Dodany: 13.08.2007 20:00|Autor:

Książka: I boję się snów
Półtawska Wanda
Notę wprowadził(a): beata.ant

Książka "I boję się snów" jest zbiorem wspomnień z obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, gdzie autorka była więziona w latach 1941-1945. Wspomnienia przepełnione są bólem, rozpaczą, a jednocześnie bezgraniczną tęsknotą dwudziestoletniej kobiety za życiem, wolnością, miłością. Książka zawiera opisy bestialskich eksperymentów medycznych, którym poddawane były młode więźniarki, w tym także autorka. Wśród doświadczeń poniżenia, pogardy i wrogości wspomina niosące nadzieję przejawy solidarności i serdeczności, które pomogły w zachowaniu człowieczeństwa w tak nieludzkich warunkach.

[Edycja Świętego Pawła, 1998]

Użytkownik: Likidia 06.07.2008 20:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka "I boję się snów"... | beata.ant
Książka "I boję się snów" bardzo pomogła mi zaakceptować nagłą i tragiczna śmierć mojego 22 letniego syna.
Wcześniej poznałam osobiście panią Wandę w Ludźmierzu na warsztatach i bardzo ujęła mnie za serce. Chciałam JĄ poznać lepiej.
Książkę czytałam jednym tchem, a ból mojego serca topniał. Za jej radą oddałam mojego syna Panu i wszelkie tajemnice, które zabrał ze sobą. Bycie jego matką bardzo mnie ubogaciło, a książka uświadomiła mi jak bardzo nasz Bóg jest miłosierny.