Dodany: 22.05.2007 08:56|Autor:

Rewolucyjne odkrycie dotyczące zaginionego kontynentu.

Atlantyda. Jedna z najbardziej intrygujących tajemnic naszej planety. Odkąd Platon opisał ten kontynent w 380 r. p.n.e., uczeni całego świata usiłowali go odnaleźć. W ciągu następnych wieków powstały liczne teorie na temat położenia Atlantydy:

- Kreta,
- Santoryn,
- Atlantyk,
- Pustynia Gobi.

Nikt jednak nie szukał nigdy legendarnej krainy na półkuli zachodniej.

James M. Allen – pilot RAF-u i interpretator zdjęć lotniczych, kartograf, wieloletni badacz zagadki Atlantydy - odkrył zupełnie nowy obszar, który pasuje do opisu Platona.

W boliwijskich Andach, na wysokości prawie 4000 metrów, znalazł on otoczoną górami równinę i zbadał pozostałości wielkiego kanału zbudowanego przez lud należący do tajemniczej preinkaskiej kultury. Posługując się zdjęciami lotniczymi i weryfikując swoje hipotezy na ziemi, autor odnalazł ślady cywilizacji, która mogła być Atlantydą.

Zdumiewająca teoria o tożsamości płaskowyżu Altiplano i Atlantydy stała się inspiracją dla kierowanej przez brytyjskiego podróżnika Johna Blashford-Snella międzynarodowej ekspedycji do Ameryki Południowej, wspieranej przez Scientific Exploration Society i Explorer’s Club.

[Amber, Warszawa 2000]