Dodany: 31.12.2011 14:32|Autor: KinolW

Książki i okolice> Wymiana i sprzedaż książek

Wymiana, wypożyczenia Poznań

Witam wszystkich,

Na początku chciałbym zaznaczyć, ze Biblionetka to bardzo przyjemne i przydatne miejsce. Można w niej znaleźć recenzje i opisy mnóstwa książek, co jest bardzo pomocne dla osoby, która "raz po raz" chciałaby coś ciekawego poczytać. To właśnie biblionetkowy ranking skłonił mnie do przeczytania "Millennium" i "Gry o Tron", z czego bardzo się cieszę.

Chciałbym jednak móc skorzystać z bardzo przydatnej opcji, jaką jest możliwość wymiany/wypożyczeń książek pomiędzy użytkownikami. I tutaj właśnie zauważam pewien BRAK. Mianowicie nie ma jasnego powiązania forumowiczów z miejscem zamieszkania. Chciałbym znaleźć kogoś z okolicy i pożyczyć/wymienić książkę bez kosztów związanych z przesyłką. Niestety trudno to zrobić, gdy wielu nie wpisuje w profilu miejsca zamieszkania, a jeśli nawet, to i tak trzeba klikać osobno na każdego delikwenta, żeby przekonać się skąd jest. Trochę to, że się tak wyrażę, upierdliwe.

Najlepsza chyba byłaby rozbudowana wyszukiwarka, która pozwalałaby na zaawansowane opcje wyszukiwania (np. znajdź osoby, które szukają książki "X" i jednocześnie posiadają książkę "Y" oraz zamieszkują miasto "Z"). Taka zmiana niestety nie leży w mojej gestii (ani umiejętnościach).

Tymczasem proponuję więc określić miejsca, w którym przebywamy (ja zrobiłem to dopisując nazwę miasta do loginu - dzięki temu nie trzeba wchodzić do profilu, żeby dowiedzieć się, czy ktoś mógłby wymienić ze mną książkę całkowicie gratis, bez kosztów przesyłki).

Jeśli to zbyt drastyczne rozwiązanie, to może chociaż tutaj, w tym wątku, mogłyby wpisywać się osoby z Poznania? Czy znajdzie się ktoś odważny? ;) Zawsze byłoby to jakieś uproszczenie w książkowych poszukiwaniach.

Pozdrawiam wszystkich
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 31.12.2011 14:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam wszystkich, Na p... | KinolW
Witaj u nas! Ja co prawda nie z Poznania i nawet nie z Wielkopolski, ale pierwsza zauważyłam Twój problem, to i pierwsza odpowiadam, a co :-).
Otóż wymianę bezpocztową uskuteczniamy namiętnie na spotkaniach regionalnych; wejdź sobie na Forum (w prawym górnym rogu), w jego prawej zakładce jest spis zawartości forum i na pozycji 3 od dołu są tam wymienione Spotkania Biblionetkowiczów. W Poznaniu też się odbywają, więc pozostaje Ci sprawdzić, czy jest coś planowane aktualnie, kiedy, gdzie i kto się wybiera. A jeśli nie ma nowego wątku, możesz sam założyć i zaproponować spotkanie.
Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym wróciła bez przynajmniej jednej pożądanej książki (a prawdę powiedziawszy, zwykle mi się zdarza, że wracam z ilością przekraczającą zdrowy rozsądek)...
Pomyślnej wymiany życzę i w ogóle satysfakcjonującego Biblionetkowania!