Dodany: 13.01.2012 09:09|Autor: marat

Pełna akcji

Jest to ostatnia książka Marcina Ciszewskiego z serii "www". W poprzednich częściach grupa polskich żołnierzy przy użyciu supernowoczesnych technologii amerykańskich zostaje przeniesiona w czasie do II wojny światowej, gdzie wywołuje zamieszanie w szeregach wojsk niemieckich, jednocześnie próbując, mimo pokus,nie doprowadzić do zmienienia biegu historii w jej głównym nurcie. „Ru2012” opowiada o losach grupy płk. Grobickiego po powrocie do przyszłości, a raczej bliższej nam współczesności. Trafiają tam w sam środek zmagań o przejęcie MDS-u, czyli maszyny umożliwiającej podróże w czasie. A przejąć ją chcą Amerykanie oraz Rosjanie, czekający na tę chwilę ponad pół wieku; później dołączają do nich jeszcze żołnierze III Rzeszy. Główni bohaterowie, zamiast spokojnie odpoczywać w ogródku na wczesnej emeryturze, muszą zaangażować się w ten konflikt i ochronić swoich bliskich.

Fantastyczny motyw podróży w czasie daje możliwość pokazania starcia dwu wielkich armii, rosyjskiej i niemieckiej, a także wprowadzenia koalicji polsko-amerykańskiej, próbującej nie dopuścić do przejęcia ściśle tajnych technologii. „www.ru2012.pl” to częste zwroty akcji i stale rosnące napięcie, niczym u Hitchcocka. Są tu porwania, uliczne bójki, ucieczki, szukanie odpowiedzi na liczne pytania typu: kto zagraża bohaterom i co chce za pomocą tego osiągnąć. W efekcie otrzymamy powieść o wciąż zaskakujących fabularnych rozwiązaniach. Słowem, jeśli ktoś szuka mocnej męskiej powieść, to sięgając po „ru2012” nie zawiedzie się.