Dodany: 2012-08-07 11:39|Autor: rastanja

Czytatnik: ślimacznik

Polubiłam Agathę


Lubię czytać kilka książek jednocześnie, pewnie nie ja jedna. Niedawno w kioskach zaczął ukazywać się cykl o Agacie Raisin autorstwa M.C. Beaton.
Sięgnęłam więc po dwie części (Agatha Raisin i ciasto śmierci (Beaton M. C. (właśc. Chesney Marion)) i Agatha Raisin i wredny weterynarz (Beaton M. C. (właśc. Chesney Marion))), pomiędzy "Grą o tron", z którą właśnie zaczęłam przygodę.
Polubiłam tytułową bohaterkę.
Agatha to typowy mieszczuch, dotychczas zajmujący się zbijaniem fortuny. Ze swoim lekko wrednym usposobieniem i wścibstwem a co najważniejsze- miłością do kotów, skradła moje serce.
Poznajemy ją w momencie gdy rzuca życie w londyńskim gwarze i postanawia przenieść się na emeryturę (WCZESNĄ- zapewne krzyknęłaby) do małej angielskiej wioski.
Początkowo ciężko jej znaleźć się w nowym miejscu. Wszystko jednak zmienia się gdy pojawia się pierwszy trup- jak to w kryminale bywa.
Druga część jeszcze bardziej przypadła mi do gustu. Intrygi co prawda nie są zbyt skomplikowane, ale mnie osobiście nie przeszkadzało to w lekturze.
Klimat angielskiej wioski, zabawni, dający się lubić bohaterowie i koty- ah te koty... wszystko to sprawiło, że nie brakowało mi nie wiadomo jak skomplikowanej zagadki.
Zarówno "Agatha Raisin i ciasto śmierci", jak i "Agatha Raisin i wredny weterynarz" zasługują na to by po nie sięgnąć. Nadmienię tylko, że część druga według mnie jest bardziej udana. A teraz coś z minusów: straszne literówki. Nie wiem czy ktoś w ogóle starał się przeprowadzić korektę w tych wydaniach. "Choć do mnie" zamiast "chodź" to nie na moje nerwy. Szkoda, że nie zapamiętałam innych kwiatków.
Część trzecia cyklu ukaże się 20 sierpnia. Pozostaje więc czekać i powrócić do intryg, wilkorów i świata wykreowanego przez Martina, co z przyjemnością czynię!

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 2658
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 6
Użytkownik: Bzyk05 2012-08-07 22:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Lubię czytać kilka książe... | rastanja
Ja jeszcze nie zaczęłam czytać, choć również kupiłam pierwszą część a dziś także drugą. W przeciwieństwie do Ciebie najpierw kończę zaczętą książkę, potem zabieram się z następną (chyba, ze przez tą pierwszą nie mogę przebrnąć- zdarzają się takie). Jednak notka wydawnicza i parę stron, które z ciekawości przejrzałam sprawiły, że nie mogę się doczekać, kiedy zacznę je czytać. Również jestem wyczulona na tego typu błędy, więc jeśli coś znajdę na pewno się podzielę ;)
Użytkownik: rastanja 2012-08-07 23:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja jeszcze nie zaczęłam c... | Bzyk05
W takim razie życzę Ci miłej lektury! Ja jestem książkowo zachłanna- jedna książka to za mało, mam zawsze kilka rozpoczętych :)
Użytkownik: ana88 2012-08-24 18:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Lubię czytać kilka książe... | rastanja
Niestety mnie książka okropnie rozczarował. Nudna fabuła i główna bohaterka, której w żaden sposób nie mogę polubić. Całe szczęście, że kupiłam tylko pierwszy tom (którym zresztą już kogoś uszczęśliwiłam).
Użytkownik: rastanja 2012-08-25 15:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Niestety mnie książka okr... | ana88
Bywa i tak- gusta są przecież różne.
Użytkownik: veronisia84 2012-09-17 14:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Lubię czytać kilka książe... | rastanja
Ja też kupiłam z ciekawości cykl Agatha Raisin. Pierwszym tom oceniam jako taki sobie główna bohaterka nie przypadła mi do gustu, zastanawiałam się czy kupić drugi tom - kupiłam i dobrze zrobiłam. Każdy następny tom jest coraz ciekawszy a Agatha zyskuje, coraz bardziej ją lubię. Najciekawsze są jej relację z przystojnym Panem Laceyem. Obecnie czytam ton piąty śmiertelny ślub i nie mogę się oderwać szkoda, że trzeba 2 tyg. na następny tom.
Użytkownik: rastanja 2012-09-17 16:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja też kupiłam z ciekawoś... | veronisia84
Ja też teraz to czytam :)
Jestem w połowie.
Na początku też nie przepadałam za Agathą, ale teraz ją uwielbiam.
Jest tak zołzowata, że aż symatyczna :)
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: