Dodany: 31.08.2007 17:06|Autor: KaSsSiAa ;*

Wzruszająca opowieść

"Nadzieja umiera ostatnia" jest to opowieść o dorastającej dziewczynce, Żydówce, która w momencie rozpoczęcia II wojny światowej mieszka w Warszawie. Po zajęciu tego miasta przez Niemców wraz z całą swoją rodziną zostaje umieszczona w getcie. Tutaj przeżywa pierwsze chwile zgrozy, głodu i lęku. W końcu trafia do Majdanka, gdzie doświadcza prawdziwego więziennego życia. W późniejszym czasie zostaje przeniesiona do Oświęcimia. Ostatecznie jednak zostaje uratowana wraz z innymi więźniami przez Rosjan.

Szczerze mówiąc, nie przypuszczałam, że można się tak wzruszyć czytając książkę. Opowieść Haliny Birenbaum jest bardzo prawdziwa. Autorka ukazuje nam prawdziwy obraz życia w obozie koncentracyjnym. Niczego nie koloryzuje, nie udoskonala. Moim zdaniem książka jest naprawdę warta przeczytania.

Użytkownik: beata_rzonca 29.02.2008 12:24 napisał(a):
Odpowiedź na: "Nadzieja umiera ostatnia... | KaSsSiAa ;*
tematyką holocaustu interesuje się od dawna i już parę lat temu napotkałam w internecie na informacje i publikacje Pani Haliny Birenbaum... kiedy po raz pierwszy byłam w obozie zagłady Auschwitz byłam wstrząśnięta i zdruzgotana ile okrucieństwa kryją w sobie tereny tego straszliwego obozu, ale dopiero kupiona w księgarni obozu książka pt.: "Nadzieja umiera ostatnia" przeniosła mnie w ten okrutny świat wojny, okupacji i zagłady Żydów. Treści zawarte w książce rzeczywiście są porażające i przerażające, ale wracałam do tej lektury wielokrotnie i każdemu, naprawdę KAŻDEMU ją polecam, gdyż zawiera w sobie "kawał" naszej historii, opis okrutnych męk narodu żydowskiego, ale nie możemy też zapominać o tym, że Auschwitz Birkenau to również grób wielu tysięcy polskich istnień i dlatego serdecznie zachęcam do jej przeczytania!