Dodany: 19.06.2012 16:59|Autor: wiola2006

Książki i okolice> Pomoc

książki o kondycji człowieka współczesnego

Hej, szykuje mi się wkrótce egzamin z etyki, który będzie dyskusją na wybrany przeze mnie temat. Wymyśliłam sobie Cząstki elementarne Houllebecqa (zabić za to nazwisko!), dopiero co skończyłam, więc będzie akurat, ale przydałaby się jeszcze inna pozycja traktująca o kondycji człowieka współczesnego, relacjach międzyludzkich ... Czy przychodzą Wam do głowy, drodzy Bibliotkowicze, jakieś książki? Mogło by to być coś bardziej "klasycznie filozoficznego" :)

Będę wdzięczna za pomoc
Pozdrowionka,
Wiola :)
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 19.06.2012 18:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Hej, szykuje mi się wkrót... | wiola2006
Jeżeli całkiem filozoficznie - bez otoczki beletrystyki - to proponuję Baumana, np.
Razem, osobno (Bauman Zygmunt) lub
Społeczeństwo w stanie oblężenia (Bauman Zygmunt) (to jest cięższe w odbiorze i może trochę mniej odnoszące się do indywidualnego człowieka, a bardziej do zbiorowości, ale pewne tezy da się stamtąd wyekstrahować).
W tonie lekkiej publicystyki, choć z pewnymi wstawkami filozoficzno-socjologicznymi:
Leniwe maskotki, rekiny na smyczy: W co kultura konsumpcyjna przemieniła mężczyzn i kobiety (Szlendak Tomasz).
Użytkownik: wiola2006 19.06.2012 18:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeżeli całkiem filozoficz... | dot59Opiekun BiblioNETki
Bardzo Ci dziękuje:-) Zamówiłam już te książki w bibliotece. Nawet jeśli nie zdążę przeczytać ich na egzamin, to na pewno do nich zajrzę, bo wszystkie trzy brzmią bardzo ciekawie.