Dodany: 04.05.2012 17:11|Autor: Stellunia16

Genialna książka o genialnym chłopcu

Artemis Fowl to absolutny fenomen wśród nastolatków. Jest megainteligentny, przebiegły i bystry. To autor wielu niezwykłych i zaskakujących intryg oraz planów. Wszystkie są oczywiście nielegalne. Ostatnio posiadacz analitycznego umysłu wpadł na trop krainy wróżek, która leży głęboko pod ziemią, a osiągnięcia jej mieszkańców wielokrotnie przewyższają możliwości ludzkiej technologii. Chłopiec wymyśla sposób, jak wymusić na wróżkach odstąpienie części ich zasobów złota. Wszystko układa się doskonale, ale do czasu...

Kto wygra w pojedynku na inteligencję? I czy znajomość z wróżkami może zmienić nawet kogoś takiego jak Artemis Fowl?

Powieść "Artemis Fowl" jest niemalże równie dobra jak "Harry Potter". Niebanalne poczucie humoru i wyobraźnia, wartka akcja i ciekawa intryga to główne atuty powieści Eoina Colfera.

Książkę tę wypożyczyłam po przeczytaniu jej fragmentu w podręczniku. Wciągnęła mnie od pierwszej po ostatnią stronę. Szczególnie zaintrygowała mnie postać tytułowego bohatera, jego inteligencja, chłodna logika i niezaszufladkowanie go w dziale "czarnych charakterów".

Polecam wszystkim wielbicielom fantastyki i sensacji.