Dodany: 22.07.2007 15:47|Autor:

nota wydawcy


Książka jest głosem w publicznej debacie poświęconej wpływowi zmian w dziedzinie technologii informacyjnych na przemiany społeczne. Autorzy próbują odpowiedzieć m.in. na pytania: Co stanie się z państwem, polityką, demokracją? Co się stanie z tworzeniem tożsamości i wzorami konsumpcji? Jak będą funkcjonować nowe elektroniczne sieci? Jak władza i społeczny status będą dystrybuowane w nowo powstających hierarchiach?

Zdaniem autorów: "Netokratyczna elita szybko krystalizuje się wśród obeznanej z Internetem polskiej młodzieży. Młodzi Polacy są dzisiaj zdeterminowani, by maksymalnie wykorzystać członkostwo Polski w Unii Europejskiej. To właśnie oni najlepiej wykorzystają powstającą infrastrukturę IT. Równocześnie coraz liczniejszy staje się polski konsumatriat, nowa podklasa pogrążonych w letargu leniwców. Naszym celem jest wyjaśnienie istoty zachodzących zmian, wytłumaczenie, co według nas się stanie i dlaczego, zapewnienie podstawowych instrumentów, dzięki którym będzie można sobie poradzić z nowym społecznym paradygmatem".


Alexander Bard, wykładowca, pisarz, gospodarz telewizyjnego talk-show, ekspert szwedzkiego rządu, producent płyt, autor piosenek, jeden z pionierów Internetu, prowadzi dziewięć międzynarodowych tematycznych sieci internetowych, m.in. Filozofię - (grupującą wybitnych filozofów i futurologów) oraz globalną sieć Z (skupiającą przeciwników irańskiej dyktatury).

Jan Söderqvist, wykładowca, pisarz, redaktor poczytnych szwedzkich magazynów politycznych i literackich, producent radiowy i telewizyjny, krytyk filmowy, felietonista, pracował także jako producent w szwedzkiej telewizji oraz jako redaktor w "Computer Sweden".

[Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, 2006]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 2306
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: