Dodany: 13.09.2012 21:47|Autor: kemot33

"Kultura biznesu. Normy i formy"

"Kultura biznesu" jest kompletnym zbiorem wszelkich norm oraz standardów zachowań, z jakimi mamy styczność zarówno w kontaktach służbowych, jak i towarzyskich. Irena Kamińska-Radomska dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu jako wykładowca i konsultant z dziedzin etykiety biznesu, protokołu dyplomatycznego oraz wystąpień publicznych napisała książkę, która staje się niezwykle przydatna wtedy, gdy potrzebujemy porady w życiu zawodowym bądź towarzyskim. Nieważne, czy organizujemy duże garden party, czy skromne przyjęcie herbatkowe, czy prowadzimy szkolenie, czy zwykłą rozmowę z podwładnym - możemy tu znaleźć praktyczne porady dotyczące błędów, jakich mamy się wystrzegać, radzenia sobie w chwili, gdy coś nie idzie po naszej myśli, oraz wskazówki, na co zwrócić największą uwagę. Autorka porusza również kwestię etykiety na arenie międzynarodowej, podkreśla, że znajomość norm obowiązujących w naszym kraju nie gwarantuje sukcesu w innym miejscu świata z racji nieznajomości różnic kulturowych.

Dużą zaletą tej publikacji jest jej przejrzystość oraz podział na konkretne zagadnienia. W dowolnym momencie możemy otworzyć książkę i z wybranego rozdziału dowiedzieć się czegoś na interesujący nas temat bez uczucia, że czytamy fragment wyrwany z kontekstu.

Całość dopełniają związane z tematem ilustracje, niejednokrotnie o zabarwieniu humorystycznym.

"Kultura biznesu" jest doskonałym poradnikiem wyjaśniającym, jak nie zagubić się w pędzącym świecie współczesnego biznesu, z pewnością sprawdzi się także jako pomoc w codziennym życiu każdego człowieka.

Użytkownik: agaciau 29.09.2012 16:57 napisał(a):
Odpowiedź na: "Kultura biznesu" jest ko... | kemot33
Bardzo dobra książka. Polecam!