Dodany: 2012-09-17 20:23|Autor:

nota wydawcy


Urokliwe miejsce na szwedzkiej prowincji nad jeziorem Skiresjon, niedaleko Vimmerby, gdzie urodziła się Astrid Lindgren. Brutalne i perwersyjne morderstwo burzy sielankę i elektryzuje miejscową społeczność. Oprócz policji własne śledztwo prowadzi również jedna z mieszkanek – Zuza Wolny, imigrantka z Polski. Szuka nie tylko mordercy, ale również miłości i nie powstrzymuje jej nawet to, że na jednym zabójstwie się nie kończy. Odkrywa drugą stronę szwedzkiego raju – szokujące namiętności, złe pożądanie, traumy, z którymi dorosłe „dzieci z Bullerbyn” nie potrafią się uporać.

Lena Oskarsson to artystyczny pseudonim uznanej szwedzkiej psycholożki specjalizującej się w terapii par. Wiadomo, że urodziła się 38 lat temu w Sztokholmie i od kilku lat pracuje jako międzynarodowa konsultantka policyjna przy ściganiu sprawców niewyjaśnionych morderstw. O prawa do sfilmowania powieści ubiegają się dwie wytwórnie filmowe. Wkrótce ukaże się jej następna powieść, pt. „Czarne tango”.

[Czarna Owca, 2012]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 741
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: Phi 2013-12-09 17:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Urokliwe miejsce na szwed... | zahara
Na różnych portalach (także tutaj) są informacje, że autorka nie istnieje. Mnie zdaje się, że autorem to może jest tłumacz. Sadząc po ilości pikantnych szczegółów, to chyba pisał mężczyzna. Może wolał się ukryć ze względu na opisy nastolatki ?
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: