Dodany: 20.03.2012 22:47|Autor: Malina015

Książki i okolice> Książki w szczególe> Bogom nocy równi (Piasecki Sergiusz)

Mieszane uczucia

Książka znalazła się bardzo wysoko w moich polecankach Biblionetkowych. Przeczytałam. I właściwie sama nie wiem co sądzić. Od chwili gdy zaczęłam czytać nie mogłam sie zdecydować czy mi się podoba, czy też nie. Dotarłam do końca i nadal nie wiem.
Postawiłam tezę, że może to kwestia czasu powstania książki. Realnia sowieckiej rosji są mi zupełnie obce. Ale z drugiej strony czytałam wiele książek osadzonych w poprzednich epokach i nigdy wcześniej nie miałam tak ambiwalentnych odczuć.
Użytkownik: jacekszulc 12.06.2022 20:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka znalazła się bard... | Malina015
Mam bardzo podobne odczucia po przeczytaniu "Piąty etap" i "Bogom nocy równi". Wydaje mi się, że to za sprawą bardzo specyficznego języka autora. W świecie filmu powiedziałbym, że to typowy "naturszczyk". I nie chodzi mi tylko o specyficzny dla tego okresu język, ale wręcz sposób myślenia. Czasem wręcz prymitywny. Utrudniało mi to przebrnięcie przez każdą z książek, ale z drugiej strony było coś w historii bohatera, co nie pozwalało mi ją odrzucić niedokończoną na półkę.
Może nie zdajemy sobie po prostu sprawy jak mentalni inni od nas byli ludzie z tamtego okresu.