Dodany: 2012-09-02 05:05|Autor:

Książka: Zakładnik
Lemaitre Pierre
Notę wprowadził(a): natalkasia1992

nota wydawcy


Ponad pięćdziesięcioletni Alain Delambre jest specjalistą od zarządzania zasobami ludzkimi i od czterech lat jest bezrobotny. Wciąż szuka pracy w swojej specjalności, ale nikt nie chce zatrudnić człowieka w jego wieku. Podejmuje się zatem najróżniejszych prac, aż do dnia, gdy dostaje zaproszenie od firmy poszukującej pracownika o jego kwalifikacjach na testy teoretyczny i praktyczny. Choć żona Nicole jest przeciwna jego udziałowi w dziwnej, nie liczącej się z ludzkimi uczuciami maskaradzie, to jednak Delambre postanawia wziąć udział w pozorowanym ataku terrorystów.

Od momentu przemiany symulowanego ataku w prawdziwy, losy Delambre toczą się lawinowo. I choć kradzież milionów, szantaż, kłamstwa, manipulacja są jego udziałem, to towarzyszące im motywacja i przemyślenia są tak logiczne i konsekwentne, że potępiając Dalambre, jednocześnie doskonale go rozumiemy.

[Muza, 2012]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 395
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: reniferze 2019-08-13 09:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Ponad pięćdziesięcioletni... | natalkasia1992
Straszliwe rozczarowanie! Najsłabsza dotychczas książka Lemaitre'a. Pozbawiona napięcia, niepokoju, nieprzewidywalności, które tak zachwyciły mnie w innych jego powieściach. Jakieś poplątanie intrygi kryminalnej, społecznego manifestu i ordynarnej gangsterki. Doczytałam do końca z niesmakiem i niechęcią.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: