Dodany: 05.07.2007 14:22|Autor: bogna

w Szczecinie

Popisz z Pisarzem czyli Internetowy Dyskusyjny Klub Książki to tytuł akcji, jaką organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie.

Ze względu na możliwości i charakter swojej działalności biblioteka ta nieznacznie odeszła od pierwotnej formuły DKK. Ich pomysłem na promocję czytelnictwa zgodnie z założeniami DKK jest organizowanie comiesięcznych czatów z poczytnymi autorami na stronie internetowej biblioteki.

W kwietniu czytelnicy mieli okazję porozmawiać z Moniką Szwają, w maju zagościł na stronie Jacek Dehnel, czerwiec zarezerwował Marek Krajewski, lipiec to spotkanie z Wojciechem Kuczokiem. Do marca przyszłego roku stronę biblioteki odwiedzą jeszcze takie sławy literackie jak: Manuela Gretkowska, kard. Stanisław Dziwisz, Olga Tokarczuk, Joanna Chmielewska, Andrzej Sapkowski, Eustachy Rylski, Max Cegielski i Jerzy Sosnowski.

W związku z tymi spotkaniami w 35 filiach bibliotecznych wydzielone zostały półki, na których prezentowana jest twórczość gości zaproszonych do wirtualnych dyskusji.
Dla osób biorących udział w czacie przewidziane są upominki w postaci książki z dedykacją od autora.

Więcej, na stronie biblioteki
Autorzy biorący udział w czacie.