Dodany: 25.07.2007 13:49|Autor:

Książka: Jak rozmawiać z psem
Coren Stanley
Notę wprowadził(a): Kola92

No, nareszcie pies będzie mógł przekonać się, jak niebywale bystry jest jego właściciel.

Opierając się na poważnych badaniach nad zachowaniem zwierząt, biologii ewolucyjnej, a także na latach własnych obserwacji i doświadczeń, psycholog Stanley Coren dowodzi, że przeciętny pies domowy jest w stanie rozumieć ludzką mowę na poziomie dwuletniego dziecka. Możemy przekonać się, że porozumiewanie się z psami, wykraczające poza ramy wydawania i słuchania komend, jest możliwe.

Coren zajmuje się nie tylko sposobami, jakimi my możemy przekazywać psom rozmaite komunikaty, ale także opisuje znaki i sygnały, jakie one wysyłają do nas. Łatwe do zastosowania porady, dzięki którym możemy naśladować język, w jakim psy porozumiewają się między sobą, sugestywne rysunki objaśniające subtelności mowy ciała oraz podręczny słowniczek i rozmówki w "psim języku" czynią z tej książki niezastąpiony podręcznik dla miłośników psów, dzięki któremu będą mogli nawiązać jeszcze lepszy kontakt ze swoimi ulubieńcami.

Profesor Stanley Coren jest wykładowcą psychologii na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej oraz autorem wielu książek. Prowadzi program "Good Dog!" w telewizji kanadyjskiej. Mieszka w Vancouver.

[Galaktyka, 2004]