Dodany: 21.10.2007 14:59|Autor: bogna

11. Targi Książki w Krakowie

Dnia 25 października 2007 rozpoczynają się w Krakowie 11. Targi Książki. Czynne będą:

25.10 godz.10.00-17.00
26.10 godz.10.00-18.00
27.10 godz.10.00-18.00
28.10 godz.10.00-15.00

Z czytelnikami spotka się 231 pisarzy!

Swoje najnowsze dzieła podpisywać będą m.in. Jonathan Carroll, Wojciech Cejrowski, Katarzyna Grochola, Roma Ligocka, Małgorzata Musierowicz, Sławomir Mrożek, Marcin Świetlicki, Olga Tokarczuk, Janusz L. Wiśniewski.

INFORMACJE PODAWANE PRZEZ WYDAWNICTWA:

Wydawnictwo CZARNE
[stoisko B72]

26 października (piątek)
17:00 - Andrzej Bieńkowski podpisuje książkę
pt."Sprzedana muzyka"
19:00 - Alchemia, ul. Estery 5
spotkanie z Andrzejem Bieńkowskim, pokaz fragmentów
filmu o ostatnich wiejskich muzykantach;
potańcówka przy muzyce granej przez kapelę Jakubowskiego
(Kieleczczyzna; skrzypce, baraban)
Spotkanie poprowadzi Kornelia Binicewicz

27 października (sobota)
13:00 - Ignacy Karpowicz podpisuje swoją książkę "Cud"
15:00 - Piotr Śliwiński podpisuje książkę "Dziki Kąt"
19:00 - Cafe Szafe ul. Felicjanek 10,

Harmonogram spotkań, tutaj.
[stoisko A5]

Wydawnictwo ZNAK

Program spotkań [stoisko nr A27]:

piątek, 26 października, godz. 15.00-16.00 – Anna Onichimowska, będzie podpisywać swoją nową książkę "Dziesięć stron świata";

sobota, 27 października, godz. 13.00-14.00 – prof. Andrzej Szczeklik, autor bestsellerowego "Katharsis" będzie podpisywał swoją najnowszą książkę "Kore. O chorych, chorobach i poszukiwaniu duszy medycyny";

niedziela, 28 października, godz. 12.00-13.00 – Jerzy Stuhr i Maria Malatyńska, autorzy książki "Ucieczka do przodu. Jerzy Stuhr od A do Z w wywiadach Marii Malatyńskiej", spotkają się z czytelnikami;

niedziela, 28 października, godz. 13.30-14.30 – o. Leon Knabit, autor "O Mszy Świętej", będzie podpisywał swoje książki.
.........................................................................

Proszę o dopisywanie w komentarzach innych informacji dotyczących targów :-)

Użytkownik: AnnRK 21.10.2007 21:02 napisał(a):
Wydawnictwo Zysk i S-ka

PIĄTEK, 26 października

Godz. 10:00-18:00
WOJCIECH CEJROWSKI
Znany dziennikarz i podróżnik - autor bestsellerów "Rio Anaconda" i "Gringo wśród dzikich plemion" dedykuje swoje książki.

Godz. 14:00-15:00
MAŁGORZATA KALICIŃSKA
Autorka bestsellerowych powieści "Dom nad rozlewiskiem" oraz "Powroty nad rozlewiskiem" dedykuje swoje książki.

Godz. 15:30-16:30
JAN GRZEGORCZYK
Autor dedykuje książkę: "Adieu". Opowie również o "Cudzym polu", zamykającym trylogię "Przypadki księdza Grosera".

SOBOTA, 27 października

Godz. 10:00-18:00
WOJCIECH CEJROWSKI
Znany dziennikarz i podróżnik - autor bestsellerów "Rio Anaconda" i "Gringo wśród dzikich plemion" drugi dzień z rzędu niestrudzenie dedykuje swoje książki.

Godz. 12:30-13:30
MAŁGORZATA KALICIŃSKA
Tak jak jej kolega po piórze autorka bestsellerowych powieści "Dom nad rozlewiskiem" oraz "Powroty nad rozlewiskiem" trzeciego dnia targów także dedykuje swoje książki.

