Dodany: 18.09.2012 11:17|Autor:

Książka: Matematyka: Daj się uwieść!
Drösser Christoph
Notę wprowadził(a): exilvia

"55 000 euro w niskich nominałach na tylnym siedzeniu kradzionego bmw - i koniec jazdy. Radio podaje już policyjny opis samochodu, a kasiarze stoją w korku. No tak, ruch na drogach wydaje się nieobliczalny - a jednak da się go obliczyć. Wprawdzie układy równań i obliczenia wartości granicznych nie są całkiem proste - ale wyniki mogą zaskakiwać".

Wszystko, co robimy, ma ścisły związek z matematyką: mycie zębów, stanie w korku, badania DNA, praca na komputerze, czy wypłacanie gotówki z bankomatu. Wiele podstawowych wzorów i działań matematycznych powstało w celu rozwiązania praktycznych problemów. Autor za pomocą przewrotnych przykładów i zabawnych anegdot przedstawia zagadnienia matematyczne, które spędzają sen z powiek nie tylko uczniom. Pokazuje, że matematyka, gdy się umie z niej korzystać, wcale nie jest taka straszna, jak ją malują.

"Matematyka jest nie tylko podstawą całej naszej cywilizacji technicznej, ale też kamieniem węgielnym sztuki, no i wspaniałą rozrywką".
Prof. Łukasz A. Turski, "Przekrój"

"Christoph Drösser zamienia przedmiot-postrach w świetną rozrywkę dla wszystkich humanistów".
"Kurier Wiedeński"

[Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011]