Dodany: 21.12.2012 21:29|Autor: NinaX

Dlaczego mężczyźni wolą blondynki?

O pięknie się nie mówi. Temat ten okryty jest wstydliwą maską fałszywej skromności, egoizmu lub hipokryzji. Usilnie próbujemy przekonać samych siebie, że uroda nie ma znaczenia, że wcale nie zwracamy na nią uwagi, a liczy się tak naprawdę tylko metaforyczne wnętrze. Tak bardzo boimy się zostać uznani za ludzi płytkich i powierzchownych, że zamiast poznawać piękno i reguły nim rządzące, pozwalamy mu - nie wiedząc o tym - kontrolować nasze życie. Nancy Etcoff postanowiła to zmienić.

"Przetrwają najpiękniejsi" to kompletny i szczegółowy zbiór faktów dotyczących urody i piękna. Nancy przekopała się przez setki badań, odwołała się do opinii innych naukowców i do ich książek, aby przedstawić temat jak najpełniej i jak najdokładniej.

Pozycja należy do literatury naukowej, a dokładniej - psychologicznej. Mimo tego napisana została przystępnym, jasnym i klarownym językiem, który będzie zrozumiały dla każdego czytelnika. Nancy mówi o wielu znanych postaciach popkultury, obala stereotypy, pisze interesująco i jasno. Nie narzuca swoich interpretacji, lecz przedstawia i omawia fakty, pozwalając czytelnikowi na zajęcie własnego stanowiska.

To świetna, pouczająca lektura dla każdego, kto chce dowiedzieć się o ewolucji piękna trochę więcej. To książka idealna dla tych, którzy są ciekawi świata, siebie, innych ludzi i praw nimi rządzących. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czemu mężczyźni wolną blondynki, a kobiety kochają łajdaków i brutali, co ma wspólnego miłość macierzyńska z wyglądem dziecka i czemu mężczyznom tak zależy na tym, by ich kobieta zarabiała mniej - ta książka jest dla Ciebie.

Jestem głęboko wdzięczna Nancy za to, że poświeciła tyle pracy i czasu, by zebrać w tej jednej pozycji wszystko, co nauka mówi o pięknie. Czytałam tę książkę ze szczerym zainteresowaniem i zaciekawieniem, a kolejne fakty były dla mnie zaskakujące i nowe. Wiele się dowiedziałam, wiele stereotypów mocno zakorzenionych w moim umyśle zostało obalonych. Mimo że nie wszystkie informacje były nowością, a Nancy zdarza się powtarzać w tym, co pisze, uważam, że "Przetrwają najpiękniejsi" to wartościowa lektura nie tylko dla przyszłych psychologów.

Szczerze polecam!

[Recenzję opublikowałam wcześniej na moim blogu]

Wyświetleń: 1967
Użytkownik: Marylek 21.12.2012 22:38 napisał(a):
Odpowiedź na: O pięknie się nie mówi. T... | NinaX
Tak, to dobra, ciekawa książka i też ją polecam.