Dodany: 29.07.2007 22:10|Autor: Dre

Niebieski Miś i świat Zamonii

Oto kolejna z rzędu bardzo dobra książka Waltera Moersa.
Z początku, trzymając zakupionego Niebieskiego Misia, obawiałem się czy ta książka nie jest przereklamowana. Ładna okładka.Ba! Obwoluta wykonana z dobrego materiału i tradycyjny pasek informujący nas o tym, że sprzedano ponad 750 tys egzemplarzy w krajach niemieckojęzycznych. To robi wrażenie. Obawiałem się jednak, że "13 i pół życia kapitana Niebieskiego Misia" to kolejna książka oparta na tym samym "silniku" co "Miasto śniących książek". Mimo wszystkich obaw usiadłem i zagłębiłem się w lekturze. I książka porwała mnie bez reszty. Tyranowal reks, moloch, mikropiraci, klabaterniki, blagiatorzy i sztuka walki flamenkador sprawiły, że poczułem się jakbym sam był tytułowym niedźwiedziem. Książkę polecam wszystkim, którzy czytają, uwielbiają fantasy i nawet tym, którzy z książkami są na bakier.

Walter Moers to dobry, choć chyba początkujący powieściowy pisarz. Jego świat - Zamonia zadziwia i przeraża, budzi wszelkie emocje. Moers jednak nie zaskakuje już tak bardzo. Jego nowa (chociaż właściwie Niebieski Miś to jego pierwsza powieść) książka jest niebywale zajmująca i nie można się od niej oderwać, ale sam autor jakby się nie rozwijał. Ufam jednak, że sam autor będąc komikiem popracuje jeszcze nad tym.
Użytkownik: izabelas 08.09.2007 09:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Oto kolejna z rzędu bardz... | Dre
Nabyłam "13 i 1/2 życia..." tylko ze względu na męża, który był zachwycony "Miastem Śniących Książek". Przeczytam z czystej ciekawości, choć "Miasto..." nie przypadło mi do gustu.

Fakt, okładka jest bardzo ładna i dobrze wykonana. A co w środku, to się okaże. :-)