Dodany: 19.10.2011 13:27|Autor:

Książka ta jest owocem wielu lat przemyśleń i pracy z pacjentami. Jako początkujący lekarz byłem zafascynowany możliwościami współczesnej medycyny. Jednak życie mocno zweryfikowało moją postawę. Dzięki pracy z ludźmi zrozumiałem, że choroba to coś więcej niż tylko uszkodzenie naszego ciała; to przede wszystkim brak równowagi na wielu poziomach, na samym końcu dopiero odbijający się w ciele fizycznym. Wieloletnia nauka, poszukiwania i praca nad samym sobą doprowadziły mnie do tego miejsca, to jest napisania tej książki.

Główną inspiracją do pisania był widziany przeze mnie coraz większy, panujący wśród moich pacjentów, chaos. Ludziom coraz trudniej osiągnąć równowagę, nie umiemy powiedzieć, co jest dobre dla nas, a co złe. Z jednej strony mamy do dyspozycji medycynę zachodnią (akademicką), z drugiej zaś tzw. alternatywną. Jaką drogę do zdrowia wybrać? To pytanie zadaje sobie prawie każdy pacjent.

Moim marzeniem jest, aby ludzie choć częściowo odzyskali swój własny rytm, swoją harmonię. Wtedy będą umieli wybierać. Nie chodzi tu o to, aby oceniać, co jest lepsze, a co gorsze, ale żeby zrozumieć, że życie każdego z nas ma swój własny, niepowtarzalny rytm. Jeżeli to odkryjemy w sobie, to łatwiej zauważymy, że my wszyscy, ludzie mamy też swój wspólny rytm i z innymi, i z naturą. Kiedy to zobaczymy, świat na pewno będzie się rozwijał w dobrym kierunku, szanując wszystko, co jest na tej planecie.

Krzysztof Janusz Krupka (ur. 1964 r. w Tomaszowie Mazowieckim) ukończył studia na wydziale lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w roku 1990. Specjalista rehabilitacji, neurolog, internista, dietetyk.

Współtwórca Laboratorium Pierwiastków Śladowych Biomol-Med. Przez wiele lat zajmował się biochemią pierwiastków śladowych (w szczególności w chorobach nerwowych, onkologicznych) oraz biochemią przemian energetycznych w ustroju człowieka. Jest autorem licznych opracowań dla lekarzy z tej dziedziny.

Twórca dietetycznego portalu internetowego typowanie metaboliczne.

Uczestnik wielu szkoleń z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (uczeń prof. Garnuszewskiego, prekursora akupunktury w Polsce), Ayurwedy, izopatii, homotoksykologii, ziołolecznictwa, dietetyki, terapii manualnej.

Posiadana wiedza pozwala mu w sposób harmonijny łączyć współczesną wiedzę medyczną z tradycyjnymi metodami leczniczymi.

W swoim postępowaniu medycznym kieruje się mottem: „Bez korzeni nie ma skrzydeł”. Te słowa Bertolda Ulsamera oznaczają, że aby współczesna medycyna mogła się rozwijać dla dobra ludzi, nie może pomijać tradycyjnych systemów leczniczych.

W ostatnich pięciu latach, dzięki inspiracji i współpracy naukowców z Heidelbergu, opracował innowacyjny system diagnostyki medycznej, jakim jest Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna (STRD), oraz prowadził badania nad wpływem światła i dźwięku na energetykę człowieka. Dzięki tej metodzie udało się opracować unikalną w świecie metodę diagnostyki psychoenergetycznej, łączącą w sobie medycynę, fizykę i psychologię oraz terapię rezonansową światłem i dźwiękiem.

Prowadzi kursy dla terapeutów oraz praktykę medyczną w kraju i za granicą. Jest autorem i współautorem licznych artykułów, skryptów i podręczników. Z zamiłowania sportowiec (joga, narty, windsurfing) i muzyk (gitara).

[Instytut Bona Vita, 2011]