Dodany: 27.08.2012 11:25|Autor: paren

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

KONKURSY - ZAPISY na rok 2013

Lato, lato, lato czeka... Tak było dwa miesiące temu. :-)

I tak oto, całkiem niepostrzeżenie, wakacje konkursowe dobiegają końca. :-)

Zapisy na zorganizowanie konkursu w 2013 roku zaczynam wieczorem 1 września (sobota).

Od godziny 22.00 1 września (w najbliższą sobotę) czekam na Wasze zgłoszenia na PW lub na maile pod adresem: konkursy[maupa]biblionetka.pl

Proszę już w pierwszej PW (pierwszym mailu) podać najdogodniejszy dla siebie termin (lub kilka terminów – to bardzo ułatwi i przyspieszy zapisy, bo gdy ten pierwszy termin będzie już zajęty, będę mogła od razu zaproponować kolejny) albo napisać: „pierwszy wolny”.
Na maile będę odpowiadać według kolejności zgłoszeń, korespondencja z każdą osobą będzie trochę trwała, proszę więc cierpliwie czekać na odpowiedź.

Odpowiem na każde zgłoszenie.

Jeżeli ktoś nie ma zarezerwowanego tematu konkursu, proszę o podawanie go już w tym zgłoszeniu. Temat ten, po uzgodnieniu ze mną, będzie można jeszcze później zmienić.

Podczas uzgadniania terminu nie trzeba mieć gotowego konkursu!

Konkursów będzie w roku 2013 dwadzieścia, zaczną się 2 i 17 każdego miesiąca.

A oto kilka najważniejszych informacji o konkursach, ich przygotowaniu i przebiegu:

Zarezerwować temat konkursu można w każdej chwili. Wystarczy napisać do mnie PW albo maila na adres: konkursy@biblionetka.pl
Po sprawdzeniu, czy proponowany temat nie był już realizowany i czy nie jest już zarezerwowany, dopiszę go do listy
Zarezerwowanie tematu konkursu nie jest równoznaczne z przyznaniem terminu na jego zorganizowanie.

Z organizatorem konkursu kontaktuję się mniej więcej 2-3 tygodnie przed uzgodnionym terminem i wtedy omawiamy wszystkie szczegóły.

Na kompletny konkurs składają się:
- fragmenty wybranych książek
- autorski wstęp
- odpowiedzi
Całość należy przysłać najpóźniej 10 dni przed terminem konkursu na adres : konkursy@biblionetka.pl

UWAGA! NOWOŚĆ!
Od roku 2013 wprowadzamy dwa rodzaje konkursów:
Konkursy duże i konkursy małe.

Te duże już znamy: 20-30 dusiołków i 10-12 dni na ich rozpoznanie.
Konkursy małe to 7-12 dusiołków i 5-7 dni na odpowiedzi (w tym czasie trwania konkursu powinien być weekend).

Nie ma żadnych innych zastrzeżeń formalnych, zakładam, ze konkursy duże będą się mieszać z małymi, a między konkursami będą dłuższe lub krótsze przerwy. Niezależnie od tego, czy konkurs skończy się po 7 dniach, czy po 12, następny rozpocznie się w zwyczajowym terminie - 2 lub 17 dnia miesiąca.

Po co taka zmiana poza potrzebnym, moim zdaniem, zwolnieniem konkursowego tempa?
Łatwiej jest przygotować ciekawy konkurs z mało popularnym, ale nie mniej ciekawym "bohaterem", jeżeli dobrać trzeba 7-12 dobrych fragmentów, a nie 20-30... Sporo niezłych pomysłów otrzymuję i kilka z nich już wycofano, bo jest kłopot z zebraniem odpowiedniej liczby dusiołków...

Gotowy konkurs można tez przysłać wcześniej. Trafi on wtedy na listę rezerwową i w przypadku jakichś problemów mogę zaproponować organizatorowi przeprowadzenie go znacznie wcześniej.

Ponieważ terminy są dosyć odległe, może się zdarzyć, że coś komuś wypadnie i nie będzie mógł poprowadzić konkursu w uzgodnionym terminie. W takiej sytuacji proszę o jak najszybsze kontaktowanie się ze mną.

Konkurs mogą przygotować dwie osoby, ale w takim przypadku należy wyznaczyć „kapitana” zespołu – osobę, z którą uzgadniam sprawy organizacyjne, która odpowiada na maile konkursowiczów oraz przygotowuje i ogłasza listę laureatów.

Zasady punktacji organizator konkursu przypomina we wstępie.
Zwykle przyznawane są punkty za poprawne podanie tytułu i autora książki. Jeżeli w konkursie jest fragment wiersza lub opowiadania ze zbioru, organizator informuje, jaką odpowiedź uzna za wystarczającą (może prosić o podanie również tytułu zbioru). Do konkursowych fragmentów (wszystkich lub tylko kilku) można też przygotować pytania dodatkowe, odpowiedzi na te pytania są również punktowane.

Na pytania konkursowe nie odpowiadamy na Forum!

Odpowiedzi należy przesyłać na adres osoby przygotowującej konkurs; ona też odpowiada na maile, podaje rozwiązanie konkursu i jego wyniki oraz zawiadamia mnie, komu przyznać gwiazdkę zwycięzcy konkursu.

Nagrodą za udział w konkursie jest miejsce na liście i SATYSFAKCJA!

Użytkownik: paren 27.08.2012 11:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Lato, lato, lato czeka...... | paren
A najbliższy konkurs, pierwszy po wakacyjnej przerwie, przygotował dla nas Joy.

Konkurs zaczyna się formalnie 2 września, a to znaczy, że dusiołki pojawią się już w sobotę wieczorem (1 września).

Zapraszamy! :-)
Użytkownik: mika_p 31.08.2012 23:26 napisał(a):
Odpowiedź na: A najbliższy konkurs, pie... | paren
Lubię Joya i konkursy Joya, więc się cieszę, chociaż, kura, nie mam czasu na nic.
Użytkownik: Akrim 01.09.2012 14:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Lubię Joya i konkursy Joy... | mika_p
Ja też się cieszę, z tych samych powodów. :-)
Użytkownik: KrzysiekJoy 01.09.2012 16:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja też się cieszę, z tych... | Akrim
Dziękuję Wam za miłe słowa.:) Nadchodzący konkurs, choć obwarowany został przeze mnie dość surowym regulaminem, to jednak z tych, które do tej pory organizowałem, będzie jednym z łatwiejszych. Mam również nadzieję, że uda mi się stworzyć tradycyjną, wyjątkową atmosferę.
Zapraszam serdecznie. :)
Użytkownik: benten 01.09.2012 16:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję Wam za miłe słow... | KrzysiekJoy
Super. Surowym regulaminom mówimy zdecydowane Tak!
Użytkownik: paren 02.09.2012 10:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Lato, lato, lato czeka...... | paren
To przypominajka dla osób, które chciałyby zorganizować konkurs w 2013, ale przeoczyły komunikat o rezerwowaniu terminu.

Zapisy trwają od 22.00, w tej chwili są jeszcze pojedyncze terminy wolne lub nie do końca "dogadane", zapraszam. :-)