Dodany: 23.07.2012 19:18|Autor: frytek

Książki i okolice> Pisarze> Connelly Michael

Na żadnej się nie zawiodłem

Przy dwóch pierwszych, można tylko powiedzieć, że się jeszcze nie rozkręcił, ale i tak są to dobre książki. Potem im dalej, tym lepiej. :)
Użytkownik: frytek 07.12.2012 01:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Przy dwóch pierwszych, mo... | frytek
upłynęło trochę czasu i jednak się zawiodłem.
chodzi o "the reversal", który jeszcze nie ukazał się po polsku. polski tytuł powinien brzmieć "apelacja", ale znając radosną twórczość naszych wydawców, np. wydanie "chasing the dime" (pogoń za pieniądzem) pod chamsko skróconym tytułem "telefon", może to brzmieć różnie. (notabene: chasing the dime wydano u nas dwa razy: jedno wydawnictwo jako "pogoń...", a konkurencja właśnie jako "telefon".

ale do rzeczy. poniżej oczywiście spojler, więc oznaczony będzie tagami papla.
książka zaczyna się dość ciekawie, aczkolwiek zaskakuje wepchanie do jednego wora zarówno Bosha, jak i Hallera, jego byłej żony McPherson oraz Rachel Walling. na szczęście nie pojawił się McIvoy, bo bym zwątpił.

pierwsze moje zastrzeżenie, to kompletnie odmieniona Rachel Walling. zawsze była taką paskudną formalistką, wkurzała wszystkich obnosząc się swoją przynależnością do FBI, utrudniając dostęp do wszelkiej informacji, kradnąc wyniki śledztw Boscha aby kontynuować je w FBI i tak dalej. a tu nagle jest układna, chętna do pomocy, no, kompletnie jak nie ona. klimakterium czy co?

no i poniżej już definitywnie spojler.

Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

rozczarowałem się, ale tylko pointą, bo do przedostatnich stron czyta się całkiem nieźle. szkoda.