Dodany: 2007-10-14 21:50|Autor: mafiaOpiekun BiblioNETki

Po powrocie z krainy fiordów...


Przeczytałam ostatnią część Sagi „Grzech Pierworodny”. Cóż, zanim zaczęłam czytać pierwszą jej część nie spodziewałam się, że dobrnę aż tutaj. A jednak stało się inaczej. Książka ta kończy się trochę za szybko. Nie, nie jest nudna. Ale czegoś mi w niej zabrakło. Może trochę akcji, do której zdążyłam się przyzwyczaić czytając wcześniejsze tomy. Może dlatego miałam poczucie, że jeszcze trochę mogłoby się w niej dziać. Chociaż z drugiej strony książka i jednocześnie saga zakończyły się w dobrym momencie. Żal mi, że to już koniec, a jednak mam wrażenie, że gdyby było tego więcej, to mogłoby mi się znudzić. A tego bym nie chciała.

Jak wspomniałam wyżej, jest to ostatnia część Sagi. Może na początku byłam trochę sceptyczna w stosunku do niej. Jednak z czasem, wraz z kolejnymi czytanymi częściami, z coraz większym zainteresowaniem śledziłam życie bohaterów, ich radości, smutki, troski, dramaty. Czasem wydawało mi się, że Saga jest pisana zbyt prostym językiem, ale to dodawało jej nawet uroku. W każdym razie są tu też dość wyraziste osoby, nieraz zaskakujące, ale na pewno nie dadzą o sobie zapomnieć. Tak jak i Saga.

Kończąc moją krótką ocenę i książki i Sagi dodam tylko, że po cichu marzył mi się serial na podstawie tejże długiej opowieści. Przyznam jednak, że spodobałby mi się tylko taki, który byłby wierny treści.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 2209
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: