Dodany: 05.06.2007 23:52|Autor: susetta

Książka: Zagadki
Johansen Iris

Legendę uświetnia siła wyobraźni

Ostatni tom opowiadający o Tańczącym na Wietrze, w którym wyjaśniona zostaje historia statuetki.

Caitlin Vasaro zajmuje się hodowlą kwiatów. Jednak jej plantacja podupada; wtedy z nieoczekiwaną propozycją zjawia się bajecznie bogaty Alex Karazov o tajemniczej przeszłości. Kiedy proponuje Caitlin spółkę, dziewczyna nie wierzy w szczęście, jakie ją spotkało. Alex obiecuje pomóc jej wypromować perfumy, które dziewczyna chce wprowadzić na rynek. Decyduje się na kontakt z rodziną Andreasów, by za ich zgodą włączyć do promocji Tańczącego na Wietrze. Okazuje się, że pobudki, jakimi kierował się Alex przy udzielaniu pomocy Caitlin i wykorzystaniu statuetki, nie były do końca szlachetne.

Jak w każdej powieści tej autorki, pojawiają się zbliżone do poprzednich wątki poboczne. Przy trzeciej powieści tej autorki bardzo łatwo zauważyć pewien schemat, jakim się posłużyła. Postacie są niezykle podobne do znanych z dwóch poprzednich tomów, jak również i z innych powieści tej autorki. Fabuła wydaje się najsłabsza z całej trylogii. Jest spójna, jednak nie tak wciągająca, jak w dwoch poprzednich powieściach.

Polecam tylko dla uzupełnienia całej trylogii o Tańczącym na Wietrze, gdyż nie jest to rewelacyjna powieść.