Godz. 15:00-16:00
MARIUSZ MAX KOLONKO
Znany dziennikarz telewizyjny dedykuje swoją książkę "Odkrywanie Ameryki".
Użytkownik: EnidEarie 26.10.2007 11:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Dnia 25 października 200... | bogna
Szczegółowy program spotkań towarzyszących targom dostępny jest na stronie http://www.targi.krakow.pl/pl,targi,11_Targi_Ksiaz​ki_w_Krakowie,Program_towarzyszacy_355.html
Użytkownik: Monika.W 27.10.2007 16:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Dnia 25 października 200... | bogna
Właśnie wróciłam z targów. Jestem absolutnie zachwycona. Tak wspaniałych targów nie pamiętam. A może każde następne są po prostu wspanialsze? Mnóstwo nowości, świetne ceny. Ludzi niestety jeszcze więcej. Ale jakoś przeżyłam. Jedynym rozczarowaniem było, że na stoisku Znaku nie mieli wspomnień Havla - a to nowość przecież.
A oto lista zakupów - po prostu muszę sie pochwalić:
1. Jarosław Iwaszkiewicz, Dzienniki 1911 - 1955 - bardzo dobra cena, 45pln. Obsługa na stosiku czytelnika fatalna, znudzona pani patrząca krzywo.
2. Noemi Szeesi, Ugrofińska narzeczona - co prawda przypisałam tę powieść innej autorce, ale obsługa na stoisku Czernego wiedziała od razu, jak powiedziałam, że chcę książke o wampirzycy:)
3. Bora Cosic, Rola mojej rodziny w swiatowej rewolucji - promocja, za 10pln, miłe panie długo szukały jej dla mnie.
4. Antoine de Saint - Exupery, O sens życia - nowość, ma być coś w stylu "Nocnego lotu".
5 i 6. Doris Lessing, Piąte dziecko, Podróż Bena - no cóż, trzeba noblistki spróbować. Obiecano mi, że to nic w stylu Jellinek. Z plakatu patrzyła na mnie miła bardzo starsza Pani - mam nadzieję na dobrą powieść w stylu sprzed 40 lat.
7. Tadeusz Konwicki, Kalendarz i klepsydra - zakup pod wpływem recenzji z Bnetki
8. Małgorzata Musierowicz, Na gwiazdkę - niestety, każdą kolejną Musierowicz kupić muszę. Kolejna część Jeżycjady będzie w maju, bohateriem będzie Łucja - bardzo miło pogadałam sobie z Panią z AkapitPress, która dzielnie zniosła krytykę "Czarnej polewki".
9. Michal Viewegh, Cudowne lata pod psem - namówily mnie miłe panie z Czułego barbarzyńcy - podobno świetna czeska proza.
10. Ota Pavel, Śmierć pięknych saren - tyle o tym słyszałam, że musiałam kupić, jak znalazłam.
11. Fernando Pessoa, Księga niepokoju - wydanie szersze, świata literackiego - miła rozmowa natemat Pessoa'y z paniami z Czułego Barbarzyńcy.
12. David Mecke, Elmer - dla dzieci o słoniu w kratke:)
13. Kuchnia z Zielonego wzgórza - przepisy Montgomery. Będę testować - Pan z WL twierdzi, że testowali w wydawnictwie i bardzo dobre rzeczy wychodzą
14. Kapuściński: nie ogarniam świata - Bereś jako prowadzący rozmowę musi sie sprawdzić
15. Krystyna Boglar, Klementyna lubi kolor czerwony - ilustracje Butenki, powrót do dzieciństwa
16. Astrid Lindgren, Przygody Emila ze Smalandii - jakos tak sie złożyło, że akurat Emila w dzieciństwie nie czytałam, będę nadrabiać.
17. Jerzy Bralczyk, 444 zdania polskie - to chciał Janek, ale też będę czytać
18. Jon Thompson, Jak czytać malarstwo współczesne
19. Patrick de Rynek, Jak czytać malarstwo
Oba na zamówienie mojej siostry. Ale na pewno przeczytam, zanim jej przekażę. Może więcej zobaczę? "Patrząc" Czapskiego podoba mi sie bardzo.
20. Dyskursy krytyczne u progu XX wieku, Między rynkiem a uniwersytetem - też zamówienie mojej siostry.
21. - 27. - Feynmana wykłady z fizyki. To już na prawdę nie moje. Nie sądzę, żebym cokolwiek z tego zrozumiała:)

Jestem zachwycona - patrząc na ten piekny stosik, a właściwie - stos książek.