Dodany: 27.07.2007 22:30|Autor:

Książka: Turkusowa grzywa śnieżnego lwa
Surja Das Lama
Notę wprowadził(a): Astral

Zbiór ponad 150 autentycznych buddyjskich legend, swoistych opowieści służących nauczaniu, pochodzących z Królestwa Tybetu. Większość z nich nigdy wcześniej nie była tłumaczona na angielski. Te urzekające historie, podania i baśnie - przekazywane ustnie uczniom przez nauczycieli - oddają przejmującą mądrość starej, lecz wciąż żywej tradycji ustnego przekazu. Magiczna, zaskakująca, dowcipna i rubaszna - niezwykła ta książka prezentuje świetlistą wizję świata, w którym zwycięża dobro, harmonia i nadzieja.

"Legendy to bardzo zręczny sposób przekazywania prawdy... Co więcej, legendy uruchamiają naszą intuicję. Językiem metafory i wyobraźni komunikują się wprost z podświadomością. Mogą nami lekko potrząsnąć, przebudzić z drzemki, wskazać drogę. Ale w tych opowieściach jest prócz duchowych nauk jeszcze coś bardziej bezpośredniego, bardziej ziemskiego, albowiem dla tybetańskiego stylu charakterystyczna jest naturalność i żywiołowość. Te urocze historie dostarczają wiele radości. Najlepiej sprawdzają się w głośnej lekturze. Bawcie się dobrze. Czytajcie je swoim dzieciom i przyjaciołom. Niech tradycja żyje".
Daniel Goleman

Lama Surja Das - autor bestsellerów "Awakening the Buddha Within" i "Awakening to the Sacred", jest nauczycielem posiadającym dogłębną wiedzę buddyjską. Spędził lata, pobierając nauki od mistrzów tybetańskich, w tym od J.Ś. Dalajlamy.

[Khandro, 2007]