Dodany: 04.12.2012 16:03|Autor:

Książka: Potęga nadziei
Rivers Francine
Notę wprowadził(a): anka7771

"Potęga nadziei", pierwsza z dwóch części sagi Francine Rivers przedstawia trudne relacje pomiędzy matką i córką.

Na początku dwudziestego wieku pełna temperamentu Marta Schneider opuszcza Szwajcarię w poszukiwaniu lepszego życia, zdeterminowana, by spełnić nadzieje swojej matki. Jej bogata w doświadczenia podróż prowadzi ją przez Europę do Kanady, gdzie poznaje przystojnego Niclasa Walterta. Nie jest jednak w pełni przygotowana ani do poświęceń, jakie musi ponieść, ani do małżeństwa czy macierzyństwa. Wbrew temu, o czym zawsze marzyła, przychodzi jej zamieszkać pośród kanadyjskiej prerii, a następnie w suchej kalifornijskiej dolinie, gdzie w pełni poświęca się rodzinie.

Marta ma nadzieję zapewnić lepsze życie swoim dzieciom, ale doświadczenie nauczyło ją, że szansę przetrwania mają tylko najsilniejsi. Jej trudna miłość jako matki jest często źle odbierana, szczególnie przez starszą córkę Hildemarę Rose, która desperacko zabiega o jej akceptację. Pośród dramatu drugiej wojny światowej dorosła już Hildie przeżywa swoją wielką miłość i sama zakłada rodzinę. Jednak nieoczekiwane i tragiczne wydarzenia zmuszają matkę i córkę do stawienia czoła własnym niedoskonałościom i pogłębiającej miedzy nimi przepaści, która grozi rozłąką na zawsze.

Francine Rivers, jest autorką bestsellera "Potęga miłości", która została uznana za klasykę literatury chrześcijańskiej i przez niemal dziesięć lat zajmuje miejsce na liście bestsellerów. Francine napisała ponad 20 powieści z motywem chrześcijańskim (wszystkie należą do grupy bestsellerów). Wiele z nich było nagradzanych. W marcu 2010 roku książki Francine zostały uznane za najlepiej sprzedającą się tytuły liście "New York Timesa".

Książki Francine zostały przetłumaczone na dwadzieścia różnych języków i w wielu krajach, takich jak Niemcy, Holandia, czy Południowa Afryka, uznane są za bestsellery.

[Wydawnictwo Szaron, 2012]

Użytkownik: lukn 20.12.2013 20:47 napisał(a):
Odpowiedź na: "Potęga nadziei", pierwsz... | anka7771
Książkę się szybko czyta, niestety jest dużo błędów tzw."literówek", wydaję mi się, że wydawca bardzo się spieszył i o to nie zadbał. Czy Wy też to zauważyliście??? Wyłapałam błędy w pierwszym jak i drugim tomie.