Dodany: 13.04.2012 16:38|Autor:

Książka: Uwięzieni w raju
Zuckoff Mitchell
Notę wprowadził(a): zahara

Jedna z ostatnich nieopowiedzianych jeszcze historii II wojny światowej. Prawdziwa opowieść o przetrwaniu, przygodzie i najbardziej nieprawdopodobnej akcji ratunkowej.

To miał być przyjemny lot nad Shangri-La, piękną i tajemniczą doliną otoczoną stromymi górami, głęboko w dżungli. Nikt z nich nie przypuszczał, że ta podróż stała się niezapomnianą walką o przeżycie.

Maj 1945 r. Spośród 24 pasażerów amerykańskiego samolotu wojskowego lecącego nad Nową Gwineą ocalało troje. Znaleźli się w dżungli, w pułapce między kanibalami a wrogimi Japończykami. Ranni, odwodnieni, chorzy, trawieni bólem przedzierali się przez dżunglę i walczyli o każdą minutę.

Mitchell Zuckoff, laureat Pulitzera w kategorii dziennikarstwo śledcze, wykorzystał w swej książce wywiady, dokumenty US Army, wspomnienia i dzienniki, zdjęcia i materiały filmowe, tworząc opowieść prawdziwą w każdym calu i trzymającą w napięciu do ostatniej strony.

[Świat Książki, 2012]

Użytkownik: caenka 03.07.2013 20:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Jedna z ostatnich nieopow... | zahara
Książka warta przeczytania, historia opowiedziana przed autora zasługuje na poznanie i po jej przeczytaniu ma się ochotę poznać więcej szczegółów. Szczerze polecam - nieznana część historii II WŚ, która przybliża nam również kulturę społeczności, która nie spotkała wcześniej białego człowieka.