Dodany: 08.01.2012 21:34|Autor:

Niełatwo streścić historię o chłopcu w pasiastej piżamie. Zazwyczaj na okładce pisze się to i owo o fabule, tym razem jednak stwierdziliśmy, że popsuje Wam to lekturę i że najlepiej będzie, jeśli zaczniecie czytać, nie znając nawet tematu.

Choć ta opowieść nie jest przeznaczona dla dziewięciolatków, to odbędziecie podróż z dziewięcioletnim chłopcem o imieniu Bruno - prędzej czy później docierając wraz z nim do ogrodzenia. I mimo że na świecie istnieje wiele takich ogrodzeń, miejmy nadzieję, że nigdy sami tam nie traficie...

John Boyne (ur. 1971) - pisarz irlandzki, autor powieści historycznych, menedżer sieci księgarskiej Waterstone'a. "Chłopiec w pasiastej piżamie" jest jego najnowszą książką.

Znakomicie przyjęta przez czytelników i krytykę powieść została nominowana do wielu nagród literackich, m.in. Irish Book Awards, Carnegie Medal, Borders Original Voices Award. Książka znalazła się na czołowych miejscach angielskich i irlandzkich list bestsellerów.

Wkrótce planowana jest ekranizacja "Chłopca w pasiastej piżamie" - prawa zakupiła firma producencka Miramax/Disney.

[Wydawnictwo Literackie, 2007]