Dodany: 06.12.2011 19:50|Autor: Agnesscorpio

Kochając strumień

Obietnica, która pokona czas. Miłość, która przetrwa lata. Odpowiedzialność, która okazuje się silniejsza niż pragnienia.

Tak mogłyby brzmieć hasła reklamujące książkę, którą miałam przyjemność przeczytać. A jest nią powieść Richarda Paula Evansa, zatytułowana "Obiecaj mi".

Historia ta rozpoczyna się całkiem prozaicznie. Beth żyje sobie spokojnie u boku Marca, wspólnie wychowują sześcioletnią Charlotte, młoda kobieta pracuje w miejskiej pralni. I chociaż nie ma w jej codzienności jakiś gwałtownych uniesień, to jednak sądzi, że wiedzie normalne i w miarę szczęśliwe życie. Jednak wkrótce zmieni ono kierunek. A wszystko rozpocznie się w momencie, gdy ukochana córeczka zachoruje, a kobieta dowie się, że zdradza ją mąż. A będzie to dopiero początek koszmaru, który przewróci jej życie do góry nogami. I gdy na swojej drodze napotka przystojnego Matthew, już nic nie będzie takie jak przedtem. Beth będzie zachodzić w głowę, co ten wspaniały mężczyzna w niej widzi, ale niebawem więcej rzeczy zacznie ją niepokoić. Skąd Matthew wie o niej i jej córce tak dużo? Czy jest oszustem, czy naprawdę chce jej pomóc? Dlaczego nie opowiada nic o sobie? Dlaczego czasami mówi niezrozumiałe rzeczy? Czemu mieszka w rozwalającej się ruderze? Skoro twierdzi, że ją kocha, dlaczego unika bliższych kontaktów?

Czytelnik niemal przez cały czas będzie zadawał sobie takie właśnie pytania. I gdy już wszystko będzie jasne... zaskoczenie będzie ogromne. I dopiero teraz zacznie się szalona przygoda Beth. Tylko... czy ona sama będzie gotowa na jej zakończenie?

Aby się tego dowiedzieć, należy sięgnąć po powieść "Obiecaj mi". To wciągająca i wzruszająca opowieść o ludziach, którzy trafiają na siebie w nieodpowiednim miejscu, a co ważniejsze, w nieodpowiednim czasie. Czas... To chyba główny bohater tej książki, a na pewno sprawca wszystkich wydarzeń. Ciekawy pomysł, ramowa konstrukcja, ujmujący bohaterowie. Finezja i delikatność, z jaką autor przedstawia perypetie bohaterów, sprawiają, że powieść wprowadza we wzruszający i marzycielski nastrój.

"Obiecaj mi" to opowieść o prawdziwej miłości, oddaniu i wzajemnym zrozumieniu. Ujmująca, poruszająca czułe struny w człowieku, wywołująca uśmiech na twarzy.

Polecam wszystkim miłośnikom historii o ludziach, o uczuciach, o marzeniach - połączonych z wątkiem, delikatnie mówiąc, fantastycznym. Świetna opowieść niemal dla każdego.

[Recenzję zamieściłam wcześniej na moim blogu]