbrychski i Tadeusz Łomnicki w filmie Potop w reżyserii Jerzego Hoffmana

Najlepszy żart: Adaś Miauczyński (Marek Kondrat) uczy syna (Michał Koterski) angielskiego w Dniu świra w reżyserii Marka Koterskiego

Najlepsza złota myśl: "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" wygłoszona przez Natalię Szymańską w Samych swoich w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego, według scenariusza Andrzeja Mularczyka

**************************************************​***********************

I jak Wam się podoba lista? Mi osobiście najbardziej podoba się najlepsza piosenka i najlepszy pojedynek. Krystynę Jandę i Jerzego Stura lubię, chociaż to chyba był trudny wybór.
Wyświetleń: 1942
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 01.11.2007 18:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Artykuł ze strony www.fil... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Oglądał może ktoś relację z gali?
Użytkownik: Irish Dream 02.11.2007 20:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Oglądał może ktoś relację... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Ze wszystkim się zgadzam :-)