Dodany: 05.06.2007 23:40|Autor: susetta

Książka: Burza
Johansen Iris

Tańczący na Wietrze miał moc odmieniania losów ludzi i narodów...

Drugi tom cyklu opowiadającego o losach tajemniczej statuetki - Tańczącego na Wietrze.

Tym razem akcja powieści rozgrywa się w czasach panowania Marii Antoniny. Juliette de Clément wychowała się na dworze, na którym panowały rozluźnione obyczaje. Odrzucona przez matkę dziewczynka zajęła się malarstwem, do którego zachęciła ją królowa, darowując dziewczynce farby. Przez ten gest królowa zaskarbiła sobie sympatię Juliette do końca swojego życia.

Kiedy na księcia i Juliette napadli zbóje, z opresji uratował ją Jean Marc Andreas, tajemniczy i przystojny mężczyzna. Dzięki niemu Juliette spotkała Cartherine Vasaro, dziedziczkę plantacji kwiatów, z którą uczyła się w klasztorze, gdy wybuchła rewolucja. Piekło, przez które przeszły całkowicie zmieniło obie kobiety.

Równie dobra powieść, co poprzednia. Znakomity styl, równie wciągająca fabuła. Akcja osadzona w niezwykle trudnej scenerii - rewolucji francuskiej. Autorka dobrze jednak poradziła sobie z tym tematem, nie pozwalając, by tło historyczne przesłoniło związek Jeana Marca i Juliette.

Polecam. Dobra pozycja dla fanów twórczości Iris Johansen.