Dodany: 2007-08-14 16:19|Autor: Aangela

Dla lubiących się bać

W nocy po przeczytaniu "Sekretnego dziennika Laury Palmer" długo nie mogłam zasnąć. Czułam ogarniający mnie paniczny strach. Nie był to jednak mój strach, wszak nie bałam się tego, iż w moim pokoju pojawi się nagle BOB, ale był to strach Laury. Udzielił on mi się w wyjątkowo sugestywny sposób, a towarzyszyło mu poczucie wstydu i niesprawiedliwości.

Książka rozpoczyna się w dniu 12. urodzin Laury, na które dostaje ona w prezencie pamiętnik i zaczyna go zapełniać swoimi myślami. Poznajemy ją jako wesołą, niewinną dziewczynkę, snującą wspaniałe plany na przyszłość. Jedyną rysą w jej szczęśliwym życiu jest BOB, który odwiedza ją już w tak młodym wieku. Ona jednak postanawia się nie poddać i rozpoczyna wewnętrzną walkę ze strachem i ze złem, jakie spotyka ją ze strony jej nocnego gościa.

Gorąco polecam tę książkę wszystkim o mocnych nerwach, a w szczególności fanom serialu "Miasteczko Twin Peaks". Ponieważ akcja "Sekretnego dziennika" rozgrywa się przed wydarzeniami rozgrywającymi się w serialu, tym, którzy go nie oglądali, radzę rozpocząć przygodę z tajemniczym miasteczkiem od serialu, gdyż książka może zbyt wcześnie rozwiązać kilka zagadek.