Dodany: 09.11.2012 17:29|Autor: Małgorzata_

Książki i okolice> Pisarze> Musierowicz Małgorzata

Na tropie Borejków - wycieczka z przewodnikiem po Jeżycach i nie tylko

Dla chętnych ;)

Sobota (10.11.)o godz. 11:00 – 13:00

"Kolejna z serii naszych wycieczek tematycznych . Rozpoczynamy o godzinie 11stej przy fontannie przed Operą (trzeba szukać przewodnika z najnowszym tomem Jeżycjady w ręku). Wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody i liczby uczestników.

Co w programie? Podążymy śladem jednej z najbardziej wyjątkowych poznańskich rodzin – wszyscy ją znają, lecz nikt jej nie widział. Mowa oczywiście o Borejkach – głównych bohaterach cyklu powieści „Jeżycjada” autorstwa Małgorzaty Musierowi
cz. Choć nazwa cyklu jasno sugeruje, że Borejkowie związani są z Jeżycami, to trasa wycieczki prowadzić będzie nie tylko po zakamarkach tej dzielnicy. Podczas trwającego 2 godziny spaceru zobaczymy zarówno wspaniałe zabytki, jak i miejsca z pozoru zwyczajne, jednak nieodłącznie związane z bohaterami powieści.

Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora dlatego na zakończenie (jeśli wycieczka się spodoba) przewodnik nagradzany jest napiwkiem. O jego wysokości każdy z uczestników decyduje sam:)"

Źródło: PoPoznaniu.pl
Użytkownik: Malita 10.11.2012 16:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Dla chętnych ;) Sobo... | Małgorzata_
Jaki wspaniały pomysł! Kiedyś się muszę wybrać do Poznania na taką okoliczność :)