Dodany: 20.07.2007 08:05|Autor:

z okładki


Opublikowany w 1975 roku "Shõgun" w krótkim czasie stał się jedną z najpopularniejszych powieści przygodowych naszego wieku, i to całkiem niezależnie od nowej fali popularności, którą przyniosła mu telewizyjna ekranizacja, znana również w Polsce.

Bohaterem powieści jest żyjący na przełomie XVI i XVII wieku angielski żeglarz i awanturnik John Blackthorne. W 1600 roku los rzuca go do Japonii, gdzie zostaje wciągnięty w wir intryg i walk o władzę w decydującym dla tego kraju momencie historycznym.

Trwająca od wiosny do jesieni akcja kończy się w przeddzień słynnej bitwy pod Shekigaharą, w której samuraje Ieyasu Tokugawy (powieściowy Toranaga) wycięli w pień kilkadziesiąt tysięcy przeciwników dowodzonych przez Ishido Mitsunariego, dając początek trzechsetletniemu panowaniu shõgunów z rodu Tokugawa.

"Shõgun" to doskonale skonstruowana, wielowątkowa powieść przygodowa, w której elementy romansu, powieści historycznej i sensacyjnej zostały stopione w całość wyjątkowo atrakcyjną dla czytelnika, tak fascynującą i egzotyczną, że mimo objętości trudno się od niej oderwać.

[Wydawnictwo Iskry, 1992]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 8058
Dodaj komentarz
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: