Dodany: 07.01.2013 18:02|Autor: agnesines

Czytatnik: Targowisko różności

Adaptacje filmowe książek 2013

Broken (Daniel Clay) — tytuł filmu "Broken", reż. Rufus Norris, muz. Electric Wave Bureau, w rolach głównych Cillian Murphy, Tim Roth, Eloise Laurence (premiera światowa 2012, polska 2013),

Carrie (King Stephen (pseud. Bachman Richard, Evans Beryl)) — tytuł filmu "Carrie", reż. Kimberly Peirce, muz. Marco Beltrami, w rolach głównych Chloë Grace Moretz, Julianne Moore, Alex Russell (premiera światowa 2013),

Ciepłe ciała (Marion Isaac) — tytuł filmu "Wiecznie żywi" [Warm Bodies], reż. Jonathan Levine, w rolach głównych Nicholas Hoult i Teresa Palmer (premiera światowa i polska 2013),

Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu (Baum Lyman Frank) — tytuł filmu "Oz wielki i potężny" [Oz: The Great and Powerful], reż. Sam Raimi, muz. Danny Elfman, w rolach głównych James Franco, Abigail Spencer, Mila Kunis, Rachel Weisz (premiera światowa i polska 2013),

Czerwień rubinu (Gier Kerstin) — tytuł filmu "Rubinrot", reż. Felix Fuchssteiner, w rolach głównych Maria Ehrich, Jannis Niewöhner, Laura Berlin (premiera światowa 2013)

După dealuri (Tatiana Niculescu Bran) — tytuł filmu "Za wzgórzami" [După dealuri], reż. Cristian Mungiu, w rolach głównych Cosmina Stratan, Cristina Flutur, Valeriu Andriuţă (premiera światowa 2012, polska 2013),

Dziś jestem blondynką: Dziewczyna w dziewięciu perukach (Stap Sophie van der) — tytuł filmu "Dziś jestem blondynką [Heute bin ich blond], reż. Marc Rothemund, w rolach głównych Lisa Tomaschewsky, Karoline Teska, David Rott, muz. Johan Hoogewijs, Mousse T. (premiera światowa i polska 2013),

Gangster Squad: Pogromcy mafii (Lieberman Paul) — tytuł filmu "Gangster Squad. Pogromcy mafii" [Gangster Squad], reż. Ruben Fleischer, muz. Steve Jablonsky, w rolach głównych Ryan Gosling, Sean Penn, Josh Brolin, Giovanni Ribisi (premiera światowa i polska 2013),

Gra Endera (Card Orson Scott) — tytuł filmu "Gra Endera" [Ender's Game], reż. Gavin Hood, w rolach głównych Harrison Ford i Ben Kingsley (premiera światowa 2013),

Idealne matki (Lessing Doris) — tytuł filmu "Idealne matki" [Adore], reż. Anne Fontaine, w rolach głównych Naomi Watts, Robin Wright, Xavier Samuel (premiera światowa i polska 2013),

Intruz (Meyer Stephenie) — tytuł filmu "Intruz" [The Host], reż. Andrew Niccol, muz. Antonio Pinto, w rolach głównych Saoirse Ronan i Jake Abel (premiera światowa i polska 2013),

Jednym strzałem (Child Lee (właśc. Grant Jim)) — tytuł filmu "Jack Reacher. Jednym strzałem" [Jack Reacher], reż. Christopher McQuarrie, muz. Joe Kraemer, w rolach głównych Tom Cruise, Rosamund Pike, Richard Jenkins (premiera światowa 2012, polska 2013),

Kobieta w klatce (Adler-Olsen Jussi) — tytuł filmu "Kobieta w klatce" [Kvinden i bure], reż. Mikkel Nørgaard, w rolach głównych Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Sonja Richter, muz. Patrik Andrén, Uno Helmersson (premiera światowa i polska 2013),

Miasto kości (Clare Cassandra (właśc. Rumelt Judith A.)) — tytuł filmu "Dary Anioła. Miasto kości" [The Mortal Instruments. City of Bones], reż. Harald Zwart, w rolach głównych Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Lena Headey (premiera światowa i polska 2013),

Morze potworów (Riordan Rick) — cz. 2, tytuł filmu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Morze potworów" [Percy Jackson & the Olympians. The Sea of Monsters], reż. Thor Freudenthal, w rolach głównych Logan Lerman, Sean Bean, Jake Abel (premiera światowa i polska 2013),

Nędznicy (Hugo Victor (Hugo Wiktor)) — tytuł filmu "Nędznicy" [Les Miserables], reż. Tom Hooper, muz. Claude-Michel Schönberg, w rolach głównych Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway (premiera światowa 2012, polska 2013),

Oblivion (Joseph Kosinski, Arvid Nelson, Andree Wallin) — tytuł filmu "Niepamięć" [Oblivion], reż. Joseph Kosinski, muz. M83, w rolach głównych Tom Cruise, Olga Kurylenko, Morgan Freeman (premiera światowa i polska 2013),

