Dodany: 23.02.2012 23:46|Autor: gosiaa6

Najlepsza książka Schmitta!

„Kobieta w lustrze” to świetnie napisana, ciekawa, wciągająca powieść. Pisarz zaprezentował trzy kobiety z różnych epok. Choć żyją w innych światach, łączy je poczucie wyalienowania, obcości w stosunku do reszty społeczeństwa. Każda stara się żyć według wyznaczonych przez jej epokę reguł, ale czuje się z tego powodu nieszczęśliwa.

Anne to szesnastowieczna mistyczka; żyje w czasach, w których jedynym zadaniem kobiety było spełnianie się w roli przykładnej żony i matki, jednak w głębi duszy czuje, że jest stworzona do zupełnie innych celów; poświęca się całkowicie kontemplacji przyrody i próbie dotarcia do absolutu. Hanna żyje na przełomie XIX i XX wieku, odnajduje swoje powołanie w zagłębianiu się w psychoanalizę Freuda, co zupełnie odmienia jej życie. Anny to współczesna gwiazda filmowa, która choć błyszczy na scenie, w życiu prywatnym ponosi same porażki. Młoda dziewczyna, otoczona ludźmi, którym zależy jedynie na sławie, rozgłosie i pieniądzach, musi sięgnąć dna, aby przekonać się, że w życiu istnieją głębsze wartości.

Książka Schmitta jest niezwykle ciekawa, wciągająca, świetnie napisana. Czyta się jednym tchem, naprawdę trudno się od niej oderwać.

Bardzo polecam!!!