Dodany: 27.06.2007 15:30|Autor:

Książka: Love Story czyli O miłości
Segal Erich
Notę wprowadził(a): vinga9

Erich Segal urodził się w Nowym Jorku w roku 1934. Ukończył Uniwersytet Harwardzki i jest profesorem literatury klasycznej. Jako pisarz ma na swoim koncie publikacje z dziedziny grecko-rzymskiej kultury starożytnej, spośród których najbardziej znana to "Rzymski śmiech" (Roman Laughter).

Sukces pierwszego scenariusza – do filmu Beatlesów "Żółta łódź podwodna" – zapoczątkował współpracę Segala z Hollywoodem, stawiając go w rzędzie najbardziej wziętych autorów scenariuszy. Film "Love Story" ugruntował pozycję pisarza, a opublikowana w roku 1970 powieść pod tym samym tytułem, tłumaczona na wiele języków, zrobiła karierę jako jeden z najgłośniejszych bestsellerów.

Bezpretensjonalna, można nawet śmiało powiedzieć, banalna historia miłości dwojga młodych zawdzięcza powodzenie nie tylko znajomości amerykańskiego środowiska, o którym Segal pisze, ale także umiejętności myślenia kategoriami młodzieży w ogóle i dostrzegania problemów przez autora, jak również świeżości podejścia do "wstydliwego" dziś niejako tematu czystego, autentycznego uczucia.

[Iskry, 1989]