Dodany: 19.02.2012 09:58|Autor:

Książka: Podręcznik szybkiego czytania
Buzan Tony
Notę wprowadził(a): Eida

Prędkość czytania można podwoić, a nawet potroić! W zasięgu możliwości większości ludzi jest czytanie 1000 słów na minutę!

Zdobywanie informacji - z podręczników, gazet, internetu, publikacji fachowych i rozrywkowych - jest dla wielu z nas istotnym elementem codziennego życia. Przeciętna prędkość czytania u dorosłego człowieka wynosi jednak tylko 200 słów na minutę. Dzięki kursowi przedstawionemu w tej książce można zwielokrotnić prędkość czytania przy jednoczesnym zwiększeniu chłonności umysłu na zapamiętywanie istotnych informacji. Warunkiem jest dostosowanie sposobu czytania do naturalnych wymagań oczu i mózgu. Podręcznik szybkiego czytania jest rezultatem 40 lat praktyki i badań autora na tym polu.

Poznanie cudownych możliwości wzroku i zdumiewającej pojemności mózgu pozwala nie tylko zwiększyć prędkość czytania i zapamiętywania, ale także szybciej i bardziej kreatywnie myśleć, relatywnie łatwo zdawać egzaminy, a w rezultacie oszczędzać dni, tygodnie, a nawet miesiące życia.

Na opanowaniu tych umiejętności zyskują

- Studenci i uczniowie
- Nauczyciele, wykładowcy, instruktorzy
- Prawnicy, politycy, pracownicy służby cywilnej
- Biznesmeni, menadżerowie
- Naukowcy, wynalazcy, projektanci
- Twórcy, dziennikarze

Tony Buzan jest światowej sławy autorytetem w dziedzinie metod twórczego wykorzystania umysłu. Napisał 19 książek poświęconych temu zagadnieniu. Jest doradcą departamentów rządowych USA oraz międzynarodowych korporacji, takich jak IBM, Hewlett Packard, Barcklays International, Digital Equipment Corporation, Electronic Data Systems.

[Wydawnictwo Aha!, 2008]