Dodany: 15.10.2007 09:29|Autor: tosiek

"Drużyna Pierścienia"- mój początek

O Tolkienie mogę napisać tylko jedno zdanie: był on pisarzem genialnym i jest moim wzorem.
"Drużyna pierścienia", jak wiecie, jest pierwszą częścią sześcioksiągu lub jak wolicie trylogii J.R.R.Tolkiena. Pierwszy raz czytałem ją cztery lata temu w jednym z pierwszych wydań. Błędnie sądziłem, że jest to kolejna książka dla dzieciaków, które nie umieją powiedzieć "rower" bez błędu. Myliłem się. Polecił mi ją kuzyn, sądząc że mi się spodoba. Do dzisiaj mu dziękuję, bo ta książka stała się dla mnie początkiem czegoś nowego.

Jest to genialne połączenie przygody z fantastyką, opowiada dramatyczną historię Śródziemia, która stała się motorem napędowym wielu dzisiejszych książek, gier czy filmów. Mnie osobiście skłoniła do głębszych poszukiwań informacji o Śródziemiu i jego mieszkańcach.

"Wyprawa" jest książką genialną, obok której nie sposób przejść obojętnie. Radzę przeczytać ją każdemu, kto choć odrobinę lubi książki. Ja ją czytałem już 5 razy i za każdym kolejnym otwarciem książki znajduję coś nowego, coś co ominąłem ostatnim razem, albo coś co autor specjalnie przede mną ukrył, by przyciągnąć znowu.

Życzę więc miłej lektury.
Tosiek.