Dodany: 25.08.2007 13:36|Autor:

Edward Stachura był poetą, prozaikiem, tłumaczem, pieśniarzem i podróżnikiem. Już za życia, które w wieku czterdziestu dwóch lat przerwała samobójcza śmierć, stał się legendarnym piewcą wolności i poezji życia.

Pozostawił po sobie liczną korespondencję, która teraz sukcesywnie trafia do rąk czytelników.

Niniejsza książka prezentuje sto dziewięćdziesiąt listów Stachury, napisanych pomiędzy styczniem 1976 roku a wrześniem 1978 roku do Danuty Pawłowskiej. Zbiór ten jest największym znanym pakietem listów Stachury do jednej osoby.

Godna uwagi jest wartość literacka korespondencji i bogactwo zawartych w niej odniesień społeczno-obyczajowych. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że korespondencja ta tworzy najbardziej szczegółową biografię pisarza z ostatnich lat życia.

[Państwowy Instytut Wydawniczy, 2007]

Wyświetleń: 1907
Użytkownik: gitaromanka 28.02.2008 20:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Edward Stachura był poetą... | Agis
Dzień dobry!
Ponad dwadzieścia lat temu rozpoczęła się moja podróż po wyjątkowym i pełnym zachwytu świecie Steda. Czytam, śpiewam Stachurę i dziękuję Pani Danucie za wzruszenia, jakich doznawałam podczas studiowania Listów. Przeniosłam się w Państwa życie i tylko żal ściska serce kiedy myślę o Pani rozterkach.
Dziękuję. Kasia