Dodany: 11.12.2012 20:48|Autor: Zoana

Grudzień 2012

24. Negocjator (Forsyth Frederick) - 5

Doskonale skonstruowany thriller polityczny, akcja poprowadzona bezbłędnie. Czasy zimnej wojny. Studiujący w Wielkiej Brytanii syn prezydenta USA zostaje porwany. Rząd Stanów Zjednoczonych zwraca się o pomoc do jedynego człowieka, który może pomóc w uwolnieniu chłopca - negocjatora Queena. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy faktycznie chodziło o okup, kto naprawdę stał za porwaniem i jaką rolę w całej sprawie odegrał Związek Radziecki. Queen postanawia odkryć prawdę. Polecam.

25. Niespodziewany gość (Christie Agatha (właśc. Osborne Charles)) - 5

Jak zwykle - tajemnicze morderstwo, inteligentnie poprowadzona intryga, ciekawi bohaterowie. Z przykrością jednak stwierdzam, że jest to pierwsza i jedyna jak dotąd książka Christie, której zakończenia się domyśliłam, co do joty. Szkoda, okazuje się, że to jedyny przypadek, kiedy wolę nie mieć racji.

26. Nie mów nikomu (Coben Harlan) - 5,5

Pierwsza przeczytana przeze mnie książka Cobena, ale na pewno nie ostatnia. Napięcie jak w najlepszym thrillerze, akcja jak w doskonałej powieści sensacyjnej. Osiem lat po bestialskim zamordowaniu żony Davida, zaczynają dziać się wokół niego dziwne rzeczy. David powoli odkrywa, że za śmiercią Elizabeth kryje się jakaś niewyjaśniona tajemnica, a on sam znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Polecam gorąco.

27. Jak wytrzymać ze sobą nawzajem (Chmielewska Joanna (właśc. Kühn Irena)) - 3,5

Z założenia miał być to humorystyczny poradnik z przymrużeniem oka traktujący o tym, jak radzić sobie w związku damsko-męskim (inne relacje, typu rodzic-dziecko czy pracownik-szef, są ledwo liźnięte). Niestety, książka napisana jest bardzo chaotycznie i niedbale, autorka często się powtarza, a humoru tu jak na lekarstwo. Raczej nie polecam.

28. Pech (Chmielewska Joanna (właśc. Kühn Irena)) - 4

Kryminał, wprawdzie nie tak dobry jak powieści Chmielewskiej z początków jej pisarstwa, ale czytało się przyjemnie, z uśmiechem, parę razy się głośno zaśmiałam. Potencjał nie do końca wykorzystany, ale gdybym nie znała innych, genialnych książek tej autorki, pewnie byłabym mniej surowa w ocenie. Mimo wszystko, polecam.

_________________________________​________________​​​​​​​_​