Piękne istoty (Garcia Kami, Stohl Margaret) — tytuł filmu "Piękne istoty" [Beautiful Creatures], reż. Richard LaGravenese, w rolach głównych Alice Englert, Emmy Rossum, Jeremy Irons (premiera światowa i polska 2013),

Pokusa (Peter Dexter) — tytuł filmu "Pokusa" [The Paperboy], reż. Lee Daniels, muz. Mario Grigorov, w rolach głównych Zac Efron, Matthew McConaughey, Nicole Kidman (premiera światowa 2012, polska 2013),

Poradnik pozytywnego myślenia (Quick Matthew) — tytuł filmu "Poradnik pozytywnego myślenia" [Silver Linings Playbook], reż. David O. Russell, muz. Danny Elfman, w rolach głównych Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro (premiera światowa 2012, polska 2013),

Rust & Bone (Craig Davidson) — tytuł filmu "Rust & Bone" [De rouille et d'os], reż. Jacques Audiard, muz. Alexandre Desplat, w rolach głównych Marion Cotillard, Matthias Schoenaerts, Céline Sallette (premiera światowa 2012, polska 2013),

Syberiada polska (Domino Zbigniew (pseud. Bor Adam)) — tytuł filmu "Syberiada polska", reż. Janusz Zaorski, muz. Krzesimir Dębski, w rolach głównych Paweł Krucz, Adam Woronowicz, Urszula Grabowska (premiera światowa i polska 2013),

Tessa d'Urberville: Historia kobiety czystej (Hardy Thomas (Hardy Tomasz)) — tytuł filmu "Triszna. Pragnienie miłości" [Trishna], reż. Michael Winterbottom, muz. Amit Trivedi, Shigeru Umebayashi, w rolach głównych Freida Pinto, Riz Ahmed (premiera światowa 2011, polska 2013),

The Guardians of Childhood (William Joyce) — tytuł filmu "Strażnicy marzeń" [Rise of the Guardians] (animowany), reż. Peter Ramsey, muz. Alexandre Desplat (premiera światowa 2012, polska 2013),

W pierścieniu ognia (Collins Suzanne) — cz. 2, tytuł filmu "Igrzyska śmierci. W pierścieniu ognia" [The Hunger Games. Catching Fire], reż. Francis Lawrence, muz. James Newton Howard, w rolach głównych Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth (premiera światowa i polska 2013),

Wielkie nadzieje (Dickens Charles (Dickens Karol)) — tytuł filmu "Wielkie nadzieje" [Great Expectations], reż. Mike Newell, muz. Richard Hartley, w rolach głównych Jeremy Irvine, Holliday Grainger, Helena Bonham Carter (premiera światowa 2012, polska 2013),

Wojna zombie (Brooks Max) — tytuł filmu "World War Z", reż. Marc Forster, muz. Marco Beltrami, w rolach głównych Brad Pitt, Marco Beltrami, James Badge Dale (premiera światowa i polska 2013),

Wolverine [Egmont] (Claremont Chris, Miller Frank, Rubinstein Josef (Rubinstein Joe)) — tytuł filmu "Wolverine", reż. James Mangold, muz. Marco Beltrami, w rolach głównych Hugh Jackman i Brian Tee (premiera światowa i polska 2013),

Życie Pi (Martel Yann) — tytuł filmu "Życie Pi" [Life of Pi], reż. Ang Lee, muz. Mychael Danna [Złoty Glob], w roli głównej Suraj Sharma — Irrfan Khan — Ayush Tandon — Gautam Belur (premiera światowa 2012, polska 2013),

Zobacz też: Adaptacje filmowe książek 2012

Użytkownik: laikta 07.01.2013 18:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Broken (Daniel Clay) — ty... | agnesines
Tom Cruise jako Jack Reacher?! :/ Komuś nie brakuje poczucia humoru :)
Użytkownik: alicja225 08.01.2013 14:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Tom Cruise jako Jack Reac... | laikta
Czy tylko poczucia humoru? Zastanawiam się, czy reżyser czytał książkę. Jack Reacher ma 195cm wzrostu. Cruise będzie chodził w butach na obcasach? Pomijam wszystkie pozostałe cechy Reachera. Ręce mi opadają jak widzę co reżyserzy wyprawiają z literaturą.
Użytkownik: laikta 08.01.2013 17:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy tylko poczucia humoru... | alicja225
Na bardzo wysokich obcasach. I w puchowej kurtce, żeby wyglądał na postawnego (Jack Reacher to tak ok. 100 kg) :D
Użytkownik: Sznajper 07.01.2013 21:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Broken (Daniel Clay) — ty... | agnesines
Dodam jeszcze:
Alfred Hitchcock: Nieznana historia "Psychozy" (Rebello Stephen) - http://filmaster.pl/film/hitchcock/ ("Hitchcock")

Damulka warta grzechu (Miller Frank) - http://www.imdb.com/title/tt0458481/?ref_=fn_al_tt​_4 ("Sin City 2")

Wielki Gatsby (Fitzgerald Francis Scott (Fitzgerald F. Scott)) - http://filmaster.pl/film/the-great-gatsby-2013/