Dodany: 09.12.2011 14:56|Autor: agnesines

Czytatnik: Targowisko różności

Adaptacje filmowe książek 2012

Anna Karenina (Tołstoj Lew) – reż. Joe Wright, muz. Dario Marianelli (premiera światowa i polska 2012)

Atlas chmur (Mitchell David (ur. 1969)) - reż. Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski, muz. Reinhold Heil, Johnny Klimek (premiera światowa i polska 2012)

Bóg mordu (Reza Yasmina) – tytuł filmu: Rzeź/Carnage - reż. Roman Polański, zdjęcia Paweł Edelman, muz. Alexandre Desplat (premiera światowa 2011, polska 2012)

Cosmopolis (DeLillo Don) - reż. David Cronenberg, muz. Howard Shore (premiera światowa i polska 2012)

Delikatność (Foenkinos David) - reż. David Foenkinos, Stéphane Foenkinos (premiera światowa 2011, premiera polska 2012)

Czas wojny (Morpurgo Michael) - reż. Steven Spielberg, zdjęcia Janusz Kamiński, muz. John Williams (premiera światowa 2011, polska 2012)

Drugi oddech (Pozzo di Borgo Philippe) - tytuł filmu: Nietykalni/Intouchables - reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, muz. Ludovico Einaudi (premiera światowa 2011, polska 2012)

Dziedzictwo Bourne'a (Lustbader Eric van) - reż. Tony Gilroy, muz. James Newton Howard (premiera światowa i polska 2012)

Faust (Goethe Johann Wolfgang von (Goethe J. W.)) – reż. Aleksander Sokurow, muz. Alexander Zlamal (premiera światowa 2011, polska 2012)

Hobbit czyli Tam i z powrotem (Tolkien J. R. R. (Tolkien John Ronald Reuel)) - reż. Peter Jackson, muz. Howard Shore (premiera światowa i polska 2012)

Igrzyska śmierci (Collins Suzanne) - cz. 1, reż. Gary Ross, muz. T-Bone Burnett, James Newton Howard (premiera światowa i polska 2012)

Ja, Alex Cross (Patterson James) - reż. Rob Cohen, muz. John Debney (premiera światowa i polska 2012)

Kiedy śpisz (Marini Alberto) - tytuł filmu Słodkich snów/Mientras duermes - reż. Jaume Balagueró, muz. Lucas Vidal (premiera światowa 2011, polska 2012)

Kobieta w czerni (Hill Susan) - reż. James Watkins, muz. Marco Beltrami (premiera światowa i polska 2012)

Kobieta z piątej dzielnicy (Kennedy Douglas) - reż. Paweł Pawlikowski, muz. Max de Wardener (premiera światowa 2011, polska 2012)

Kometa nad Doliną Muminków (Jansson Tove) – tytuł filmu: Muminki w pogoni za kometą/Muumi ja punainen pyrstötäht - reż. Maria Lindberg, muz. Björk (premiera światowa 2010, polska 2012)

Kupiliśmy zoo: Niesamowita, lecz prawdziwa historia podupadającego zoo i dwustu zwierząt, które na zawsze odmieniły pewną rodzinę (Mee Benjamin) - reż. Cameron Crowe, muz. Jon Thor Birgisson (premiera światowa 2011, polska 2012)

Łowcy głów (Nesbø Jo) - reż. Morten Tyldum, muz. Trond Bjerknes, Jeppe Kaas (premiera światowa 2011, polska 2012)

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (Larsson Stieg) – tytuł filmu: Dziewczyna z tatuażem/Girl with the Dragon Tatoo - reż. David Fischer, muz. Trent Reznor, Atticus Ross (premiera światowa 2011, polska 2012)

Musimy porozmawiać o Kevinie (Shriver Lionel) – reż. Lynne Ramsay, muz. Jonny Greenwood (premiera światowa 2011, polska 2012)

Submarine (Dunthorne Joe) - tytuł filmu: Moja łódź podwodna - reż. Richard Ayoade, muz. Erik Wilson (premiera światowa 2010, polska 2012)

Mój tydzień z Marilyn (Clark Colin) – reż. Simon Curtis, muz. Conrad Pope (premiera światowa 2011, polska 2012)

Po pierwsze dla pieniędzy (Evanovich Janet (pseud. Hall Steffie)) – tytuł filmu: Jak upolować faceta/One for the Money - reż. Julie Anne Robinson, muz. Deborah Lurie (premiera światowa i polska 2012)

Przed świtem (Meyer Stephenie), część II - reż. Bill Condon, muz. Carter Burwell (premiera światowa i polska 2012)

Przypomnimy to panu hurtowo (Dick Philip K. (Dick Philip Kindred)) - tytuł filmu: Pamięć absolutna/Total Recall, reż. Len Wiseman, muz. Harry Gregson-Williams (premiera światowa i polska 2012)

Rzecz o mych smutnych dziwkach (García Márquez Gabriel) - reż. Henning Carlsen, muz. Alejandro Martínez (premiera światowa 2011, polska 2012

Savages: Ponad bezprawiem (Winslow Don) - reż. Oliver Stone, muz. Adam Peters (premiera światowa i polska 2012)

Spadkobiercy (Hemmings Kaui Hart) - reż. Alexander Payne (premiera światowa 2011, polska 2012)

Strasznie głośno, niesamowicie blisko (Foer Jonathan Safran) – reż. Stephen Daldry, muz. Alexandre Desplat (premiera światowa 2011, polska 2012)

Szczęściarz (Sparks Nicholas) - reż. Scott Hicks, muz. Hal Lindes, Mark Isham (premiera światowa i polska 2012)

Szybki cash: Głód, nienawiść, pogoń (Lapidus Jens) - reż. Daniel Espinosa, muz. Jon Ekstrand (premiera światowa 2010 i polska 2012)

Wichrowe Wzgórza (Brontë Emily Jane (pseud. Bell Ellis)) - reż. Andrea Arnold (premiera światowa 2011, polska 2012)

W drodze (Kerouac Jack) - reż. Walter Salles, muz. Gustavo Santaolalla (premiera światowa i polska 2012)

Wynalazek Hugona Cabreta (Selznick Brian) – tytuł filmu: Hugo i jego wynalazek - reż. Martin Scorsese, muz. Howard Shore (premiera światowa 2011, polska 2012)

W kanałach Lwowa (Marshall Robert) – tytuł filmu: W ciemności - reż. Agnieszka Holland, muz. Antoni Łazarkiewicz (premiera światowa 2011, polska 2012)

Zobacz też: Adaptacje filmowe książek 2011