Dodany: 26.05.2007 17:38|Autor:

Warszawa, wczesna jesień 1928 roku. Stolica przygotowuje się do uroczystych obchodów 10. rocznicy odzyskania niepodległości. Tymczasem marszałkiem Piłsudskim zaczyna interesować się tajemnicza sekta okultystów-patriotów. Ochrona podejrzewa przygotowania do zamachu, ale jest bezsilna wobec ogromnych zakulisowych wpływów elitarnej organizacji. O wyjaśnienie sprawy proszony jest "człowiek spoza układu", świeżo awansowany nadkomisarz Jerzy Drwęcki, który dopiero wrócił z podróży poślubnej do Włoch i Austrii.

Drwęcki spotyka starych towarzyszy broni ze Lwowa, ale dawna lojalność zostaje wystawiona na ciężką próbę. Do tego warszawską policję wodzi za nos ekscentryczny angielski detektyw sir Reginald Pulteney, który nie wiadomo po co przybył do Polski. Zaczynają ginąć ludzie. Sytuacja staje się tragikomiczna, zwłaszcza gdy w sprawę zostaje wplątany młody, dobrze zapowiadający się prawnik i pisarz Witold Gombrowicz. Klucz do zagadki znajduje się w kawiarni Ziemiańska, tylko jak skłonić do współpracy z policją Franciszka Fiszera?

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007]

Wyświetleń: 2075
Użytkownik: nuklear 28.05.2007 16:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Warszawa, wczesna jesień ... | nuklear
Ja w kwestii formalnej: książka nosi tytuł "Bogini z labradoru". Słowo "labrador" powinno zostać tak, jak jest, bo nie chodzi tu o półwysep, a o minerał.

Wpisałem ten tytuł poprawnie, a potem mi go poprawiono. Zmieniam więc na poprawną wersję i proszę to tak zostawić. :-)