Dodany: 02.10.2007 12:27|Autor:

Książka: Miłość Peonii
See Lisa
Notę wprowadził(a): madzia z

"Zapierająca dech w piersiach, magiczna, wspaniała powieść o chińskich kobietach, które wyrażały swoje artystyczne wizje - bez względu na cenę, jaką miały za to zapłacić".
"Library Journal"

Lisa See opowiada piękną historię trzech chińskich kobiet, poślubionych jednemu mężczyźnie. Żyjąc w społeczeństwie, w którym największą cnotą kobiety jest posłuszeństwo i milczenie, piszą one kolejno komentarz do chińskiej opery, wyrażając w ten sposób swoje pasje, tęsknoty i namiętności.

"Miłość Peonii" to fascynująca, bogata w egzotyczne realia powieść o miłości silniejszej niż śmierć, rozgrywająca się w XVII-wiecznych Chinach.

Lisa See jest autorką sześciu powieści, cieszących się wielkim zainteresowaniem czytelników. Urodziła się w Paryżu, ale dorastała w chińskiej dzielnicy Los Angeles. Stamtąd wywodzi się jej fascynacja Chinami.

[Świat Książki, 2007]

Użytkownik: madzia z 03.10.2007 08:59 napisał(a):
Odpowiedź na: "Zapierająca dech w piers... | madzia z
Zauroczyła mnie ta książka. Dołączyła do listy moich ulubionych pozycji. Jest pełna ducha Chin, ich kultury i obyczajów, a ja bardzo pasjonuję się kulturą Dalekiego Wschodu. Polecam wszystkim :)